مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی چگونه است؟

مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ در این مقاله سعی داریم به صورت کاملا علمی به این موضوع بپردازیم. به سوالاتی چون، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام کشور است؟ برای مهاجرت تحصیلی چقدر پول لازم است؟ چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم؟ مهاجرت تحصیلی با خانواده به چه صورت است؟ پاسخ دهیم. همواره افراد زیادی در سراسر جهان قصد دارند به کشورهای مختلف مهاجرت کنند و دانشجویان بسیاری تصمیم دارند، جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند. اما همواره سوالاتی در این زمینه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی پیش می آید؛ که در این جا قصد داریم توضیحات کاملی در این زمینه برای اطلاع شما عزیزان بیان کنیم. اما در نظر داشته باشید در ابتدای راه هدف تان را برای مهاجرت مشخص کنید. در نظر داشته باشید کشورهایی که در این زمینه مناسب تر و بهتر هستند را هدف اولیه خود قرار دهید. برای مثال کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، ایتالیا، استرالیا و کانادا از نظر تحصیل گزینه های خوبی هستند. اما اگر قصد دارید کشور ارزان یا زیباتری را انتخاب کنید، کشورهایی چون یونان، اسپانیا و مجارستان را به شما پیشنهاد می کنیم. حال در این قسمت قصد داریم مهاجرت در مقاطع مختلف را برای شما توضیح دهیم تا اطلاعات مناسبی در این زمینه به دست آورید. در صورت هر گونه سوال در مورد مهاجرت تحصیلی؛ می توانید با مشاوران موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

مهاجرت تحصیلی به انگلیسی صفر تا صد مهاجرت تحصیلی مهاجرت تحصیلی به کانادا مهاجرت تحصیلی چگونه است بورسیه رایگان تحصیلی بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی هزینه مهاجرت تحصیلی چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم

ویدئو و فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چگونه وارد شدن به بهترین دانشگاه دنیا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.
 • 13 دقیقه
 • 20 K
 • ارسال

مهاجرت تحصیلی به اروپا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مهاجرت تحصیلی در مقطع مدارس

برای مهاجرت تحصیلی در مقطع مدارس و تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور ابتدا باید شرایط و مدارک مورد نیاز فرزندانتان را بررسی کنید تا مدارک کامل باشد و پذیرش آنها با مشکل مواجه نگردد. البته باید در نظر داشت بسیاری از والدین جهت تحصیل فرزندشان در مقطع مدارس و تحصیل زیر ۱۸ سال نگرانی جهت امنیت و شرایط زندگی فرزندشان را دارند، در زمینه مهاجرت تحصیلی در مدارس باید به مواردی چون، هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل، نحوه گرفتن ویزای گاردین برای والدین که در کنار فرزندانشان باشند و محل سکونت دانش آموزان توجه ویژه نمایید. برای مثال در کشوری چون کانادا دانش آموزان پس از ورود به مدرسه مورد نظرشان در کانادا باید امتحان تعیین سطح دهند و زبان انگلیسی یا فرانسه آشنایی داشته باشند و با توجه به دانش شان نسبت به زبان انگلیسی یا فرانسه در کلاس مورد نظر مشغول به تحصیل می ‌شوند. در مهاجرت تحصیلی برای کشوری چون انگلستان یا استرالیا باید ابتدا در حدود یک تا یک و نیم سال دوره های A-Lavale  را بگذراند و سپس وارد دانشگاه دلخواهشان شوند. در مدارس شروع کلاس ها در هر ترم برای تحصیل در مقطع زیر ۱۸ سال ممکن است متفاوت باشد. اما تقریبا در بسیاری از کشورها در دو ترم پاییزه سپتامبر و زمستانه ژانویه شروع می شود.

ویدئوی موسسه MIE در مورد مهاجرت تحصیلی

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی

تقریبا بخش بسیار عظیمی از دانشگاه‌ های هر کشور را در مهاجرت تحصیلی، دانشجویان کارشناسی تشکیل می ‌دهند. کشوری چون آلمان که تعداد متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در آن جا بسیار زیاد می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی عموماً باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. دوره های کارشناسی با توجه به کشوری که در آن تحصیل می کنید به زبان های انگلیسی یا زبان مربوط به آن کشور برگزار می شود. در نتیجه در بسیاری از دانشگاه ها داشتن مدرک زبان در اولویت است. همچنین آشنایی و شناخت زبان آن کشور جهت کار پس از تحصیل برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد. در برخی از کشورها شرط سنی برای تحصیل در دوره کارشناسی دارای محدودیت خاصی نیست. اما در بسیاری از کشورها داشتن گپ تحصیلی در مهاجرت تحصیلی، بر روی پذیرش شما تاثیر گذار است. در برخی از کشورها با توجه به شرایط آن کشور می توان تحصیل بدون شهریه در مقطع کارشناسی داشت. اما در برخی دیگر در صورت گرفتن بورس تحصیلی این مورد امکان پذیر است. که برای گرفتن بورسیه تحصیلی داشتن معدل خوب قبل از ورود به آن دانشگاه در اولویت می باشد. همچنین برای تحصیل در مقاطع مختلف متقاضیان باید هزینه ‌های زندگی آن کشور را در نظر داشته باشند. تا بتوانند از پس هزینه هایی چون اجاره بها، غذا و غیره برآیند. در اغلب کشورها طول دوره کارشناسی ۴ سال است. در برخی نیز یک سال کالج قبل از آن را دارند که در مجموع پنج سال به طول می ‌انجامد و در رشته ‌های مختلف نیز متفاوت است. برای مثال در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان طول دوره کارشناسی حداقل ۶ سال است که تا ۸ سال نیز ممکن است ادامه داشته باشد.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اغلب باید مدارک قبل از آن که مربوط به دوره های کارشناسی، دیپلم و غیره می باشد، را ارائه دهند. طول دوره کارشناسی ارشد در کشورهای مختلف نیز بستگی به نوع برنامه ‌ای که ارائه می ‌شود متفاوت است. برای مثال دوره کارشناسی ارشد در کشور کانادا یک تا دو سال به طول می انجامد. که ممکن است با ارائه برنامه های عملی و پروژه ها این دوره کم و زیاد شود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای هر دانشگاه به صورت جداگانه محاسبه می ‌شود و برخی شامل هزینه هایی چون کتاب، جزوه و غیره می شود. در مقطع کارشناسی ارشد انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای دانشگاه های کشور های مختلف وجود دارد. شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر کشوری متغیر است برای مثال کلیه رشته های ارشد در کانادا به زبان انگلیسی ارائه می شود به همین دلیل ارائه مدرک زبان از سوی متقاضیان برای تحصیل در کارشناسی ارشد در کانادا اجباری است. در کل برای اکثر دانشگاه های معتبر باید مدرک کارشناسی معتبر و معدل بالا، همچنین ارائه انگیزه نامه، فرم های مربوطه که به صورت کامل تکمیل شده باشد و همچنین ارائه گواهی نامه تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی اجباری است. در بسیاری از کشورها دانشجویان امکان کار ضمن تحصیل را نیز دارند که البته بستگی به کورس های ارائه شده در هر دانشگاه و وقت آزاد دانشجویان متفاوت می باشد.

پادکست شماره1 موسسه ملک پور در مورد پذیرش تحصیلی

مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در بسیاری از کشورها با شرایط ویژه همراه است. شرایط کار ضمن تحصیل، امکان بردن همراه که شامل همسر و فرزندان هستند نیز از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی می باشد. همچنین در برخی از کشورها تحصیل در مقطع دکتری دارای محدودیت سنی نمی باشد و کاریابی پس از تحصیل نیز برای بسیاری از متقاضیان راحت است. برای مثال یکی از مزایای تحصیل دکتری در کشور اتریش، رایگان بودن تقریبی این موضوع است. نکاتی چون آشنایی به زبان آلمانی و همچنین نوع دانشگاه بر این موضوع تاثیر بسزایی دارد. امکان اخذ بورسیه در مقطع دکتری برای بسیاری از کشورها فراهم است که این موضوع در صورت داشتن معدل بالا در مقاطع قبل برای متقاضیان امکان پذیر است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیز ارائه مدارکی چون مدرک تحصیلی تا مقطع کارشناسی ارشد با ترجمه آن ها و فرم های مربوط به پذیرش هر دانشگاه، توصیه نامه، رزومه کامل، ارائه تمکن مالی، پاسپورت و مدارک دیگری که با توجه به هر دانشگاه مختلف است، باید تکمیل باشد و هنگام پذیرش ارائه شود.

مهاجرت تحصیلی به همراه بورسیه تحصیلی

در بسیاری از کشورها از سمت مراکز مختلفی مثل دانشگاه ها و مراکز علمی، مبالغی برای هزینه های تحصیل و تحقیقات در اختیار دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در امر مهاجرت تحصیلی قرار داده می‌ شود. که به عبارتی به بورسیه های تحصیلی معروف هستند. در بسیاری از موارد؛ دانشجویان نخبه و با استعداد شامل بورسیه ‌های تحصیلی می‌ شوند. اصولاً بورسیه های تحصیلی و تحصیل به همراه فاند به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در بیشتر دانشگاه ها ارائه می شود. اما با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی هر متقاضی، این بورسیه ها متفاوت می باشند. اکثر مواقع در مهاجرت تحصیلی، فول فاند به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌ شود و می ‌توان از آن به عنوان یک شغل نام برد. زیرا با انجام کارهای دانشگاهی و دریافت حقوق، می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بدون بازپرداخت بهره ببرند. برخی از کمک هزینه ‌های تحصیلی شامل شهریه ها و وام ها و جوایز و کمک های مختلفی هستند، که از طرف دولت به دانشجویان نخبه و با استعداد ارائه می شود. برخی از کشورهایی که تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی به دانشجویان را می دهند، عبارتند از: نروژ، دانمارک، اتریش و آلمان. مراحل اخذ بورسیه تحصیلی بدین صورت است که، ابتدا کشور مورد نظر را انتخاب کرده و پس از انتخاب دانشگاه و تهیه و ارائه مدارک لازم چون، ارائه مقاله و طرح ‌های پژوهشی ، همچنین در صورت ثبت اختراع، ارائه آن ها؛ و داشتن معدل خوب و مدرک زبان و توصیه نامه، می توانید جهت اخذ بورسیه اقدام نمایید.

مهاجرت تحصیلی و کار دانشجویی

دانشجویانی که مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف دارند، امکان اخذ ویزای دانشجویی را دارند و می توانند ضمن تحصیل کار دانشجویی نیز انجام دهند. هزینه های زندگی و تحصیل در هر کشوری متفاوت است و دانشجویان با انجام کار دانشجویی می توانند از پس برخی از این هزینه ها برآیند. دانشجویانی که در اروپا مشغول به تحصیل هستند، برای انجام کار دانشجویی در دو دسته قرار می گیرند؛ دسته اول دانشجویانی که در نیمه اول دوره کارشناسی یا همان دوره زبان مشغول به تحصیل اند، که اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند و دسته دوم که در دوره دوم کارشناسی یا ارشد تحصیل می کنند و مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند، که البته این ساعت ها با توجه به دانشگاه‌ های مختلف هر کشور متفاوت است.

مهاجرت تحصیلی و بررسی ویزای همراه

بسیاری از متقاضیانی که برای تحصیل به کشور دیگری مهاجرت می ‌کنند، قصد دارند همراهان خود را نیز با خود ببرند. اخذ ویزای همراه دانشجویی این امکان را به متقاضی می‌ دهد، تا بتواند با آسودگی و خیال راحت به تحصیل خود در کشور دیگر ادامه دهد. در برخی از کشورها اجازه تحصیل و کار در طول مدت اقامت به همراهان اعطا می شود. متقاضی اصلی باید اثبات کند که تمکن مالی لازم برای هزینه‌ های خود و همراه را دارد. در اکثر کشورها همراه عبارت است از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در برخی از کشورها زیر ۲۴ سال. بعضی از کشورها با توجه به شرایط خود پدر و مادر را نیز به عنوان همراه متقاضی اصلی قبول دارند. ویزای همراه در کشور کانادا تفاوت چندانی با ویزای توریستی کانادا ندارد. زیرا ویزای همراه به نوعی یک ویزای توریستی  محسوب می ‌شود یا همان ویزای مولتی کانادا و در نتیجه هزینه های این ویزا برابر با ویزای توریستی کانادا است.

مهاجرت تحصیلی و موقعیت کار پس از تحصیل

امکان کار پس از تحصیل در مهاجرت تحصیلی، در کشورهای خارجی همواره دغدغه بسیاری از متقاضیان تحصیل در آن کشورهاست. زیرا برای آنها امیدی است که بتوانند از پس هزینه های زندگی خود برای برآیند. البته در بیشتر موارد کسانی به دنبال موقعیت کار پس از تحصیل هستند، که قصد اقامت دائم پس از تحصیل در کشور مذکور را دارند. باید در نظر داشت که کار پس از تحصیل در کشورهای دیگر با توجه به شرایط و قوانین هر کشور مختلف است و رابطه زیادی با شرایط اقتصادی و توسعه کشور مقصد دارد. موضوع مهمی که متقاضیان تحصیل در هر کشور باید به آن توجه کنند، مزایایی است که دولت آن کشور برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خود در نظر می گیرد. زیرا برخی از دانشگاه ها شرایط خاص و ویژه را برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی خود در نظر دارند. که در هنگام تحصیل نیز بتوانند کار کنند و این موضوع سبب می‌ شود تا برای آینده شغلی و ورود به بازار کار آن کشور آماده شوند و سابقه کاری مفید در آن زمینه کسب کنند. قوانین هر کشور در زمینه اعطای اقامت دائم یا شرایط کاری برای متقاضیان متفاوت است. در برخی از کشورها جهت کار باید ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نمود تا بتوان به کار مشغول شد.

مهاجرت تحصیلی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویان دغدغه هایی چون، پس از تحصیل چگونه اقامت آن کشور را دریافت کنند؛ دارند. در کل می ‌توان گفت اقامت پس از تحصیل تقریباً در اکثر کشورها امکان پذیر است. برای اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل باید در نظر داشت که کشور مورد نظر درخواست اجازه ماندن در خاک کشور را به متقاضی می ‌دهد یا خیر؟ برخی از کشورها اگر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند خود به خود به اقامت دائم می دهند اما در برخی از کشورها دانشجو پس از اتمام تحصیل اجازه ماندن ندارد و باید خاک آن کشور را ترک کند. اگر شرایط کشور و دانشگاه آنجا به صورتی باشد که در حین تحصیل اجازه کار داشته باشند، با اخذ درخواست کاری می‌توانند پس از خروج از کشور موردنظر، مجدداً با درخواست ویزای کاری وارد کشور شده و در نهایت اقامت دائم و تابعیت کشور را دریافت کنند. برای مثال در بعضی از کشورهای آسیایی دانشجو فقط به شرط پیدا کردن کار پس از تحصیل می تواند اقامت آنجا را اخذ کند که این اقامت دائمی نیست و اقامتی موقت است و فرد باید پس از آن درخواست اقامت دائم با شرایط خاص را دهد. در بعضی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، اخذ اقامت پس از تحصیل در آنها سخت؛ اما دائمی است. به این معنا که در ابتدا برای دادن ویزای تحصیلی نیاز به مدرک زبان، معدل بالا، رزومه و غیره می باشد و در نهایت پس از تحصیل در امر مهاجرت تحصیلی، می توانند اقامت آن کشور را اخذ کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد جهت مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر توجه می کنند، اما برخی دیگر رشته تحصیلی را در اولویت قرار دهند. همچنین هزینه های تحصیل نیز برای بسیاری از افراد در موضوع مهاجرت تحصیلی، در اولویت قرار دارد. در اینجا به مهاجرت تحصیلی در کشورهایی چون کانادا، آلمان، آمریکا، ایتالیا و غیره برای اطلاع شما عزیزان می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بسیاری از جوانان علاقه زیادی به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند. زیرا این کشورها مزایای بسیار خوبی دارند از جمله، نظام آموزشی عالی، و وجود دانشگاه‌ های بین‌المللی متعدد. و این موضوعات سبب شده است به عنوان مقصد مهاجرتی بسیاری از دانشجویان قرار گیرد. همچنین به دلیل داشتن اقتصاد پویا دانشجویان می ‌توانند پس از تحصیل مشغول به کار شوند. همچنین از مزیت مهم تحصیل در کانادا؛ انگلیسی زبان بودن دانشگاه های این کشور است که از مزیت بسیار خوبی برای متقاضیان تحصیل است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که خدمات تحصیل رایگان را در اختیار اغلب دانشجویان قرار می دهد و متقاضیان هر زمان که بخواهند، می توانند به این کشور مهاجرت کنند و تحصیل در تمام مقاطع مختلف برای متقاضیان امکان پذیر است. اما باید در نظر داشت در اکثر موارد جهت تحصیل در آلمان دانش زبان آلمانی در اولویت است. کشور آلمان دارای سیستم آموزشی بسیار قوی است. همچنین شرکت ‌های بزرگی نیز در این کشور وجود دارد که موقعیت کار پس از تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

همانطور که همه مطلع هستند بهترین و برترین دانشگاه های جهان در کشور آمریکا قرار دارد. همچنین بزرگترین شرکت ها چون اپل، فیس بوک و غیره و که این موضوعات سبب شده کشور آمریکا مقصد مهاجرتی بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل و مهاجرت تحصیلی قرار گیرد. اگر دانشجویان دارای رزومه قوی، معدل بالا و شرایط تحصیلی خوبی باشند، می‌ توانند در آمریکا حتی به صورت رایگان و با اخذ بورسیه تحصیلی مشغول به تحصیل مشغول شوند.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند به واسطه تحصیل در این کشور اقامت بلند مدت را به دست آورند. . و این موضوع را با هزینه های بسیار مناسب پشت سر گذارند. دانشگاه های ترکیه هزینه بسیار مناسبی برای تحصیل دارند. البته باید در نظر داشت که اکثر مدارس کشور ترکیه به زبان استانبولی آموزش می دهند. اما در مدارس بین المللی آموزش به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. متقاضیان می توانند با تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ارائه نامه پذیرش دانشگاه برای کشور ترکیه درخواست نمایند و در آنجا مشغول به تحصیل شوند.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

کشور ایتالیا دارای دانشگاه ‌های متعدد دولتی و ممتاز جهت مهاجرت تحصیلی می باشد. زبان تحصیل در ایتالیا؛ ایتالیایی و انگلیسی است. در صورت تحصیل به زبان ایتالیایی متقاضیان باید قبل از پذیرش دوره‌ های زبان ایتالیایی را بگذرانند و با نمره خوب در آزمون ‌های مربوطه فارغ التحصیل شوند. تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف از طریق سفارت ایتالیا قابل انجام است. همچنین می توان برای تحصیل در ایتالیا، بورسیه های تحصیلی گرفت که انواع مختلفی دارد و شما می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله های مختلف در این زمینه از همین وب سایت را مطالعه نمایید. امکان تحصیل در دوره های مهد کودک، ابتدایی، متوسطه و دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که هر یک از این دوره ها شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

کشور استرالیا کشوری محبوب در بین دانشجویان و متقاضیان تحصیل است و یکی از دلایل آن امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. که زبان رسمی این کشور است. به همین دلیل افراد می ‌توانند زندگی و کار بهتری داشته باشند و تعامل و ارتباط با مردم نیز برای آنها راحت تر است. کشور استرالیا دارای نظام آموزشی بسیار قوی و ممتاز همچنین تجهیزات آموزشی بسیار قوی است. البته باید این موضوع را نیز در نظر داشت که هزینه های زندگی، کار و تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمی بالاتر است.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت به کشور اتریش جهت تحصیل برای تمامی افراد و در تمامی سنین امکان پذیر است. تحصیل در مهد کودک و پیش دبستانی، مدارس و مقاطع بالاتر از جمله دانشگاه‌ ها ممکن است. برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد. که هر کدام هزینه ها و شرایط مختلفی دارند. همچنین امکان اخذ بورسیه برای تحصیل در اتریش، برای تمامی دانشجویان امکان پذیر است. دانشجویان همچنین می ‌توانند در فاصله زمانی اندکی جهت اخذ ویزای همراه برای خانواده خود اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا از مهدکودک و ابتدایی گرفته تا دکترا و بالاتر برای مهاجرت تحصیلی امکان پذیر است. شرایط سنی تحصیل در اسپانیا شرط خاصی ندارد و افراد تا ۹۰ سالگی می ‌توانند در این کشور ادامه تحصیل داده و حتی در کنکور شرکت کنند. تنها شرط سنی که اهمیت دارد، هنگام دریافت ویزا است. یکی از نکات کشور اسپانیا داشتن مدرک زبان است. زیرا شخص در ابتدا باید بتواند ارتباط برقرار نموده تا به تحصیل ادامه دهد. همچنین برای ورود به سفارت و دریافت ویزا نیز ارائه مدرک زبان از الزامات است.

برای مهاجرت تحصیلی چقدر پول لازم است

زندگی در کشورهای دیگر همانطور که دارای مزایا و امکانات و پیشرفت های بسیاری است، هزینه هایی نیز در بر دارد که در برخی از کشورها هزینه های زندگی بسیار بالا و در برخی نیز مقرون به صرفه تر است. برای مثال شخصی که قصد مهاجرت به کشور اروپایی یا کانادا را دارد؛ باید به نکته مهم که هزینه های زندگی در این کشورهاست، توجه ویژه نماید. اگر بخواهیم از هزینه ‌های مهاجرت نام ببریم، از همان ابتدا هزینه های مربوط به ترجمه مدارک مورد نیاز، یا هزینه وکیل مهاجرتی وجود دارد. هزینه های چون هزینه هواپیما، خورد و خوراک و غیره فاکتورهایی هستند که در همان ابتدا باید در نظر گرفت. زمان رسیدن به کشور مقصد اگر مهاجرت به قصد تحصیل و مهاجرت تحصیلی باشد، هزینه‌ های مربوط به دانشگاه را باید توجه نمود. همچنین اگر مهاجرت به دلیل دیگری است، هزینه های مربوطه در اولویت قرار دارند، که شما بتوانید از پس زندگی در آن کشور برآیید. در کل با توجه به روش ‌های مختلف مهاجرت می توان گفت، مهاجرت کاری از هزینه کمتری برخوردار است و به بیشترین هزینه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. متقاضیان مهاجرت باید هزینه های زندگی در کشور های مختلف را بررسی نموده زیرا تمامی کشور ها هزینه های مختلف و متفاوتی دارند و با توجه به درآمد افراد متقاضیان باید تصمیم به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت نمایند.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم

بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی در کشورهای خارجی می ‌توانند با داشتن معدل بالا و ارائه مدارک کافی از دانشگاه مربوطه، بورسیه تحصیلی دریافت کنند. که در صورت اخذ بورسیه تحصیلی نه تنها جهت تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کنند، بلکه از دانشگاه نیز هزینه هایی به صورت ماهیانه به عنوان حقوق دریافت می ‌کنند. ممکن است روند اخذ بورسیه تحصیلی در برخی از دانشگاه ها پیچیده باشد. اما با مطالعه در این زمینه می‌ توانید، تحصیل رایگان در بسیاری از دانشگاه های تاپ دنیا را تجربه نمایید. البته باید ذکر کرد جهت بهره گیری از بورسیه تحصیلی، داشتن شرایطی چون معدل خوب، شرکت در المپیاد های مختلف، داشتن مدال و مقام های مختلف تحصیلی  مواردی است که می‌ تواند در دریافت بورسیه تحصیلی کمک شایانی به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور نماید.

مهاجرت تحصیلی با خانواده

بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور ترجیح می‌ دهند، که از ابتدا، اعضای خانواده خود را به همراه ببرند. افراد متاهل می توانند در بسیاری از کشورها طبق قوانین آن کشور برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کند. در برخی از کشورها این کار به کمک ویزای توریستی امکان پذیر استف در این حالت فرد اصلی به کمک ویزای دانشجویی و همراهان و به کمک ویزای توریستی می‌ توانند به کشور مذکور وارد شوند. بعضی از دیگر کشورها همراه امکان کار کردن دارد. همچنین فرزندان توانند تحصیل رایگان را تجربه کنند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت تحصیلی

آیا امکان اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور امکان پذیر است؟

در بسیاری از کشورها می توان برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی درخواست ویزای همراه نمود.

آیا دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی در کشور های مختلف می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند؟

در بسیاری از کشورها امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان فراهم است و در برخی کشورها نیز با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توان اقامت دائم آن کشور را به دست آورد.

آیا با ویزای تحصیلی می توان اقامت دائم کشوری را اخذ نمود؟

در بسیاری از موارد خیر باید بعد پس از تحصیل متقاضیان خاک آن کشور را ترک کنند و به صورت دیگر برای اخذ اقامت درخواست داد. اما در برخی از کشورها با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  می ‌توان همزمان اقامت دائم آن کشور را به دست آورد.

شرایط کار دانشجویی در مورد تحصیل چگونه است؟

در برخی از کشورها برای دانشجویان امکان کار ضمن تحصیل فراهم شده که مدت زمان آن متفاوت است اما در برخی از کشورها شرایط کار پس از تحصیل برای دانشجویان فراهم است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی موضوع، مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ به صورت کاملا علمی پرداختیم. به سوالاتی چون، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام کشور است؟ برای مهاجرت تحصیلی چقدر پول لازم است؟ چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم؟ مهاجرت تحصیلی با خانواده به چه صورت است؟ پاسخ دادیم. به تحلیل و بررسی کشورهایی چون، آمریکا، کانادا، استرالیا، اسپانیا و… پرداختیم. همچنین ویزای همراه را شرح دادیم. در صورت هر گونه سوال درباره مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ می توانید با مشاوران موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. در صورت مفید بودن مطالب به ما امتیاز 5 ستاره دهید.

آخرین نظر و5 سایر نظر ها باید مورد تایید قرار گیرند.
4/5 - (11 امتیاز)
124 پاسخ
 1. منوچهرآمنی نژاد
  منوچهرآمنی نژاد گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت عزیزان پر تلاشم خیلی خیلی مطلب پر بار و جامعی واسه بنده بود که قصد دارم دوتا پسر عزیزم رو واسه تحصیل به یکی از کشورهایی که از هر لحاظ مناسب باشه به لطف ایزدیزدان بفرستم به امید آن روز

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   برای بررسی این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتر از قبیل سن و سال، تحصیلات، رشته و سطح زبان از فرزندان شما خواهیم داشت. لطفا برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • اردلان یزدان پناهی
    اردلان یزدان پناهی گفته:

    درود بر شما
    جسارتا می خوام که یک مطلبی رد تبیین کنم و روشن کنیم برای دوستان که بنده بیان می کنم و اگر خلاف این مطلب هست شما تصحیح بفرمایید. با اجازتون از زبان گفتاری استفاده کنیم.
    اولا این که اگر دانشجویی پول کافی داشته باشه مشکلی اصولا نداره برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری وفقط شرط معدل(که در آمریکا 14 هست در 90 درصد دانشگاههاو یا کانادا 14 هست و…) حداقل یا GPA و زبان (که اون هم اکثرا یک ترم رو به زبان اختصاص میدن در دانشگاه مقصد و حل میشه) برای شروع تحصیلات کفایت می کنه.
    برای گرفتن بورسیه و حقوق در مقطع دکتری هم باید یک رزومه ی مناسبی داشته باشه دانشجو که واقعا نشون بده به کار تحقیقاتی علاقه داره. مثلا اکثرا به 2 مقاله isi و معدل بالای 17 در مقطع ارشد برای پذیرش در مقطع دکتری و نمره ی بالای زبان و …اشاره می کنند. البته در آمریکا باید دانشجو به دنبال استاد در رشته ی مورد نظر باشه و سعی کنه که به صورت خلاصه به اساتید در رشته ی تخصصی مد نظرش ایمیل کوتاه و مختصر و مفید بزنه و توجه استاد رو جلب کنه و بعد خودش رو بیشتر معرفی کنه و بقیه ی کاجرا. در اروپا هم که دانشکده به صورت جمعی اساتید تصمیم می گیرند. و کلا معدل خوب و مقالات قوی داشتن و فعالیت های تحقیقاتی در حد دانشجوی ارشد و زبان قوی می تونه باعث بشه دانشجویی که پول نداره رو به نتیجه برسونه و از دانشگاه حتی حقوق بگیره بخصوص رشته های مربوط به سازه های دریایی برای نروژ و دانمارک و فنلاند میتونند اقدام کنند و از شرایط استثناییشون واقعا که دکترا رو یه جورایی شغل محسوب می کنند استفاده کنند.
    کل داستان غیر از این نیست. و در قسمت admission هر دانشگاه همه چیز نوشته شده و از همون قسمت هم باید برای پذیرش اقدام بشه.
    با تشکر
    اردلان هستم

    پاسخ
 2. مهدیسا
  مهدیسا گفته:

  سلام عرض میکنم.من در دوره کارشناسی قصد مهاجرت به کشور کانادا رو برای تحصیل دارم در رشته های مرتبط با رشته ریاضی و میخواستم بدونم که چه رشته هایی برای مهاجرت به کانادا مناسب تره و اینکه چجوری باید اقدام کنم و شرایط رو میخواستم بدونم من الان ۱۶ سالمه و میخواستم از الان اقدام کنم و شرایط رو بدونم که در ۱۸ سالگی مهاجرت کنم

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای ورود به دانشگاه های کانادا شما نیاز به مدرک زبان ایلتس حداقل 6 خواهید داشت. در مورد رشته های مهندسی معمولا رشته هایی مانند برق، مکانیک، کامپیوتر، مخابرات و … جزو رشته های پر تقاضا هستند. از الان تمرکز را بر روی خواندن زبان و گرفتن مدرک ایلتس بگذارید .

   پاسخ
 3. maral
  maral گفته:

  سلام
  کارشناس ارشد مامایی هستم با شش سال سابقه ی کار و چهار مقاله isiو معدل ۱۷
  و نمره ایلتس ۷
  امکان گرفتن فاند دکتری برای کشور انگلیس هست؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای پذیرش در مقطع دکتری نیاز است که از یک سوپر وایزر پذیرش داشته باشید. در مورد بورسیه و فاند بر اساس کاری که در کنار سوپروایزر خود انجام می دهید می توانید انتظار دریافت ان را داشته باشید.

   پاسخ
   • یاسمین
    یاسمین گفته:

    سلام من 16سالمه برای گرفتن بورس تحصیلی دانشگاه علوم انسانی مقطع کارشناسی باید چکار کنم البته میخام بدونم تا وقتی بخام مهاجرت کنم بدونم از کجا باید شروع کنم

    پاسخ
    • مدیر محتوا
     مدیر محتوا گفته:

     سلام و عرض ادب

     دوست عزیز گرفتن بورسیه تحصیلی و اخذ پذیرش در رشته علوم انسانی 2 بحث جداگانه می باشد.
     در صورتی که بخواهید هم پذیرش بگیرید و هم بورسیه تحصیلی دریافت کنید باید رزومه علمی قوی داشته باشید. مثلا مقاله علمی، مدرک زبان 6.5 به بالا، معدل خوب، جوایز در المپیاد و …

     پاسخ
   • خالد
    خالد گفته:

    سلام من ۲۳ سالمه دانشجو دانشگاه ازاد هستم ایا امکانش هست من ویزا تحصیلی بتونم بگیرم بدون پایان خدمت ؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون

    پاسخ
    • مدیر محتوا
     مدیر محتوا گفته:

     سلام و عرض ادب

     دوست عزیز موضوع اخذ پاسپورت و امکان خروج از کشور را با حوزه نظام وظیفه شهر خود پیگیری بفرمایید.

     پاسخ
 4. مریم
  مریم گفته:

  سلام دختر من ١۵سالش هست ودر رشته گرافیک درحال درس خواندن هست وکلاس دهم است،میتونه جهت ویزای تحصیل آلمان در مدارس این کشور اقدام کند،آیا همراه هم می‌تونه پدرش رو با خودش ببرد؟

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   کشورهای اروپایی معمولا ویزای گاردین اعطا نمی کنند. در حال حاضر کشوری مانند استرالیا امکان اعطای ویزای گاردین خواهد داشت اما در نظر داشته باشید اجازه تحصیل و یا کار به همراه دانش اموز اعطا نخواهد شد.

   پاسخ
    • mie62
     mie62 گفته:

     سلام وقت بخیر
     برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

     پاسخ
 5. هادی
  هادی گفته:

  من اهل افغانستان هستم دروس پیش دانشگاهی خود را به درجه اعلی تمام کردم امکانش هست ادمه تحصیلاتم را به یکی از دانشگاه های استرلیا انجام بدم

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز باعث افتخار موسسه MIE است که در خدمت شما باشیم. بله امکان تحصیل در کشورهایی نظیر استرالیا خواهید داشت. برای بررسی بیشتر شرایط خود میتوانید از طریق فرم واتساپ درخواست ارتباط با کارشناسان ما را داشته باشید.

   پاسخ
 6. مدنی
  مدنی گفته:

  سلام خسته نباشید.
  برای مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی میشه برای فوق دیپلم رفت؟ ینی بعد از اینکه دیپلم رو گرفتیم برای فوق مهاجرت کنیم؟

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز معمولا مقطع کاردانی را در اکثر کشور ها به رسمیت نمی شناسند و ما بین دیپلم و لیسانس مدرک دانشگاهی وجود ندارد.

   پاسخ
 7. بشری
  بشری گفته:

  ببخشید من دبیری جامعه شناسی میخونم و میخوام بعداز گرفتن مدرکم بورسیه تحصیلی بگیرم و کشور مد نظرم هم کره هست لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای گرفتن بورسیه در رشته های خاص نیاز به مکاتبه با دانشگاه های کشور مقصد می باشد. شرایط بورسیه معمولا در ابتدای هر ترم یا هر سال تحصیلی از سوی دانشگاه اعلام خواهد شد.

   پاسخ
 8. بشری
  بشری گفته:

  سلام من دانشجوی دبیری علوم اجتماعی هستم و میخواستم برای بورسیه تحصیلی کشور کره راهنماییم کنید که آیا من معلم هستم برای بورسیه چه مزایا و معایبی داره؟
  و میتونم بعداز پایان لیسانس اقدام کنم؟

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   اگر مقصود شما این باشد که در کشور کره جنوبی به عنوان آموزگار مشغول به کار شوید، باید تحقیق بفرمایید که سیستم آموزشی کره این اجازه را به یک فرد خارجی می دهد یا خیر. در خصوص تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی باید عزض شود که بستگی به رزومه شما خواهد داشت.
   برای دریافت بورسیه باید به رزومه دانشجو نگاه کرد. دریافت بورسیه از دو طریق امکان پذیر است.
   1_ بورسیه از طریق دانشگاه که بر اساس شایستگی دانشجو قابل اعطا است.
   2_ بورسیه از طریق ارگان ها یا سازمان های خاص که به دانشجویان بین المللی کمک هزینه زندگی اعطا می کنند

   پاسخ
 9. پریماه
  پریماه گفته:

  سلام من 14 سالمه از لحاظ درسی هم درسم بد نیست میخواستم بدونم به زیر 18 هم بورسیه میده کره ی جنوبی

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای تحصیل در مدارس شما باید یک سرپرست و یا قیم در کشور مقصد داشته باشید. موضوع دریافت بورسیه کاملا به شرایط درسی و رزومه شما بستگی خواهد داشت. لطفا در این خصوص با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 10. پریماه
  پریماه گفته:

  سلام من 13 سالمه و تو15سالگی میخواستم برم کره جنوبی ،درسمم خوب میخواستم بدونم کره جنوبی به زیر 18 سال هم بورسیه میده

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرش ادب

   دوست عزیز دریافت بورسیه برای عزیزان زیر 18 سال به بررسی بیشتری نیاز خواهد داشت. به این دلیل که شما هزینه تحصیل، هزینه زندگی و موضوع سرپرستی شما هم مطرح است.

   پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز لطفا با کارشناسان ما در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

   پاسخ
   • Merila
    Merila گفته:

    سلام خسته نباشید
    من ۱۶ سالمه و پایه دهم رشته تجربی هستم
    زبان انگلیسی و تا سطح پایینی بلدم ولی به زبان فرانسوی مسلط هستم
    معدل بالایی هم دارم
    می خواستم بدونم میتونم تو کشور فرانسه برای رشته دندانپزشکی بورسیه بگیریم
    یا چیزی شبیه به این

    پاسخ
    • مدیر محتوا
     مدیر محتوا گفته:

     سلام و عرض ادب
     دوست عزیز شما می توانید در کشور فرانسه در مقاطع دانشگاهی مشغول به تحصیل شوید. تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی به صورت رایگان است.

     پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز با کارشناسان ما در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید که در این خصوص کاملا مشاوره رایگان خدمت شما داشته باشند.

   پاسخ
 11. Parniiyaa
  Parniiyaa گفته:

  سلام و خسته نباشید ،میخوام بعد ازاینکه دیپلم گرفتم مهاجرت تحصیلی داشته باشم ایا باید کنکور بدم یا نه ممنون میشم پاسخ بدید .کشور مدنظرم هم سوئیس هست

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای ورود به دانشگاه های خصوصی سوئیس نیاز به قبولی در کنکور ایران نمی باشد.

   پاسخ
 12. bhr
  bhr گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من 17 ساله هستم و ایلس 7 دارم با معدل 19.5
  سعی دارم تا سطح b1 زبان المانی و فرانسوی رو پیش ببرم. در این شرایط امکان گرفتن کمک هزینه تحصیلی در این دو کشور رو دارم؟ مانند بورسیه

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز دانستن زبان آلمانی و فرانسوی باعث خواهد شد که تحصیل شما در این 2 کشور رایگان باشد. در مورد بورسیه باید عرض شود که برای دریافت بورسیه باید به رزومه دانشجو نگاه کرد. دریافت بورسیه از دو طریق امکان پذیر است.
   1_ بورسیه از طریق دانشگاه که بر اساس شایستگی دانشجو قابل اعطا است.
   2_ بورسیه از طریق ارگان ها یا سازمان های خاص که به دانشجویان بین المللی کمک هزینه زندگی اعطا می کنند.

   پاسخ
 13. shaghayegh
  shaghayegh گفته:

  سلام و خسته نباشید ، میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته موسیقی در کشور دانمارک باید چه کار کنم ، من الان ۱۷ سالمه و سال آخر دبیرستان هستم ، و اینکه برای یادگیری زبان باید به زبان این کشور مسلط باشم یا زبان انگلیسی؟

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز پذیرش از رشته های هنری معمولا با تست و ارائه مجموعه آثار یا نمونه کار همراه خواهد بود. توصیه می کنیم پیج اینستاگرام موسسه را فالو کنید و به زودی اخباری در خصوص دانشکده های موسیقی به سمع و نظر شما عزیزان رسانیده خواهد شد.

   پاسخ
 14. لیلا شوکتی ملکشاهی
  لیلا شوکتی ملکشاهی گفته:

  سلام. امکانش هست الان برای پذیرش تحصیلی سپتامبر کشور کانادا و هلند قرارداد ببندم و پروسه شروع شه ولی حداکثر تا چهارماه دیگه مدرک زبانم رو ارائه بدم؟ آخرین فرصت برای ارائه مدرک زبان چه موقع هست؟ من قبلا یکبار امتحان دادم و آیلتس ۵/۵ دارم
  قبلا امکان گرفتن مشاوره تخصصی بود ولی الان نمیدونم چطوری باید مشاوره تخصصی بگیرم در این مورد هم راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز شرایط اخذ پذیرش و ویزا در موسسه مشاوره ای MIE تغییرات داشته است . برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید.

   پاسخ
 15. محمد یعقوب
  محمد یعقوب گفته:

  محمد یعقوب ولد عزیز احمد از افغانستان ولایت بغلان والسوالی بغلان مرکزی
  می شود با همکاری شود در زمینه ادامه تحصیل

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

   پاسخ
 16. یاسمین
  یاسمین گفته:

  سلام
  من سال گذشته وقتی کلاس یازدهم بودم یک هفته از کلاسا رو شرکت کردم و بعدش پروندمو از مدرسه گرفتم تا برای 2 سال آخر دبیرستانم برم کانادا ولی تیر ماه امسال ویزام ریجکت شد و مجبور شدم سال تحصیلی امسال دوباره پایه یازدهم رو بخونم یعنی به جای اینکه الان دوازدهم باشم کلاس یازدهمم.
  امسال هم 18 سالم شد.
  میخواستم بدونم میتونم برای سال آخر دبیرستان به یه کشور خارجی مهاجرت کنم؟ با توجه به اینکه الان 18 سالمه.

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز امکان اقدام برای برخی کشورها نظیر انگلستان وجود خواهد داشت. لطفا با کارشناسان ما در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. هدیه حسن نژاد
  هدیه حسن نژاد گفته:

  من ۱۵ سالمه معدل من همیشه از ۱۹ و نیم پایین نبوده و درس خوان هستم میخواستم برای ادامه تحصیل یعنی بعد از تمام کردن پایه نهم و انتخاب رشته که رشته تجربی بر میدارم و دوست دارم به آمریکا برم و اینکه بورسیه حداقل ۹۰ درصد می‌خوام و اکه بشه خانوادم هم بیاد

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز این نوع بورسیه که فرمایش می کنید در مقاطع بالا مانند دکتری امکان پذیر است و شما در این سن امکان همراه داشتن خانواده را نخواهید داشت.

   پاسخ
   • فاطمه مزرعه فراهانی
    فاطمه مزرعه فراهانی گفته:

    باسلام وضمن خسته نباشی ازشماعزیزان من ۱۸سالم دانشجوی رشته حقوق ترک یک هستم خیلی علاقمندان تحصیل وکاربه کشورایتالیام منتهابادیدن کلیپ دربازی اقامت دراتریش بنظرم اقامت راحت ترهستش پول تاسقف ۱۰۰میلیون بیشترندارم میخواستم شمادراین زمینه کمک کنیدکه کدام یک ازکشورهاباشرایطی که من دارم میشودتحصیل یاکارکردوکارکردن برای یک دختر۱۸ساله درخارج ازکشورچگونه است منتظرپاسخ شماهستم باتشکر

    پاسخ
 18. فاطمه مزرعه فراهانی
  فاطمه مزرعه فراهانی گفته:

  فاطمه مزرعه فراهانیگفته:ژانویه 11, 2022 در 3:40 ق.ظ
  باسلام وضمن خسته نباشی ازشماعزیزان من ۱۸سالم دانشجوی رشته حقوق ترم یک هستم خیلی علاقمندبه تحصیل وکاردرکشورایتالیام منتهابادیدن کلیپ دربارهی اقامت دراتریش بنظرم اقامت راحت ترهستش دراین کشور پول تاسقف ۱۰۰میلیون بیشترندارم میخواستم ازشمادراین زمینه مشاوره بگیرم که کدام یک ازکشورها(ایتالیا،اتریس)باشرایطی که من دارم میتونم تحصیل یاکارکنم، وکارکردن برای یک دختر۱۸ساله درخارج ازکشورچگونه هستش منتظرپاسخ شماهستم باتشکر

  دیدگاه شما در انتظار تایید است

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز اکان تحصیل برای شما با توجه به شرایط سنی شما وجود دارد اما نکته مهم میزان تمکن مالی شما خواهد بود. شما به مشاوره بیشتر نیاز خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

   پاسخ
 19. Saba
  Saba گفته:

  سلام
  امیدوارم هر جا که هستید سرزنده و سلامت باشد
  من در حال حاضر ۱۶ سال دارم و در رشته انسانی در پایه دهم در حال تحصیل هستم
  چند سالی هست که قصد مهاجرت دارم برای ادامه تحصیل
  اون اوایل به شدت می خواستم که به کشور های شرقی برم مثل چین و ژاپن یا کره جنوبی ولی خب فیلم های موسسه شما رو که دیدم با خودم گفتم شاید کشور های اروپایی مزایای بیشتری داشته باشن و آینده بهتری رو برام رقم بزنه
  ولی خب هنوز دارم تحقیق میکنم و نمیدونم کدوم کشور مناسب تره
  و اینکه چون از وضع مالی نسبتا متوسطی برخورداریم و شرایطم از نظر خودم قابل قبول نیست تصمیم گرفتم که حدود چندین سال دیگه یعنی برای لیسانس یا فوق لیسانس به یه کشور دیگه مهاجرت کنم و ادامه تحصیل بدم ولی خب نگران این هم هستم که ی سری مزایا رو تا اون موقع از دست بدم
  در حال حاضر دارم تلاشمو میکنم و زبانم رو قوی میکنم تا مدرک آیلتسم رو بگیرم و سطح علمم رو بالا ببرم و نمره های بالایی داشته باشم و دارم پول جمع میکنم
  معدل پایه هفتمم ۱۸/۶۰
  پایه هشتم ۱۸/۸۳
  و پایه نهمم هم ۱۹/۳۶ بوده
  الان هم که پایه دهم ام
  شانس قبولیم چقدره؟ و کدوم کشور برای من مزایای بهتر و بیشتری داره؟
  ممنون بابت کمکتون

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز و گرامی بنده فرمایشات شما را کامل مطالعه کردم.
   ذکر چند نکته حائز اهمیت است.
   شما برای کشورهای خوب دنیا مانند آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، کانادا و … شانس اقدام دارید. در این بین کشورهایی مانند آلمان و فرانسه تحصیل به زبان این کشورها رایگان است.
   پس در صورتی که تحصیل رایگان دوست داشته باشید باید زبان فرانسوی یا آلمانی را شروع کنید.
   اگر بخواهید به زبان انگلیسی اقدام کنید و برای مقطع کارشناسی ارشد، در این صورت کشورهایی مانند نروژ تحصیل به زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی ارشد رایگان است به شرطی که آیلتس آکادمیک بالای 6.5 داشته باشید.

   پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز جهت ثبت نام لطفا با عزیزان ما در موسسه ارتباط برقرار فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

   پاسخ
 20. محمد یعقوب
  محمد یعقوب گفته:

  اسم محمد یعقوب ولد عزیز احمد محصل رشته (استخراج معادن مواد مفیده جامد) پوهنحئ انجنیری پوهنتون بغلان
  باشنده افغانستان ولایت بغلان والسوالی بغلان مرکزی می باشم.
  از جهت نبود امکانات،اقتصاد کافی و نبود فعالیت های پوهنتون دولتی در بی سر نوشتی بسر می برم و دچار آینده مبهم و نامعلوم قرار دارم نمی توانم به دروس خویش ادامه دهم بنآ از مسولین بخش و کشور مربوطه خواهانم که با در نظر داشت مشکلات بنده همکاری فرمایند.

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز باعث افتخار ماست که میزبان شما عزیزان هستیم.
   برای ارائه مشاوره درست و دقیق می بایست اطلاعات دقیق تری شامل سن، رشته، تحصیلات قبلی، میزان دانش شما نسبت به زبان انگلیسی و …. را در اختیار داشته باشیم.
   با کمال میل در خدمت شما خواهیم بود و شما می توانید برای برقراری ارتباط و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از طریق فرم واتساپ ارتباط برقرار فرمایید.
   https://malekpourmie.net/contact-us/

   پاسخ
   • مهلا
    مهلا گفته:

    سلام خسته نباشید
    من و همسرم قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان و داریم و من پیوست ایشون میخوام برم.و شرایطمون از این قرار هست که
    همسرم ۲۵ سال سن دارن و ارشد مکانیک میخونن و الان ترم ۵ ارشد هستن و فقط پایان نامه شون مونده تا ارائه بدن..
    و نمره معدل لیسانسشون ۱۷/۱۰هست و ارشد بدون پایان نامه ۱۸/۵۰ هستش.
    و سنوات سربازی شون فقط تا شهریور ۱۴۰۳ مهلت دارن و قبل از این تاریخ حتما باید رفته باشیم…
    و در حال حاضر زبان آلمانی می‌خونیم و سطح b1 هستیم.
    و همسرم قصد دارن که برای دکترا درخواست بدن
    (چون قصد دو نفره رفتن رو داریم و شرایط مالی‌مون جوری نیست که اونجا بتونیم تا قبل از اینکه شغل پیدا کنن ساپورت کنیم خودمونو،به حقوق دکترا نیاز داریم) ولی متاسفانه متوجه شدیم که دکترا فقط با مدرک آیلتس امکان پذیر هست برای رشته مکانیک.
    و ما چون محدودیت زمانی داریم برای رفتن و هم تایم خوندن برای آیلتس و نداریم …
    دچار مشکل شدیم و ضمنا اینکه ایشون یه برادر ساکن آلمان دارن که پاس آلمانی دارن…
    میخواستم بدونم
    ۱:آیا امکان اپلای برای دکترا فقط با مدرک آلمانی برای رشته مکانیک هست یا خیر؟
    ۲:آیا میتونن دکترا رو اینجا بخونن و بعد انصراف بدن و برای دکترای مجدد اونجا اقدام کنن؟
    ۳:آیا میتونن الان ک ترم ۵ ارشد هستن از ارشد انصراف بدن و برای ارشد مجدد با مدرک آلمانی اقدام کنن حالا یا توی رشته خودشون یا یک رشته دیگه؟
    ممنون میشم راهنماییمون کنین.

    پاسخ
    • mie62
     mie62 گفته:

     سلام وقت بخیر
     برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

     پاسخ
 21. Firooz ahmad
  Firooz ahmad گفته:

  سلام اعرض ادب من می خواهم در آلمان فزیک هسته واتوم بخانم من با داشتن دو سال سابقه تدریس فزیک و ریاضی و یک سال کیمیا ب۹۸ درصد فیصدی نمرات سن من ۲۰ هست چی گونه می توانم برم آلمان وبه هدفم برسم

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   دوست عزیز با سن 20 سال امکان اقدام برای تحصیل در دانشگاه های آلمان وجود خواهد داشت به شرط آنکه مدرک زبان داشته باشید و هزینه یک سال زندگی خود را در حساب بانکی خود به اثبات برسانید.

   پاسخ
 22. Firooz ahmad
  Firooz ahmad گفته:

  سلام من فیروز احمد از افغانستان هستم فارغ التحصیل از بهترین و بزرگ ترین مکتب هرات افغانستان لیسه سلطان غیاث الدین غوری ودر آزمون کانکور اشتراک کره وبه رشته دلخوا خود فزیک(هسته واتم) قبول شدم وچون رشته مرا به شکل فوق العاده و تخصصی و تخصصی سه کشور آلمان آمریکا و روسیه درس می دهندومن آلمان را برای درس خواندن انتخا ب میکنم دوسال سابقه تدریس فزیک ریاضی و یک سال کیمیا ام نمی دونم شرایط برای قبول شدن چیست امکان رفتنم اس یا خیر ومن اهداف بزرگی برای آینده آلمان دارم

  پاسخ
  • مدیر محتوا