مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد دلایل مهاجرت به سوئد روش های مهاجرت به سوئد 2021

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد از روش های مختلف همچون مهاجرت به سوئد از طریق کار، مهاجرت تحصیلی به سوئد، مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج و مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و … در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط مهاجرت به سوئد چگونه است؟ روش های اخذ اقامت سوئد، چه هستند؟ سایت رسمی مهاجرت به سوئد چیست؟ چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟ آیا مهاجرت پزشکان به سوئد امکان پذیر است؟ بیشتر افراد به دلیل کیفیت بالای زندگی در سوئد، و صلح طلب بودن شهروندان این کشور، خواهان زندگی و مهاجرت به سوئد هستند. ولی نمی دانند که از چه طریقی می توانند مهاجرت نمایند. یا اینکه، کدام یک از راه های مهاجرت، به اقامت دائم و تابعیت کشور سوئد، منجر می گردد. ما در این مقاله سعی بر این داریم که، به سوالات احتمالی شما پاسخ دهیم، حال اگر پس از مطالعه این مقاله، باز هم سوالاتی در رابطه با مهاجرت به سوئد، داشتید، می توانید با موسسه ملک پور، تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی ما، بهره مند گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مقالات ما می توانید عبارت (مهاجرت به سوئد ملک پور و یا ملک پور سوئد) را در گوگل جستجو نموده و به مطالب سایت های ما دسترسی پیدا کنید.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.

سوال بپرسید

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید.

مشاوره رایگان

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت کشور سوئد

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط مهاجرت به سوئد

سوئد، یکی از کشورهای سردسیر است که در اروپا قرار دارد. این کشور از لحاظ جمعیت، رتبه چهارم را در اروپا به خود اختصاص داده است. ملت سوئد، خلق و خویی سرد دارند. که صلح طلبی از ویژگی های بارز این افراد میباشد. درست است که شهروندان سوئدی به مردمانی که، خلق و خوی سرد دارند، مشهور گشته اند. ولی این افراد، عادت دارند که کارهایشان را، گروهی انجام دهند. مهاجرت به سوئد بسیار زیاد می باشد،  این کشور، به کشوری مهاجر پذیر مشهور گردیده است. به گونه ای که یک دهم جمعیت این کشور را، مهاجران تشکیل می دهند. تا کنون حدود صد هزار ایرانی به، مهاجرت به سوئد پرداخته اند و در آنجا ساکن هستند. جرم و جنایت در این کشور به شدت پایین می باشد. شرایط مساعد زندگی در سوئد، موج می زند که این کیفیت بالا، در کنار نرخ پایین مالیات و بیکاری، باعث شده  است که، افراد زیادی به فکر مهاجرت به سوئد، باشند. در جدول زیر، در مورد شرایط مهاجرت به سوید اطلاعاتی آورده شده است.

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در مورد برای زندگی سوئد بهتر است یا نروژ

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

راه های مهاجرت به سوئد

راه های مهاجرت به سوئد، عبارتی است که در گوگل سرچ شده است. برای این که بتوانید به سفارت سوئد بروید و برای این که رو به روی افسر ویزای سوئدی قرار بگیرید باید راه های مهاجرت به سوئد را بدانید و باید درباره کشور سوئد برای مهاجرت بسیار تحقیق نمایید. شرایط مهاجرت به سوئد می تواند کاری باشد. البته به دلیل این که نرخ بیکاری این کشور بالای ۹درصد است، بهتر است این روش را کنار گذاشته و از طریق دیگر روش ها اقدام کنید، روش هایی چون: تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد. دلیل این که پناهندگی را پیشنهاد نمی کنیم این است که، پناهندگی عزت نفس و اعتماد به نفس را از شما می گیرد و شما را به یک آدم تحقیر شده تبدیل می کند. برای این که به یک شهروند و یا مقیم با عزت و خودکفا تبدیل شوید، توصیه می کنیم؛ از طریق مهاجرت سوئد تحصیلی و یا کاری اقدام کنید. سرمایه گذاری در سوئد به دلیل این که پیچیده می باشد و در بیشتر مواقع تابعیت را به ارمغان می آورد ، برای مهاجرت سوئد، توصیه نمی‌ کنیم. از شرایط اصلی مهاجرت به سوئد برای تحصیل می‌ توان به ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶ که معمولا اکثر کشورهای این نمره را می‌خواهند، در سطح لیسانس اقدام کنید. در خصوص نحوه مهاجرت به سوئد نیز این موضوع را بدانید که، شما هر انداز با نحوه مهاجرت به سوئد آشنا شوید، به همان اندازه اقامت کشوری را به دست خواهید آورد که اسکاندیناوی است. می دانید که کشورهای اسکاندیناوی کشورهای خوبی برای ساخت زندگی جدید در کنار اعضای خانواده می باشند. برای این که مهاجرت سوئد از طریق قانونی و علمی به دست آید، هیچ گاه به پناهندگی فکر نکنید. موسسه مشاوره ای ملک پور، درباره کشور سوئد برای مهاجرت، ویدیو و مقالات زیادی تدوین کرده است که دسترسی به آنها راحت است.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

از روش های محبوب بین افرادی که قصد، مهاجرت به سوئد را دارند، می توان به مهاجرت کاری اشاره نمود. قوانین کشور سوئد در زمینه کار به این صورت است که برای کار در سوئد  تنها ویزای موجود ، ویزای job offer می باشد. این نوع ویزا به این گونه هست که، فرد بایستی یک درخواست کاری، از یک کارفرمای سوئدی داشته باشد. کارفرمای سوئدی برای اینکه یک مهاجر خارجی را استخدام نماید، ابتدا می بایست شغل مورد نظر را در سوئد آگهی کند، و اگر فردی برای آن کار پیدا نشد، می تواند یک مهاجر خارجی را استخدام نماید. این شغل بایستی از جمله شغلهای مورد نیاز سوئد باشد و فردی که استخدام می شود، می بایست آشنایی در حد مکالمه، با زبان سوئدی داشته باشد. باید یک قرار داد تنظیم و امضا گردد. در این قرارداد باید میزان حقوق مشخص باشد. این میزان حقوق، نباید از حداقل حقوق یک شهروند سوئدی کمتر باشد. و باید حتما وضعیت بیمه و مالیات نیز مشخص گردد.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

با توجه به ثبات اقتصادی که در سوئد حکم فرماست، بسیاری از افراد مشتاق به مهاجرت به سوئد، مهاجرت تحصیلی به سوئد و به دنباله  آن کار در سوئد، هستند. تحصیل برای شهروندان سوئدی و همچنین شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، رایگان می باشد. برای باقی افراد، در صورتی که والدین افرادی که خواهان تحصیل هستند، اقامت کشور سوئد را داشته باشند، می توانند به صورت رایگان به تحصیل در کشور سوئد، بپردازند. در مهاجرت تحصیلی به سوئد در مقطع کارشناسی، دروس به دو زبان انگلیسی و سوئدی تدریس می شوند. در این مقطع فرد باید آیلتس 6 داشته باشد. هزینه های تحصیل در این مقطع حدود 80 تا 130 هزار کرون در سال می باشد. که با توجه به اجازه کاری 10 تا 20 ساعتی که، به دانشجویان این مقطع داده می شود، می توانند برخی از این هزینه ها را تامین کنند. در مقطع ارشد نیز، دروس به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می شوند. دانشجوی این مقطع باید آیلتس 6.5 داشته باشد. طول این دوره 1.5 تا 2 سال می باشد، هزینه های تحصیل در این مدت به طور میانگین 130 هزار کرون می باشد. به دانشجویان این مقطع نیز، اجازه کاری تا 30 ساعت در هفته، داده می شود. در مقطع دکتری، شما می بایست ابتدا یک درخواست و تاییدیه از، استاد راهنما در سوئد داشته باشید. طول این مقطع 4 سال می باشد. اجازه کار به مدت 40 ساعت در هفته خواهید داشت. برای کمک هزینه تحصیل می توانید از، بورسیه تحصیلی استفاده نمایید.  در کشور سوئد، در همه مقاطع بورسیه تحصیلی داریم، اما هیچ کدام از این بورسیه ها، به ایرانیان تعلق نمی گیرد. از جمله این بورسیه ها می توان به  visby که برای کشورهای حوزه دریای بالتیک و اروپای شرقی است، بورسیه cuest که مخصوص دانشجویان مهمانی که در رشته زبان و ادبیات سوئدی مشغول تحصیل هستند، می باشد، بورسیه Swedish-turkish که برای برخی رشته ها برای اتباع ترکیه صادر می گردد. در جدول زیر، لیستی از برترین دانشگاههای سوئد، آورده شده است. دروس به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می شوند. دانشجوی این مقطع باید آیلتس 6.5 داشته باشد. طول این دوره 1.5 تا 2 سال می باشد، هزینه های تحصیل در این مدت به طور میانگین 130 هزار کرون می باشد. به دانشجویان این مقطع نیز، اجازه کاری تا 30 ساعت در هفته، داده می شود. در مقطع دکتری، شما می بایست ابتدا یک درخواست و تاییدیه از، استاد راهنما در سوئد داشته باشید. طول این مقطع 4 سال می باشد. اجازه کار به مدت 40 ساعت در هفته خواهید داشت. برای کمک هزینه تحصیل می توانید از، بورسیه تحصیلی استفاده نمایید. در کشور سوئد، در همه مقاطع بورسیه تحصیلی داریم، اما هیچ کدام از این بورسیه ها، به ایرانیان تعلق نمی گیرد. از جمله این بورسیه ها می توان به visby که برای کشورهای حوزه دریای بالتیک و اروپای شرقی است، بورسیه cuest که مخصوص دانشجویان مهمانی که در رشته زبان و ادبیات سوئدی مشغول تحصیل هستند، می باشد، بورسیه Swedish-turkish که برای برخی رشته ها برای اتباع ترکیه صادر می گردد. در جدول زیر، لیستی از برترین دانشگاههای سوئد، آورده شده است.
Orebro university Uppsala university
University of gothenburg umea university
mid Sweden university  Royal institute technology
Lund university linneaus university

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری از جمله راههای قابل اطمینان میباشد. سوئد از کشورهای تولیدکننده، در قاره ی سبز است. سوئد یکی از کشورهای نوآور دنیا شناخته می شود و بهترین مکان، جهت راه اندازی کسب و کار است. جریان سرمایه گذاری در این کشور، هر ساله در حال پیشرفت است. سرمایه گذاری در سوئد، از طرق مختلفی، امکانپذیر است که افراد برای آن اقدام می نمایند. سرمایه گذاری و راه اندازی یک تجارت جدید، خرید شرکتی که از قبل ثبت شده است، از جمله ی این راههاست. در سرمایه گذاری و راه اندازی یک تجارت جدید، میتوانید یک شرکت با مسولیت محدود، تاسیس نمایید. کمترین میزان هزینه افراد برای این کار 500 هزار کرون است. این شرکت باید در دفتر ثبت شرکت سوئدی و اداره مالیات ثبت گردد و برای خرید شرکتی که از قبل ثبت شده است و در حال کار میباشد، باید حداقل 51 درصد این شرکت را که به هر دلیلی مالکش قصد فروشش را دارد، خریداری نمایید. نکته ی حائز اهمیت اینجاست که، باید دقت نمایید که شرکت، بدهی به ادره مالیات نداشته باشد و خلاف قانون عملی انجام نداده باشد. برای اینکه مطمئن باشید که، سرمایه شما را خطری تهدید نمیکند، باید به شاخص های ریسک مصادره اموال و رشد اقتصادی در کشور سوئد، نگاهی بیندازید. کشور سوئد همواره از کشورهایی است که، نرخ فساد در اقتصاد  در آنها نرخ پایینی دارد. با وجود تمام این مزیت ها، برای سرمایه گذاری در سوئد، این کشور در مقابل سرمایه گذاران ایرانی، بسیار سخت برخورد می نماید.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، باید ازدواج با فردی صورت گیرد که، تابعیت و پاسپورت سوئد را داشته باشد. ابتدا میبایست ثابت نمایید که، هدفتان واقعا ازدواج است و نباید ازدواجتان، صوری و فقط برای دریافت اقامت سوئد باشد. در این صورت به شما، پس از ازدواج اقامت موقت 3 ساله داده میشود. باید حداقل 2 سال با یکدیگر زندگی نمایید. باید آشنایی با زبان سوئدی داشته باشید و همینطور تمکن مالی، برای هزینه های زندگی داشته باشید. شرایطی که فرد می بایست داشته باشد، این است که به سن قانونی رسیده باشد و دارای روان سالم باشد و تصمیم گیری کرده باشد و هیچگونه جرم و سابقه ای نداشته باشد.

مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد

تابعیت از طریق تولد در کشورهای مختلف، همواره بر دو اصل استوار است. اصل خاک به این عنوان میباشد که اگر کودکی در خاک این کشور به دنیا بیاید، به آن کودک تابعیت آن کشور داده میشود. اصل خون، به این گونه عمل میکند که، اگر کودکی از والدینی با تابعیت آن کشور به دنیا بیاید، حتی اگر در خاک آن کشور نیاشد باز هم، به آن کودک تابعیت آن کشور داده میشود. در کشور سوئد فقط اصل خون برقرار می باشد. تابعیت سوئد را فقط به کودکانی که، از والدین سوئدی هستند، میدهند. اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید، تصمیم گرفتید که این کار را از طرق تولد نوزاد انجام بدهید، باید بگوییم که این نوع مهاجرت، برای کشورهایی هست که از اصل خاک پیروی میکنند، برای کشور سوئد که فقط از اصل خون پیروی میکند، مفید نیست، برای والدین و حتی نوزاد هیچ سودی ندارد و نمیتوانند ویزا بگیرند و در نهایت تابعیت را اخذ کنند

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

پناهندگی از جمله خطرناکترین راه، مهاجرت به سوئد میباشد. پناهنده به شخصی گفته میشود که، کشورخودش را ترک کند و به کشوری دیگر رفته و به آن کشور پناهنده شود، نمیتواند دیگر به کشورش برگردد. فرد در صورتی میتواند پناهنده شود که، جانش در کشور خودش در خطر باشد. این خطرات میتواند به دلیل سیاسی، مذهبی، نژادی، هویت جنسی و گرایش های جنسی باشد. سوئد از جمله کشورهایی است که، کنوانسیون ژنو را امضا نموده است. افراد میتوانند در خواست پناهندگی در این کشور را بدهند. برای این راه باید یک سری مدارک ارائه دهید که، ثابت نماید جانتان در خطر بوده است. از شما انگشت نگاری میکنند و برایتان کارت LMA  صادر میکنند. که باید در موقع مشخص شدن نتیجه ی درخواستتان، این کارت را به اداره مهاجرت سوئد، تحویل دهید. از شما یک تست سلامت رایگان نیز، میگیرند و به شما یک محل اسکان و کمک هزینه ای موقتی از طرف دولت سوئد، داده خواهد شد. شما میتوانید از زمان درخواست پناهندگی تا زمان مشخص شدن نتیجه، به شرطی که مدارکتان را کامل ارائه داده باشید، کار نمایید. که در صورت عدم موافقت با درخواست پناهندگی شما، اگر به مدت 6 ماه کار کرده باشید، تحت یکسری ضوابط و قوانین خاص، میتوانید اقامت دریافت نمایید.

مهاجرت به سوئد برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اگر با توجه به ثبات اقتصادی سوئد، صلح طلبی و همچنین کاهش نرخ مالیات در این کشور قصد مهاجرت به سوئد را دارید و شما از جمله افراد موفق و هنرمند و شناخته شده هستید، باید بگوییم که برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، سوئد هیچ گونه ویزایی برای افراد موفق قائل نشده است. شما میتوانید ابتدا، با یکی از راههای مهاجرت به سوئد، که در بالا توضیح دادیم، به مهاجرت به این کشور بپردازید. سپس با استفاده از مهارت و هنر خودتان، شانس اقامت را برای خودتان ایجاد نمایید.

دلایل مهاجرت به سوئد

در این قسمت به شما عزیزان خواهیم گفت که دلایل مهاجرت به سوئد کدامند. وقتی به سفارت سوئد نگاهی می اندازیم، افرادی را می بینیم که هر یک به خاطر دلایلی به سفارت آمده‌ اند، برخی مشغول پر کردن فرم درخواست کاری و برخی مشغول پر کردن فرم درخواست تحصیلی می باشند. برخی به دنبال اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری هستند. ولی معمولاً اکثر افرادی که در سفارت سوئد حضور دارند، به دلیل تحصیل و اخذ اقامت سوئد می خواهند وارد این کشور شوند. البته در میان متقاضیان پزشکانی دیده می‌ شوند که دوست دارند از طریق معادل سازی مدارک خود به سوئد بروند. شرایط سنی مهاجرت به سوید برای روش های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال دانشجویان از سن ۱۸ سالگی می‌ توانند وارد سوئد شوند، ولی سن کار در سوئد زیر ۴۰ سال است. روش های مهاجرت به سوئد، علاوه بر کار و تحصیل می تواند ازدواج، تولد و سرمایه گذاری باشد. البته برخی غیر قانونی و از طریق پناهندگی وارد سوئد می شوند. شرایط مهاجرت به سوئد برای اشخاصی که از طریق پناهندگی وارد می شوند بدین صورت است که، آنان باید کیس پناهندگی ارائه دهند. ولی از آن جایی که افراد دارای کیس نیز بایستی بسیار سختی بکشند تا به سوئد برسند، این روش توصیه نمی شود. بعلاوه هزینه مهاجرت از طریق پناهندگی بالا می باشد. در صورتیکه هزینه مهاجرت در برخی از روش‌ها کمتر از پناهندگی است. درباره شرایط اخذ اقامت و تابعیت سوئد باید گفت که، تابعیت این کشور از طریق اکثر کته گوری های مهاجرتی به دست می آید. البته اگر شخص مهاجر طبق به قوانین سوئد عمل کند، به اقامت دائم و تابعیت می‌ رسد. شرایط اخذ اقامت و تابعیت سوئد برای پزشکان بدین صورت است که، آنان پس از چند سال کار به عنوان پزشک در این کشور می توانند درخواست تابعیت دهند. همچنین تحصیل در مقطع فوق دکترا میتواند با دریافت حقوق باشد اما تضمینی نیست .

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در مورد آشنایی با کشور زیبای سوئد و شرایط اقامت آن

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

هزینه مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد به دلیل کیفیت و خدمات و سطح بالایی که در این کشور برای مردم، ارائه می شود، آرزوی همگان می باشد. ولی باید توجه داشته باشید، که علاوه بر کیفیت زندگی، باید در مورد هزینه های روش های مهاجرت به سوئد، مطالعه داشته باشید. تا تصمیمی درست متناسب با وضعیت مالی و کاریتان بگیرید. درست است که هزینه های زندگی هر فرد، وابسته به نوع زندگی آن فرد و رفتارها و عادت های او میباشد. ولی این هزینه ها، رابطه ی مستقیمی با وسعت شهر محل زندگی نیز دارد. در شهرهای بزرگ و پایتخت ها، هزینه ها بیشتر، و در شهرهای کوچک، هزینه ها کمتر میباشد. به طور میانگین برای زندگی در پایتخت سوئد، نیازمند 7 هزار کرون در ماه میباشد. که این هزینه ها شامل، هزینه های مسکن، پوشاک، خوراک، رفت و آمد، قبوض، اینترنت، و تحصیل میباشد.

  مسکن (اجاره ماهیانه به کرون)  
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 7,966.97
آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 5,668.18
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 12,724.94
آپارتمان سه خوابه در  خارج از شهر 9,382.98
  غذا و نوشیدنی (قیمت به کرون)  
شیر 1 لیتر 11.34
پنیر یک کیلو 84.55
تخم مرغ 12 عدد 27.44
یک قرص نان 21.90
برنج یک کیلو 23.84
  حمل و نقل (قیمت به کرون)  
اتوبوس شهری 29.00
تاکسی هر کیلومتر 16.00
بنزین یا گازوئیل هر لیتر 15.44

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در مورد اخذ اقامت سوئد و کشور های اسکاندیناوی با ریسک کم

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط اقامت در سوئد

سفارت سوئد در ایران، به اشخاصی که شرایط اقامت در سوئد را داشته باشند، ویزا می دهد. یعنی شرایط اقامت سوئد زمانی به دست می‌ آید که مدارک شما کامل و طبق قوانین جدید گردهم آمده باشد. برای اخذ اقامت سوئد شما چند راه دارید. دلیل این که کشورها چند راه را برای پذیرایی از شخص خارجی قرار داده‌ اند این است که، شخص خارجی بتواند پس از ارزیابی یک مسیر را برای اخذ اقامت سوئد انتخاب نموده و از طریق یکی از مسیرها مهاجرت سوئد را سرتیتر لیست مهاجرتی خود قرار دهد. مهاجرت سوئد، فقط از راه تحصیل یا فقط از راه کار به دست نمی آید، بلکه می توان سوئد مهاجرت را از راه پیچیده سرمایه گذاری و ازدواج نیز به دست آورد. لازم به ذکر است که، پناهندگی و تولد شمارا اقامت دائمی و پاسپورت نمی رساند. مگر این که پدر و یا مادرتان تابع سوئد باشد، شرایط اقامت سوئد را برای محصلان بدین صورت می‌ توان شرح داد، که محصلان سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌ توانند با ارائه مدرک زبان مشخص شده که معمولاً آیلتس ۶ و در مواردی بالای آیلتس ۶ می باشد، مهاجرت سوئد را تجربه نموده و وارد دانشگاه‌ های این کشور شوند. شرایط اقامت سوئد از طریق کار فقط به اشخاصی که با کمک سایت کاریابی توانسته‌ اند، در مصاحبه با کارفرما شرکت کنند، توصیه می کنیم. در رابطه با روش پناهندگی بدانید که، پناهندگی شما را به اقامت سوئد نمی رساند، بلکه ممکن است اموالتان را از شما بگیرد. یعنی این که ممکن است توسط افراد سودجو اموالی که سال‌ ها برای جمع‌ آوری آن تلاش کرده اید را از دست دهید. در رابطه با هزینه های تحصیل در سوئد شما باید تقریباً ۷ تا ۱۷ هزار یورو، پول داشته باشید. البته این مبلغ فقط برای هزینه تحصیل در سوئد است، برای هزینه زندگی در سوئد تقریباً باید دو برابر این مبلغ را داشته باشید.

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در رابطه با کار در سوئد

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت سوئد

در سوئد یک قاعده ی کلی برای دریافت تابعیت این کشور وجود دارد، شما میتوانید با استفاده از این قاعده، تابعیت کشور سوئد را دریافت نمایید. این قاعده به این گونه است که، اگر شما اقامت دائم کشور سوئد و یا، اقامتی که ذاتا اقامت دائم این کشور را به دنبال دارد، داشته باشید، پس از طی مدت زمانی خاص در این کشور، که معمولا 5 سال میباشد، از شرایط اخذ اقامت و تابعیت سوئد برخوردار می شوید.

دریافت تابعیت سوئد از طریق تولد

تابعیت از طریق تولد، در کشور سوئد فقط از اصل خون تبعیت میکند. به این گونه که هر فرزندی که، حداقل یکی از والدینش شهروند سوئد باشند، حتی اگر در خاک سوئد به دنیا نیامده باشد، تابعیت سوئد دریافت میکند.

دریافت تابعیت سوئد از طریق ازدواج

در صورتی که با فردی که تابعیت سوئدی دارد، ازدواج نمایید، به شما 3 سال اقامت موفقیت در این کشور داده میشود. اگر دو سال آخر از این سه سال را، با یکدیگر زندگی کرده باشید، مبنی بر اینکه ثابت نمایید که واقعا ازدواج نموده اید و زندگی مشترک دارید، میتوانید اقامت دائم این کشور را بدست بیاورید. اگر با فردی که تابعیت سوئد را بعدا کسب نموده است، ازدواج نمایید، فقط در صورتی که دو سال از دریافت اقامت این فرد میگذرد، میتوانید اقامت دائم بگیرید.

دریافت تابعیت سوئد از طریق تحصیل

از طریق تحصیلی نمیتوانید تابعیت کشور سوئد را بدست آورید. اگر بخواهید از اصل کلی تبدیل اقامت به تابعیت استفاده کنید، باید پس از اتمام تحصیل، یک کار پیدا نمایید، پس از پیدا نمودن کار، اگر به مدت 5 سال در سوئد اقامت داشته باشید، مالیات پرداخت نمایید، میتوانید تابعیت و اقامت دائم دریافت نمایید. مدت زمان اقامت شما پس از پایان تحصیل محاسبه میگردد و زمانهایی که به تحصیل مشغول بوده اید را محاسبه نمیکنند. فقط در مقطع دکتری، مدت زمان تحصیلتان نیز محاسبه میگردد، زیرا تحصیل در مقطع دکتری نوعی تخصص محسوب میگردد.

دریافت تابعیت سوئد از طریق کار

برای دریافت تابعیت از طریق کار نیز، شما باید از طریق قانونی وارد کشور شده باشید. و در سوئد به مدت حداقل 5 سال به کار مشغول باشید. اگر در این مدت، وظایف شهروندیتان از قبیل پرداخت مالیات را به درستی انجام داده باشید، میتوانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورید.

در این روش نیز، میتوان اقامت دائم و تابعیت کشور سوئ را بدست آورد. برای این روش نیز، باید شما به طور قانونی برای ورود به سوئد اقدام نمایید و باید حداقل 5 سال در این کشور، تجارت و شرکتتان، فعال باشد تا بتواید اقامت دائم کشور سوئد را بدست آوردید. اگر در زمان اقامت در سوئد مرتکب تخلفی نشده باشید، همچنین مالیات پرداخته باشید و زبان خودتان را تقویت کرده باشید و زبانتان، به حد قابل قبولی رسیده باشد، میتوانید درخواست تابعیت کشور سوئد را بدهید و پاسپورت این کشور را بدست آورید.

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در رابطه با اقامت سوئد با خانواده

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

برای مهاجرت به سوئد چقدر پول لازم است ؟

چگونه به سوئد مهاجرت کنیم؟ این سوال فقط یکی از سوالاتی است که درباره سوئد در سایت اصلی مطرح شده است. سوال دیگری که داوطلبان متقاضی درباره کشور سوئد پرسیده اند این است که، برای مهاجرت به سوئد چقدر پول لازم است؟ اگر پول شما تقریباً ۳۰ هزار یورو باشد و اگر مدرک آخر تحصیلی شما دیپلم باشد، می توانید برای تحصیل ثبت نام کنید. البته نباید گپ تحصیلی خیلی زیادی داشته باشید. حال اگر مدرک شما کارشناسی است، می توانید با همین مقدار پول برای کارشناسی ارشد اقدام کنید. ۳۰ هزار یورو تقریبا هزینه های تحصیل و زندگی یک دانشجو در یک سال و در یک منطقه خاص است ولی هزینه خالص تحصیل در دانشگاه سوئدی بین ۷ هزار تا ۱۷ هزار یورو می باشد. اشخاصی که شرایط تحصیل در سوئد را ندارند و مهاجرت به سوئد را فقط می خواهند از طریق کار به دست آورند، بهتر است این موضوع را بدانید که، کارفرمایان سوئدی معمولاً دوست دارند به استخدام شخصی بپردازند که زبان سوئدی را بلد باشد. شخصی که علاوه بر زبان سوئدی، نامه عدم سو پیشینه و مدارک تحصیلی داشته باشد. ولی ما به شما توصیه می‌ کنیم که برای کار برای اتریش و آلمان اقدام کنید. اتریش و آلمان یک ویزای ۶ ماهه جستجو کار به شما ارائه می دهند که خودتان می توانید به راحتی پس از اخذ آن به دنبال کار بگردید. برای این که تازه ترین اطلاعات درباره نحوه مهاجرت به سوئد را نیز به دست آورید، می توانید مقالات دیگر ما را بخوانید. مهاجرت سوئد از هر طریقی که باشد، بهتر است، با علم، آگاهی و شناخت به دست آید.

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در رابطه با پناهندگی در سوئد

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

هزینه وکیل مهاجرت به سوئد

چندین سال است که، روش تحصیلی در میان دیگر راه های مهاجرت به سوئد، همه پسند تر بوده است و این روش اقامت سوئد از طریق کار پس از تحصیل را برایتان به ارمغان می آورد. مسئله مهمی که در رابطه با راه های مهاجرت به سوئد وجود دارد این است که، به دلیل سخت بودن شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار و همچنین به دلیل پیچیده بودن شرایط اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری توصیه ما این است که، اگر محصل هستید و گپ تحصیلی خیلی بالایی ندارید، با کنار گذاشتن ۷ الی ۱۷ هزار دلار خود را برای تحصیل و اخذ اقامت سوئد آماده کنید. یکی از بارز ترین شرایط اقامت سوئد از طریق تحصیل ارائه مدرک زبان است. اگر با وجود اطلاعات قرار داده شده در این جا و با وجود اطلاعات قرار داده شده در دیگر مقالات ما می خواهید شرایط مهاجرت به سوئد را برای روش کار برآورد کنید، باید دعوتنامه داشته باشید. مطمئناً، پس از این که یک راه را از میان راه های مهاجرت به سوئد برگزیدید، سوال هزینه وکیل مهاجرت به سوئد چقدر است؟ در ذهنتان شکل می گیرد. هزینه وکیل مهاجرت به سوئد به جهت به دست آوردن اقامت سوئد نیز بستگی به مسیر انتخابی دارد. درباره هزینه ها می توانید از مشاورین موسسه MIE بپرسید‌.

هزینه قاچاقی رفتن به سوئد

برای مهاجرت به سوئد چقدر پول لازم است؟ برای مهاجرت به سوئد شما باید پول نقد کنار بگذارید و به خاطر این که سفارت سوئد برایتان ویزا صادر کنند، بایستی در حساب خود مقدار مشخصی پول بگذارید و چند ماه به پول خود دست نزنید. ولی قبل از این که به مسئله هزینه مهاجرت به سوئد بپردازیم، می خواهیم درباره راه ها و روش های مهاجرت به سوئد صحبت کنیم. مهاجرت به سوئد فقط مختص اشخاصی که دوست دارند به جمع مطالعه کنندگان سوئدی بپردازند، نیست. مهاجرت به سوئد، به اشخاصی که می خواهند در سوئد کار کنند و یا با یک شهروند سوئدی ازدواج کنند و یا سرمایه‌ گذاری کنند نیز پیشنهاد می شود. ولی چون دیگر کشورهای اروپایی همچون: یونان، اسپانیا و پرتغال با خرید ملک و سرمایه گذاری از همان ابتدا به شما پاسپورت و اقامت می دهند، توصیه می‌ کنیم برای سرمایه گذاری به این کشور های زیبا بروید. ولی برای تحصیل شما می توانید با ارائه گواهی مالی و مدرک زبان آیلتس ۶ برای این کشور اقدام کنید. هزینه مهاجرت به سوئد مسئله ای است که نیاز به آنالیز شدن دارد. چرا که هزینه مهاجرت به سوئد از طریق روش های مختلف بسیار با یکدیگر فرق دارند. به عنوان مثال: برای روش تحصیلی باید ۷ الی ۱۷ هزار یورو کنار بگذارید. ممکن است فکر کنید که، شرایط مهاجرت به سوئد از طریق قانونی را ندارید و به فکر پناهندگی و هزینه قاچاقی رفتن به سوئد می باشید. موسسه مشاوره‌ ای MIE، در رابطه با پناهندگی همیشه در ویدیوها و مقاله های مختلف گفته است که، برای حفظ عزت نفس، اعتماد به نفس خود و همچنین برای رسیدن به آرامش این روش را برای مهاجرت در میان دیگر روش ها قرار ندهید. اگر قاچاقی اقدام کنید، میزان هزینه ها برای شما بسیار بالا می رود. چرا که نه تنها هزینه های این روش بلکه خطرات این روش خیلی زیاد است.

پاسخ به سوالات شما توسط آقای ملک پور مدیر محترم موسسه ملک پور

سوال خانم سیما در مورد کار یا تحصیل سوئد؟

پاسخ:

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سوئد

✔️آسانترین راه برای مهاجرت به سوئد چیست؟

مهاجرت از طریق تحصیل و سرمایه گذاری از آسانترین روشهای مهاجرت به سوئد هستند.

✔️روشهای مهاجرت به سوئد چیست؟

مهاجرت به سوئد از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی امکان پذیر است.

✔️برای مهاجرت به سوئد از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت موفق ابتدا باید روشهای مهاجرت به سوئد را بشناسید سپس با توجه به شرایطتان بهترین روش را انتخاب نمایید.

✔️آیا می توان بدون وکیل به سوئد مهاجرت کرد؟

بله اما از آنجایی که مهاجرت امری حساس و سرنوشت ساز است و نیاز به آگاهی کامل دارد. بنابراین اقدام از طریق وکیل، ریسک شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سخن پایانی

مهاجرت به سوئد، شرایط مهاجرت به سوئد، مهاجرت تحصیلی به سوئد، مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج و مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، در این مقاله به صورت علمی، بررسی نمودیم. همانگونه که در بالا نیز ذکر کردیم، کیفیت زندگی در این شهر بالا میباشد. نرخ بیکاری و جرم و جنایت نیز، در سطح پایینی قرار دارد. سوئد کشوری سرد سیر با مردمانی صلح طلب است، که مهاجرت به سوئد برای افراد صلح جو، بسیار خوشایند میباشد. این عوامل، موجب شده است تا بسیاری از افراد، جهت زندگی و مهاجرت به سوئد، اقدام نمایند. جهت انجام امور مربوط به مهاجرت، که یکی از مهم ترین امور در زندگی و سرنوشت افراد می باشد، پیشنهاد می شود سایت رسمی مهاجرت به سوئد را بررسی نمایید و با یک وکیل معتبر، صحبت نمایید تا بتوانید به درستی، تصمیم گیری نمایید. در صورت تمایل به بررسی و ارزیابی شرایط خود و هرگونه سوال دیگر در زمینه مهاجرت به سوئد و هزینه مهاجرت به سوئد می توانید با دفاتر ما در موسسه ملک پور، تماس بگیرید تا مشاوره تخصصی و رایگان، دریافت کنید. همچنین در قسمت دیدگاه ها و بیان نظرات، می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح نموده تا همکاران ما، در سریعترین زمان ممکن، پاسخگوی آن باشند.

4.9/5 - (27 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
13 دیدگاه در مورد “مهاجرت به سوئد”
  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بک گراند تحصیلی شما بسیار اهمیت دارد ولی محدودیت سنی در اغلب کشورهای اروپایی از جمله سوئد وجود ندارد.
   با سپاس

 1. سلام ممنونم از اطلاعات خوبتون
  برای مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک هم برای ایرانی ها اقدام میشه ؟

  1. سلام و عرض ادب
   خیر دوست عزیز سوئد از طریق خرید ملک اقامت نمیدهد اما راه های دیگری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که به شرایط شما بستگی دارد.
   پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه تماس حاصل نمایید.
   با سپاس

  2. من ۱۴ ساله هستم و می خوام به سوئد بروم چه جور راه هایی است که بروم یا اگر نمیشه با خانواده چه جوری ؟ به کشور های دیگه هم دوست اصلا ندارم بروم

   1. سلام و عرض ادب
    دوست عزیز در سن شما تنها راه اقدام از طریق تحصیل در مدارس بین المللی می باشد.
    با سپاس

    1. بله می دونم
     چه جوری
     باید ایلتس یا تافل داشته باشیم یا نه
     ممنون میشم که کمکم کنید
     چه راه هایی است که من بیام یعنی اینکه من چیکار کنم

     با سپاس

     1. سلام و عرض ادب
      دوست عزیز برای دریافت مدرک تافل یا آیلتس پیشنهاد می شود با موسسات زبان تماس حاصل نمایید.با سپاس

     1. سلام و عرض ادب
      دوست عزیز در صورتیکه برای تحصیل اقدام می‌نمایید اغلب دانشگاه ها از شما مدرک زبان درخواست خواهند نمود.
      با سپاس

 2. سوئد جدیدا انقد پناهنده شدن که ویزا خیلی سخت میگیرن درسته؟ برای کسی که ۴۲ سالشه میشه دوره زبان اقدام کرد؟

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز
   به صورت کلی شرایط سنی خاصی وجود ندارد . دوره زبان نیز می توان اقدام نمود اما باید شما باید بتوانید برای اقدام خود انگیزه کافی نشان دهید.
   با سپاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *