سرمایه گذاری در قبرس

روش های سرمایه گذاری در قبرس مزایای خرید ملک در قبرس اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس به همراه بررسی شرایط و روش های سرمایه گذاری همچون ثبت شرکت در قبرس و خرید ملک و … در مقاله پیش رو مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. آیا از روش های سرمایه گذاری همچون کارآفرینی در قبرس اطلاع دارید؟ چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری، اقامت قبرس را اخذ نمود؟ مزایا و معایب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور قبرس چه هستند؟ میزان ریسک هر یک از روش های سرمایه گذاری در قبرس به چه میزان است؟ این ها سوالات کلیدی کسانی است که قصد دارند برای سرمایه گذاری خود کشور قبرس را انتخاب کنند. اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ این سوالات هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. کارشناسان موسسه ملک پور آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص سرمایه گذاری در قبرس هستند. با تماس با موسسه می توانید از مشاوره رایگان بهره ببرید.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.

سوال بپرسید

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید.

مشاوره رایگان

شرایط کلی سرمایه گذاری در قبرس

جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ ای در شرق دریای مدیترانه است. نیکوزیا پایتخت این کشور است. همانطور که گفته شد این کشور به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. قسمت شمالی بخش ترک‌ نشین و قسمت جنوبی بخش یونانی‌ نشین است که زبان های یونانی و ترکی زبان های رسمی این کشور است. اغلب یونانی‌ها ارتودوکس و ترک های قبرس شمالی اکثرا مسلمان هستند. جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌ است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست. این جزیره در حدود 1100000 نفر جمعیت دارد و 77 درصد جمعیت در جزیره یونانی زندگی می کنند. به دلیل تعارضاتی که در بین دو قسمت شمالی و جنوبی وجود دارد، قبرس شمالی عضو حوزه شینگن نمی باشد و بنابراین اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری در قبرس، اقدام به اخذ پاسپورت کنید بهتر است در قبرس جنوبی اقدام به سرمایه گذاری نمایید. قبرس جنوبی دارای پاسپورت معتبری است که از این نظر بسیاری از افراد تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند. در صورت تمایل با موسسه ملک پور تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی نمایند.

 استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس 

در هنگام مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس به منظور سرمایه گذاری با کمترین ریسک، لازم است شرایط اقتصادی این کشور به طور دقیق و علمی بررسی گردد. یکی از فاکتورهایی که لازم است در هنگام سرمایه گذاری به آن دقت شود خطر سلب مالکیت یا ریسک مصادره اموال است. خطر سلب مالکیت شامل کلیه اقدامات تبعیض آمیز از طرف دولت میزبان می شود. به منظور تجزیه و تحلیل این فاکتور مهم، رویدادهای تحریم، تغییر رژیم (قانونی) و انکار عدالت مورد بررسی قرار می گیرد. از این منظر کشورها در هفت گروه طبقه بندی می شود. 1 (کم خطر) تا 7 (پر خطر). نکته مثبت در مورد سرمایه گذاری در قبرس این است که از این منظر دارای پایین ترین ریسک می باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در قبرس

توجه به شاخص های اقتصادی تاثیرگذار یکی دیگر از ضروریات بررسی ریسک سرمایه گذاری در کشور مقصد است. به همین دلیل در این قسمت از مقاله به بررسی فاکتورهای اساسی چون میزان مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی در مهاجرت به قبرس می پردازیم. از آنجا که سرمایه گذاری جاری منجر به تولید بیشتر در آینده و در نتیجه رشد اقتصادی می شود، لذا تولید ناخالص داخلی شاخص مهمی برای بررسی امکان سرمایه گذاری در کشور مقصد است. رشد اقتصادی در قبرس و سایر کشورها به عنوان درصد تغییر در تولید ناخالص داخلی از یک سال به سال دیگر محاسبه می شود. با نگاهی به بسیاری از کشورها و طی دوره های طولانی، متوسط ​​نرخ رشد اقتصادی حدود 2-3 درصد در سال است. که سالانه ممکن است تغییر کند. اگر یک اقتصاد به طور مرتب در هر سال حدود 5 درصد یا بیشتر رشد کند ، این میزان قابل توجهی از رشد اقتصادی است.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک

برای اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، لازم است سرمایه گذاری به مبلغ 300 هزار یورو انجام شود. در این روش شخص اجازه کار ندارد و باید نشان دهد که از خارج از کشور درآمد ماهیانه دارد که این درآمد برای نفر اصلی سالی 30 هزار یورو و برای همسر و فرزندان نفری 5 هزار یورو و برای والدین نفری 8 هزار یورو است. شرط حضور در این روش در هر دو سال یک روز است. همچنین شخص باید مبلغ 30 هزار یورو در یکی از بانک های قبرس به صورت سپرده بگذارد که به مدت سه سال بلاک می شود و شخص حق برداشت ندارد.

در روش خرید ملک در قبرس، به همسر و فرزندان زیر 25 سال و همچنین والدین شخص اصلی و همسرش اقامت و پس از 7 سال تابعیت داده می شود.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت

مهاجران در قبرس برای انجام فعالیت های تجاری خود می توانند یک شرکت تجاری بین المللی (IBC)، یک شرکت محدود (LTD) ، یا یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) به ثبت برسانند. این کار ممکن است سبب کاهش بار مالیاتی و تسریع فعالیت های تجاری فرد سرمایه گذار باشد. همچنین امکان افتتاح حساب بانکی را برای فرد سرمایه گذار فراهم می آورد. که از طریق حساب بانکی می تواند مبالغ مربوط به خرید و فروش و تجارت خود را در آن قرار دهند. شرکت تجاری همچنین می تواند به یک کشور خارجی اجازه دهد تا اسناد سرمایه گذاری بین المللی شامل سهام ذکر شده و نامحدود در سایر شرکت ها، اوراق قرضه و کالاها را به نام شرکت در اختیار داشته باشد.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی در صورتی امکان پذیر است که شخص طرحی نوآورانه داشته باشد و قادر باشد از طریق این طرح تجاری کسب و کاری را ایجاد کند. این کسب و کار باید به گونه ای باشد که فرد بتواند با راه اندازی آن موجب اشتغال زایی و سودهی شود. فردی که اقدام به سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی می کند، می تواند برای خود و خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز اقامت دریافت کند. در این نوع سرمایه گذاری به فرد ابتدا اقامت یک ساله داده می شود. هم چنین این امکان وجود دارد که اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد. مقاله پیش رو توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است و موسسه هیچ گونه رضایتی ندارد.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در قبرس می باشد. خرید اورق قرضه برای سرمایه گذار آثار اقامتی دارد. در این روش سرمایه گذار خارجی می بایست حداقل مبلغ 500 هزار یورو را برای خرید اورق قرضه هزینه نماید، و سپس می تواند برای اقامت کشور قبرس اقدام کند. در این روش نیز مانند سایر روش ها امکان برداشت مبلغ تا سه سال امکان پذیر نمی باشد. امکان اقامت خانواده نیز در این راه وجود دارد و سرمایه گذار از این طریق می تواند برای خود و خانواده اقامت این کشور را دریافت نماید. امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم پس از سه سال وجود دارد.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس، فرصت های جدیدی را به مهاجرین خواهد داد که از طریق اخذ اقامت دائم یا پاسپورت در مدت زمانی کوتاه بتوانند از مزایای این اقامت استفاده کنند. در حال حاضر یکی از سریع ترین روش های اخذ پاسپورت اروپا، سرمایه گذاری در قبرس است. هم چنین افرادی که یک خانه ، آپارتمان یا زمین در قبرس خریداری می کنند، می توانند بر اساس برنامه گلدن ویزا، یک مالتی ویزا قبرس یا اقامت دائم دریافت کنند. می توان گفت سرمایه گذاری در قبرس یک سرمایه گذاری هوشمندانه در آینده ای صلح آمیز است. برخی از این مزایای آن عبارتند از:

 • حق اقامت در هر کشوری که بخشی از اتحادیه اروپا باشد.
 • ورود بدون ویزا به 173 کشور؛
 • سرمایه گذاری قابل اعتماد و با ریسک پایین در املاک و مستغلات؛
 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده پایین و معافیت مالیات بر املاک و مستغلات.
 • فرصت به دست آوردن تابعیت دوگانه
 • امکان زندگی، کار و مطالعه در هر نقطه از اتحادیه اروپا
 • فرایند ساده و بدون نیاز به اقامت

معایب سرمایه گذاری در قبرس

در مقابل تمام مزایایی که سرمایه گذاری در قبرس دارد، معایبی نیز در این روش وجود دارد که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم. علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور با بررسی همه شرایط، مزایا و معایب موجود می توانند تصمیم خود را در خصوص بهترین روش سرمایه گذاری در اروپا را بگیرند. یکی از معایب سرمایه گذاری در قبرس، بالا بودن مبلغ سرمایه گذاری است. چرا که افراد با این مبلغ می توانند برای اقامت در دیگر کشورهای اروپایی اقدام کنند. تنش بین قبرس شمالی و جنوبی نیز یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری در این کشور است که ممکن است بر مسائل سیاسی و اقتصادی این کشور تاثیر گذار باشد. غیر قابل بازگشت بودن سرمایه تا سه سال نیز عیب دیگری است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. حال با دانستن تمامی شرایط، مزایا و معایب سرمایه گذاری در قبرس می توانید برای این مهم تصمیم گیری نمایید.

 • سرمایه گذاری و خرید ملک و اخذ گلدن ویزا
 • پس از بحران اقتصادی در این کشور امکان خرید املاک با قیمت پایین تر فراهم شده است در حالی که امکان پیشرفت و افزایش قیمت املاک بسیار بالاست.
 • موقعیت جغرافیای شگفت انگیز قبرس که در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و افریقا قرار دارد سبب تسهیل ارتباط، تجارت و رفت و آمد به کشورهای این قاره خواهد شد.
 • کاهش مالیات سالانه املاک خریداری شده
 • امکان خرید بیش از یک ملک با هزینه 300000 یورو
 • عدم نیاز به حضور در این کشور در روش خرید ملک

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

در قسمت‌های مختلف مقاله روش های اخذ قبرس از طریق سرمایه گذاری را برای اطلاع شما عزیزان بیان نمودیم در این قسمت سعی داریم چگونگی اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، که جهت زندگی در قبرس انجام می شود را توضیح دهیم. اعتبار پاسپورت پاسپورت قبرس نسبتاً مناسب است و در رتبه جهانی ۸ قرار دارد. متقاضیان به کمک پاسپورت قبرس می‌توانند به ۱۲۲ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند. روش های مختلفی جهت اخذ پاسپورت قبرس وجود دارد از جمله: اخذ پاسپورت قبرس از طریق کار؛ اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری و دیگر روش های مربوط به مهاجرت، که شامل تحصیل، ازدواج و تولد می باشد. حال ما در این قسمت تصمیم داریم نحوه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه‌گذاری را برای اطلاع شما عزیزان بیان کنیم. جهت دریافت پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری به چند روش می توان عمل کرد. ابتدا به کمک سرمایه گذاری حداقل دو میلیون یورویی در املاک. روش بعدی، سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری که زیر نظر کمیسیون اوراق بهادار قبرس فعالیت دارد و روش سوم مشارکت در یک شرکت در قبرس که سرمایه‌گذار دو میلیون یورو را سرمایه‌گذاری کرده و حداقل پنج نفر از افرادی که تبعه قبرس اروپایی هستند را به مدت ۵ سال استخدام نماید. تا برای او کار کند. در نهایت به کمک این روش ها می توان پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری را اخذ نمود و زندگی در قبرس را تجربه کرد. البته باید در نظر داشت ترکیبی از این روش ها جهت اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر است. افرادی که پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری را اخذ می‌کنند، از مزایایی چون همراه داشتن همسر فرزندان تا ۱۸ سال و فرزندان تا سن ۲۸ سال که ازدواج نکرده اند و همچنین والدین در صورتی که ۵۰۰ هزار یورو به سرمایه گذاری اضافه کنند را نیز برخوردارند.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در قبرس

✔️آیا از طریق سرمایه گذاری می توان پاسپورت قبرس را کسب کرد؟
بله بعضی از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ پاسپورت خواهد شد.

✔️آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت قبرس را کسب کرد؟
در کشور قبرس سرمایه گذاری از طریق فرنچایز وجود ندارد.

✔️آیا با خرید ملک در قبرس می توان اقامت گرفت؟
بله خرید ملک در قبرس منجر به اخذ اقامت می شود.

✔️بهترین راه سرمایه گذاری در قبرس کدام است؟
خرید ملک در قبرس یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور است که منجر به اخذ تابعیت می گردد.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در قبرس به همراه بیان کلیه روش ها، شرایط و مزایا و معایب آن در این نوشتار بررسی و تحلیل گردید. کشور قبرس دو بخش شمالی و جنوبی دارد و بدلیل برخی اختلافات، قوانین و شرایط زندگی در این دو قسمت متفاوت است. قبرس جنوبی یا اروپایی، قسمتی است که می توان با سرمایه گذاری و خرید ملک در آن، اقامت اروپا را بدست آورد. سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت قبرس می باشد. با سرمایه گذاری به مبلغ 300هزار یورو می توان پاسپورت این کشور را اخذ نمود و از مزایای اقامت اروپا بهره برد. با این حال بالا بودن این مبلغ سبب می شود که افراد به جای سرمایه گذاری در قبرس به سایر کشورهای اروپایی فکر کنند. با سرمایه گذاری در قبرس ، سرمایه شما به مدت سه سال قابل بازگشت نمی باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال، ابهام، پیشنهاد یا انتقاد می توانید با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

4.4/5 - (7 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
12 دیدگاه در مورد “سرمایه گذاری در قبرس”
 1. سلام و عرض ادب. ممنون از سایت خوبتون. آیا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شرط حضور دارد؟

 2. سحربندعلیزاده

  با سلام و عرض ادب
  ممنون از مطالب خوبتون
  واقعا کامل بود توضیحاتتون
  لطفا بفرمایید با سرما گذاری در قبرس
  فرزندان زیر 18 سال تحصیلاتشون در قبرس و در اروپا به چه صورته؟
  آیا رایگانه یا باید شهریه پرداخت بشه؟
  سپاس از شما

  1. سلام و عرض ادب. بله دوست گرامی تحصیل فرزندان زیر 18 سال با سرمایه گذاری، رایگان می باشد.

  1. سلام و عرض ادب. در حال حاضر تنها کشوری که به ایرانی ها با خرید ملک از همان ابتدا پاسپورت می دهد قبرس است.

 3. سلام متشکرم از اطلاعات خوبتون
  آیا با سرمایه گذاری در قبرس جنوبی می توانیم در کشورهای دیگر اروپایی زندگی کنیم بدون محدودیت ؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی شما با خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت و پاسپورت این کشور، امکان زندگی و کار و مطالعه در هر کشوری از اتحادیه اروپا را خواهید داشت.

 4. عباس رایان منش

  با سلام
  در اقامت قبرس جنوبی از طریق خرید ملک کمترتا 500000یورو قبرس بهتره یا ویزای طلایی پرتغال در نهایت با مزایایی که داره؟ با تشکر .

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز هر دو این کشورها جزو کشورهای اتحادیه اروپا می باشند. اما از نظر قیمت شما در پرتغال با سرمایه کمتری می توانید ملک خریداری نموده و اقامت دریافت نمایید.
   پیشنهاد می شود حتما جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا پشاوران موسسه تماس حاصل نمایید.
   با سپاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *