مهاجرت تحصیلی چگونه است؟

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ در این مقاله سعی داریم به صورت کاملا علمی به این موضوع بپردازیم. به سوالاتی چون، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام کشور است؟ برای مهاجرت تحصیلی چقدر پول لازم است؟ چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم؟ مهاجرت تحصیلی با خانواده به چه صورت است؟ پاسخ دهیم. همواره افراد زیادی در سراسر جهان قصد دارند به کشورهای مختلف مهاجرت کنند و دانشجویان بسیاری تصمیم دارند، جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند. اما همواره سوالاتی در این زمینه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی پیش می آید؛ که در این جا قصد داریم توضیحات کاملی در این زمینه برای اطلاع شما عزیزان بیان کنیم. اما در نظر داشته باشید در ابتدای راه هدف تان را برای مهاجرت مشخص کنید. در نظر داشته باشید کشورهایی که در این زمینه مناسب تر و بهتر هستند را هدف اولیه خود قرار دهید. برای مثال کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، ایتالیا، استرالیا و کانادا از نظر تحصیل گزینه های خوبی هستند. اما اگر قصد دارید کشور ارزان یا زیباتری را انتخاب کنید، کشورهایی چون یونان، اسپانیا و مجارستان را به شما پیشنهاد می کنیم. حال در این قسمت قصد داریم مهاجرت در مقاطع مختلف را برای شما توضیح دهیم تا اطلاعات مناسبی در این زمینه به دست آورید. در صورت هر گونه سوال در مورد مهاجرت تحصیلی؛ می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

مهاجرت تحصیلی به انگلیسی صفر تا صد مهاجرت تحصیلی مهاجرت تحصیلی به کانادا مهاجرت تحصیلی چگونه است بورسیه رایگان تحصیلی بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی هزینه مهاجرت تحصیلی چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم

ویدئوی موسسه MIE در مورد مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

 • 13 دقیقه
 • 6 K
 • ارسال

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی در مقطع مدارس

برای مهاجرت تحصیلی در مقطع مدارس و تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور ابتدا باید شرایط و مدارک مورد نیاز فرزندانتان را بررسی کنید تا مدارک کامل باشد و پذیرش آنها با مشکل مواجه نگردد. البته باید در نظر داشت بسیاری از والدین جهت تحصیل فرزندشان در مقطع مدارس و تحصیل زیر ۱۸ سال نگرانی جهت امنیت و شرایط زندگی فرزندشان را دارند، در زمینه مهاجرت تحصیلی در مدارس باید به مواردی چون، هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل، نحوه گرفتن ویزای گاردین برای والدین که در کنار فرزندانشان باشند و محل سکونت دانش آموزان توجه ویژه نمایید. برای مثال در کشوری چون کانادا دانش آموزان پس از ورود به مدرسه مورد نظرشان در کانادا باید امتحان تعیین سطح دهند و زبان انگلیسی یا فرانسه آشنایی داشته باشند و با توجه به دانش شان نسبت به زبان انگلیسی یا فرانسه در کلاس مورد نظر مشغول به تحصیل می ‌شوند. در مهاجرت تحصیلی برای کشوری چون انگلستان یا استرالیا باید ابتدا در حدود یک تا یک و نیم سال دوره های A-Lavale  را بگذراند و سپس وارد دانشگاه دلخواهشان شوند. در مدارس شروع کلاس ها در هر ترم برای تحصیل در مقطع زیر ۱۸ سال ممکن است متفاوت باشد. اما تقریبا در بسیاری از کشورها در دو ترم پاییزه سپتامبر و زمستانه ژانویه شروع می شود.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی

تقریبا بخش بسیار عظیمی از دانشگاه‌ های هر کشور را در مهاجرت تحصیلی، دانشجویان کارشناسی تشکیل می ‌دهند. کشوری چون آلمان که تعداد متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در آن جا بسیار زیاد می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی عموماً باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. دوره های کارشناسی با توجه به کشوری که در آن تحصیل می کنید به زبان های انگلیسی یا زبان مربوط به آن کشور برگزار می شود. در نتیجه در بسیاری از دانشگاه ها داشتن مدرک زبان در اولویت است. همچنین آشنایی و شناخت زبان آن کشور جهت کار پس از تحصیل برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد. در برخی از کشورها شرط سنی برای تحصیل در دوره کارشناسی دارای محدودیت خاصی نیست. اما در بسیاری از کشورها داشتن گپ تحصیلی در مهاجرت تحصیلی، بر روی پذیرش شما تاثیر گذار است. در برخی از کشورها با توجه به شرایط آن کشور می توان تحصیل بدون شهریه در مقطع کارشناسی داشت. اما در برخی دیگر در صورت گرفتن بورس تحصیلی این مورد امکان پذیر است. که برای گرفتن بورسیه تحصیلی داشتن معدل خوب قبل از ورود به آن دانشگاه در اولویت می باشد. همچنین برای تحصیل در مقاطع مختلف متقاضیان باید هزینه ‌های زندگی آن کشور را در نظر داشته باشند. تا بتوانند از پس هزینه هایی چون اجاره بها، غذا و غیره برآیند. در اغلب کشورها طول دوره کارشناسی ۴ سال است. در برخی نیز یک سال کالج قبل از آن را دارند که در مجموع پنج سال به طول می ‌انجامد و در رشته ‌های مختلف نیز متفاوت است. برای مثال در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان طول دوره کارشناسی حداقل ۶ سال است که تا ۸ سال نیز ممکن است ادامه داشته باشد.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد اغلب باید مدارک قبل از آن که مربوط به دوره های کارشناسی، دیپلم و غیره می باشد، را ارائه دهند. طول دوره کارشناسی ارشد در کشورهای مختلف نیز بستگی به نوع برنامه ‌ای که ارائه می ‌شود متفاوت است. برای مثال دوره کارشناسی ارشد در کشور کانادا یک تا دو سال به طول می انجامد. که ممکن است با ارائه برنامه های عملی و پروژه ها این دوره کم و زیاد شود. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای هر دانشگاه به صورت جداگانه محاسبه می ‌شود و برخی شامل هزینه هایی چون کتاب، جزوه و غیره می شود. در مقطع کارشناسی ارشد انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای دانشگاه های کشور های مختلف وجود دارد. شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر کشوری متغیر است برای مثال کلیه رشته های ارشد در کانادا به زبان انگلیسی ارائه می شود به همین دلیل ارائه مدرک زبان از سوی متقاضیان برای تحصیل در کارشناسی ارشد در کانادا اجباری است. در کل برای اکثر دانشگاه های معتبر باید مدرک کارشناسی معتبر و معدل بالا، همچنین ارائه انگیزه نامه، فرم های مربوطه که به صورت کامل تکمیل شده باشد و همچنین ارائه گواهی نامه تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی اجباری است. در بسیاری از کشورها دانشجویان امکان کار ضمن تحصیل را نیز دارند که البته بستگی به کورس های ارائه شده در هر دانشگاه و وقت آزاد دانشجویان متفاوت می باشد.

مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در بسیاری از کشورها با شرایط ویژه همراه است. شرایط کار ضمن تحصیل، امکان بردن همراه که شامل همسر و فرزندان هستند نیز از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی می باشد. همچنین در برخی از کشورها تحصیل در مقطع دکتری دارای محدودیت سنی نمی باشد و کاریابی پس از تحصیل نیز برای بسیاری از متقاضیان راحت است. برای مثال یکی از مزایای تحصیل دکتری در کشور اتریش، رایگان بودن تقریبی این موضوع است. نکاتی چون آشنایی به زبان آلمانی و همچنین نوع دانشگاه بر این موضوع تاثیر بسزایی دارد. امکان اخذ بورسیه در مقطع دکتری برای بسیاری از کشورها فراهم است که این موضوع در صورت داشتن معدل بالا در مقاطع قبل برای متقاضیان امکان پذیر است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیز ارائه مدارکی چون مدرک تحصیلی تا مقطع کارشناسی ارشد با ترجمه آن ها و فرم های مربوط به پذیرش هر دانشگاه، توصیه نامه، رزومه کامل، ارائه تمکن مالی، پاسپورت و مدارک دیگری که با توجه به هر دانشگاه مختلف است، باید تکمیل باشد و هنگام پذیرش ارائه شود.

مهاجرت تحصیلی به همراه بورسیه تحصیلی

در بسیاری از کشورها از سمت مراکز مختلفی مثل دانشگاه ها و مراکز علمی، مبالغی برای هزینه های تحصیل و تحقیقات در اختیار دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در امر مهاجرت تحصیلی قرار داده می‌ شود. که به عبارتی به بورسیه های تحصیلی معروف هستند. در بسیاری از موارد؛ دانشجویان نخبه و با استعداد شامل بورسیه ‌های تحصیلی می‌ شوند. اصولاً بورسیه های تحصیلی و تحصیل به همراه فاند به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در بیشتر دانشگاه ها ارائه می شود. اما با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی هر متقاضی، این بورسیه ها متفاوت می باشند. اکثر مواقع در مهاجرت تحصیلی، فول فاند به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌ شود و می ‌توان از آن به عنوان یک شغل نام برد. زیرا با انجام کارهای دانشگاهی و دریافت حقوق، می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بدون بازپرداخت بهره ببرند. برخی از کمک هزینه ‌های تحصیلی شامل شهریه ها و وام ها و جوایز و کمک های مختلفی هستند، که از طرف دولت به دانشجویان نخبه و با استعداد ارائه می شود. برخی از کشورهایی که تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی به دانشجویان را می دهند، عبارتند از: نروژ، دانمارک، اتریش و آلمان. مراحل اخذ بورسیه تحصیلی بدین صورت است که، ابتدا کشور مورد نظر را انتخاب کرده و پس از انتخاب دانشگاه و تهیه و ارائه مدارک لازم چون، ارائه مقاله و طرح ‌های پژوهشی ، همچنین در صورت ثبت اختراع، ارائه آن ها؛ و داشتن معدل خوب و مدرک زبان و توصیه نامه، می توانید جهت اخذ بورسیه اقدام نمایید.

مهاجرت تحصیلی و کار دانشجویی

دانشجویانی که مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف دارند، امکان اخذ ویزای دانشجویی را دارند و می توانند ضمن تحصیل کار دانشجویی نیز انجام دهند. هزینه های زندگی و تحصیل در هر کشوری متفاوت است و دانشجویان با انجام کار دانشجویی می توانند از پس برخی از این هزینه ها برآیند. دانشجویانی که در اروپا مشغول به تحصیل هستند، برای انجام کار دانشجویی در دو دسته قرار می گیرند؛ دسته اول دانشجویانی که در نیمه اول دوره کارشناسی یا همان دوره زبان مشغول به تحصیل اند، که اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند و دسته دوم که در دوره دوم کارشناسی یا ارشد تحصیل می کنند و مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند، که البته این ساعت ها با توجه به دانشگاه‌ های مختلف هر کشور متفاوت است.

مهاجرت تحصیلی و بررسی ویزای همراه

بسیاری از متقاضیانی که برای تحصیل به کشور دیگری مهاجرت می ‌کنند، قصد دارند همراهان خود را نیز با خود ببرند. اخذ ویزای همراه دانشجویی این امکان را به متقاضی می‌ دهد، تا بتواند با آسودگی و خیال راحت به تحصیل خود در کشور دیگر ادامه دهد. در برخی از کشورها اجازه تحصیل و کار در طول مدت اقامت به همراهان اعطا می شود. متقاضی اصلی باید اثبات کند که تمکن مالی لازم برای هزینه‌ های خود و همراه را دارد. در اکثر کشورها همراه عبارت است از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در برخی از کشورها زیر ۲۴ سال. بعضی از کشورها با توجه به شرایط خود پدر و مادر را نیز به عنوان همراه متقاضی اصلی قبول دارند. ویزای همراه در کشور کانادا تفاوت چندانی با ویزای توریستی کانادا ندارد. زیرا ویزای همراه به نوعی یک ویزای توریستی  محسوب می ‌شود یا همان ویزای مولتی کانادا و در نتیجه هزینه های این ویزا برابر با ویزای توریستی کانادا است.

مهاجرت تحصیلی و موقعیت کار پس از تحصیل

امکان کار پس از تحصیل در مهاجرت تحصیلی، در کشورهای خارجی همواره دغدغه بسیاری از متقاضیان تحصیل در آن کشورهاست. زیرا برای آنها امیدی است که بتوانند از پس هزینه های زندگی خود برای برآیند. البته در بیشتر موارد کسانی به دنبال موقعیت کار پس از تحصیل هستند، که قصد اقامت دائم پس از تحصیل در کشور مذکور را دارند. باید در نظر داشت که کار پس از تحصیل در کشورهای دیگر با توجه به شرایط و قوانین هر کشور مختلف است و رابطه زیادی با شرایط اقتصادی و توسعه کشور مقصد دارد. موضوع مهمی که متقاضیان تحصیل در هر کشور باید به آن توجه کنند، مزایایی است که دولت آن کشور برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خود در نظر می گیرد. زیرا برخی از دانشگاه ها شرایط خاص و ویژه را برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی خود در نظر دارند. که در هنگام تحصیل نیز بتوانند کار کنند و این موضوع سبب می‌ شود تا برای آینده شغلی و ورود به بازار کار آن کشور آماده شوند و سابقه کاری مفید در آن زمینه کسب کنند. قوانین هر کشور در زمینه اعطای اقامت دائم یا شرایط کاری برای متقاضیان متفاوت است. در برخی از کشورها جهت کار باید ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نمود تا بتوان به کار مشغول شد.

مهاجرت تحصیلی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویان دغدغه هایی چون، پس از تحصیل چگونه اقامت آن کشور را دریافت کنند؛ دارند. در کل می ‌توان گفت اقامت پس از تحصیل تقریباً در اکثر کشورها امکان پذیر است. برای اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل باید در نظر داشت که کشور مورد نظر درخواست اجازه ماندن در خاک کشور را به متقاضی می ‌دهد یا خیر؟ برخی از کشورها اگر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند خود به خود به اقامت دائم می دهند اما در برخی از کشورها دانشجو پس از اتمام تحصیل اجازه ماندن ندارد و باید خاک آن کشور را ترک کند. اگر شرایط کشور و دانشگاه آنجا به صورتی باشد که در حین تحصیل اجازه کار داشته باشند، با اخذ درخواست کاری می‌توانند پس از خروج از کشور موردنظر، مجدداً با درخواست ویزای کاری وارد کشور شده و در نهایت اقامت دائم و تابعیت کشور را دریافت کنند. برای مثال در بعضی از کشورهای آسیایی دانشجو فقط به شرط پیدا کردن کار پس از تحصیل می تواند اقامت آنجا را اخذ کند که این اقامت دائمی نیست و اقامتی موقت است و فرد باید پس از آن درخواست اقامت دائم با شرایط خاص را دهد. در بعضی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، اخذ اقامت پس از تحصیل در آنها سخت؛ اما دائمی است. به این معنا که در ابتدا برای دادن ویزای تحصیلی نیاز به مدرک زبان، معدل بالا، رزومه و غیره می باشد و در نهایت پس از تحصیل در امر مهاجرت تحصیلی، می توانند اقامت آن کشور را اخذ کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد جهت مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر توجه می کنند، اما برخی دیگر رشته تحصیلی را در اولویت قرار دهند. همچنین هزینه های تحصیل نیز برای بسیاری از افراد در موضوع مهاجرت تحصیلی، در اولویت قرار دارد. در اینجا به مهاجرت تحصیلی در کشورهایی چون کانادا، آلمان، آمریکا، ایتالیا و غیره برای اطلاع شما عزیزان می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بسیاری از جوانان علاقه زیادی به مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند. زیرا این کشورها مزایای بسیار خوبی دارند از جمله، نظام آموزشی عالی، و وجود دانشگاه‌ های بین‌المللی متعدد. و این موضوعات سبب شده است به عنوان مقصد مهاجرتی بسیاری از دانشجویان قرار گیرد. همچنین به دلیل داشتن اقتصاد پویا دانشجویان می ‌توانند پس از تحصیل مشغول به کار شوند. همچنین از مزیت مهم تحصیل در کانادا؛ انگلیسی زبان بودن دانشگاه های این کشور است که از مزیت بسیار خوبی برای متقاضیان تحصیل است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که خدمات تحصیل رایگان را در اختیار اغلب دانشجویان قرار می دهد و متقاضیان هر زمان که بخواهند، می توانند به این کشور مهاجرت کنند و تحصیل در تمام مقاطع مختلف برای متقاضیان امکان پذیر است. اما باید در نظر داشت در اکثر موارد جهت تحصیل در آلمان دانش زبان آلمانی در اولویت است. کشور آلمان دارای سیستم آموزشی بسیار قوی است. همچنین شرکت ‌های بزرگی نیز در این کشور وجود دارد که موقعیت کار پس از تحصیل را برای دانشجویان فراهم آورده است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

همانطور که همه مطلع هستند بهترین و برترین دانشگاه های جهان در کشور آمریکا قرار دارد. همچنین بزرگترین شرکت ها چون اپل، فیس بوک و غیره و که این موضوعات سبب شده کشور آمریکا مقصد مهاجرتی بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل و مهاجرت تحصیلی قرار گیرد. اگر دانشجویان دارای رزومه قوی، معدل بالا و شرایط تحصیلی خوبی باشند، می‌ توانند در آمریکا حتی به صورت رایگان و با اخذ بورسیه تحصیلی مشغول به تحصیل مشغول شوند.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

متقاضیان تحصیل در ترکیه می توانند به واسطه تحصیل در این کشور اقامت بلند مدت را به دست آورند. . و این موضوع را با هزینه های بسیار مناسب پشت سر گذارند. دانشگاه های ترکیه هزینه بسیار مناسبی برای تحصیل دارند. البته باید در نظر داشت که اکثر مدارس کشور ترکیه به زبان استانبولی آموزش می دهند. اما در مدارس بین المللی آموزش به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. متقاضیان می توانند با تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ارائه نامه پذیرش دانشگاه برای کشور ترکیه درخواست نمایند و در آنجا مشغول به تحصیل شوند.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

کشور ایتالیا دارای دانشگاه ‌های متعدد دولتی و ممتاز جهت مهاجرت تحصیلی می باشد. زبان تحصیل در ایتالیا؛ ایتالیایی و انگلیسی است. در صورت تحصیل به زبان ایتالیایی متقاضیان باید قبل از پذیرش دوره‌ های زبان ایتالیایی را بگذرانند و با نمره خوب در آزمون ‌های مربوطه فارغ التحصیل شوند. تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف از طریق سفارت ایتالیا قابل انجام است. همچنین می توان برای تحصیل در ایتالیا، بورسیه های تحصیلی گرفت که انواع مختلفی دارد و شما می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله های مختلف در این زمینه از همین وب سایت را مطالعه نمایید. امکان تحصیل در دوره های مهد کودک، ابتدایی، متوسطه و دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که هر یک از این دوره ها شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

کشور استرالیا کشوری محبوب در بین دانشجویان و متقاضیان تحصیل است و یکی از دلایل آن امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. که زبان رسمی این کشور است. به همین دلیل افراد می ‌توانند زندگی و کار بهتری داشته باشند و تعامل و ارتباط با مردم نیز برای آنها راحت تر است. کشور استرالیا دارای نظام آموزشی بسیار قوی و ممتاز همچنین تجهیزات آموزشی بسیار قوی است. البته باید این موضوع را نیز در نظر داشت که هزینه های زندگی، کار و تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمی بالاتر است.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت به کشور اتریش جهت تحصیل برای تمامی افراد و در تمامی سنین امکان پذیر است. تحصیل در مهد کودک و پیش دبستانی، مدارس و مقاطع بالاتر از جمله دانشگاه‌ ها ممکن است. برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد. که هر کدام هزینه ها و شرایط مختلفی دارند. همچنین امکان اخذ بورسیه برای تحصیل در اتریش، برای تمامی دانشجویان امکان پذیر است. دانشجویان همچنین می ‌توانند در فاصله زمانی اندکی جهت اخذ ویزای همراه برای خانواده خود اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا از مهدکودک و ابتدایی گرفته تا دکترا و بالاتر برای مهاجرت تحصیلی امکان پذیر است. شرایط سنی تحصیل در اسپانیا شرط خاصی ندارد و افراد تا ۹۰ سالگی می ‌توانند در این کشور ادامه تحصیل داده و حتی در کنکور شرکت کنند. تنها شرط سنی که اهمیت دارد، هنگام دریافت ویزا است. یکی از نکات کشور اسپانیا داشتن مدرک زبان است. زیرا شخص در ابتدا باید بتواند ارتباط برقرار نموده تا به تحصیل ادامه دهد. همچنین برای ورود به سفارت و دریافت ویزا نیز ارائه مدرک زبان از الزامات است.

برای مهاجرت تحصیلی چقدر پول لازم است

زندگی در کشورهای دیگر همانطور که دارای مزایا و امکانات و پیشرفت های بسیاری است، هزینه هایی نیز در بر دارد که در برخی از کشورها هزینه های زندگی بسیار بالا و در برخی نیز مقرون به صرفه تر است. برای مثال شخصی که قصد مهاجرت به کشور اروپایی یا کانادا را دارد؛ باید به نکته مهم که هزینه های زندگی در این کشورهاست، توجه ویژه نماید. اگر بخواهیم از هزینه ‌های مهاجرت نام ببریم، از همان ابتدا هزینه های مربوط به ترجمه مدارک مورد نیاز، یا هزینه وکیل مهاجرتی وجود دارد. هزینه های چون هزینه هواپیما، خورد و خوراک و غیره فاکتورهایی هستند که در همان ابتدا باید در نظر گرفت. زمان رسیدن به کشور مقصد اگر مهاجرت به قصد تحصیل و مهاجرت تحصیلی باشد، هزینه‌ های مربوط به دانشگاه را باید توجه نمود. همچنین اگر مهاجرت به دلیل دیگری است، هزینه های مربوطه در اولویت قرار دارند، که شما بتوانید از پس زندگی در آن کشور برآیید. در کل با توجه به روش ‌های مختلف مهاجرت می توان گفت، مهاجرت کاری از هزینه کمتری برخوردار است و به بیشترین هزینه برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. متقاضیان مهاجرت باید هزینه های زندگی در کشور های مختلف را بررسی نموده زیرا تمامی کشور ها هزینه های مختلف و متفاوتی دارند و با توجه به درآمد افراد متقاضیان باید تصمیم به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت نمایند.

چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم

بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی در کشورهای خارجی می ‌توانند با داشتن معدل بالا و ارائه مدارک کافی از دانشگاه مربوطه، بورسیه تحصیلی دریافت کنند. که در صورت اخذ بورسیه تحصیلی نه تنها جهت تحصیل هزینه ای پرداخت نمی کنند، بلکه از دانشگاه نیز هزینه هایی به صورت ماهیانه به عنوان حقوق دریافت می ‌کنند. ممکن است روند اخذ بورسیه تحصیلی در برخی از دانشگاه ها پیچیده باشد. اما با مطالعه در این زمینه می‌ توانید، تحصیل رایگان در بسیاری از دانشگاه های تاپ دنیا را تجربه نمایید. البته باید ذکر کرد جهت بهره گیری از بورسیه تحصیلی، داشتن شرایطی چون معدل خوب، شرکت در المپیاد های مختلف، داشتن مدال و مقام های مختلف تحصیلی  مواردی است که می‌ تواند در دریافت بورسیه تحصیلی کمک شایانی به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور نماید.

مهاجرت تحصیلی با خانواده

بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور ترجیح می‌ دهند، که از ابتدا، اعضای خانواده خود را به همراه ببرند. افراد متاهل می توانند در بسیاری از کشورها طبق قوانین آن کشور برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کند. در برخی از کشورها این کار به کمک ویزای توریستی امکان پذیر استف در این حالت فرد اصلی به کمک ویزای دانشجویی و همراهان و به کمک ویزای توریستی می‌ توانند به کشور مذکور وارد شوند. بعضی از دیگر کشورها همراه امکان کار کردن دارد. همچنین فرزندان توانند تحصیل رایگان را تجربه کنند.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت تحصیلی

آیا امکان اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور امکان پذیر است؟

در بسیاری از کشورها می توان برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی درخواست ویزای همراه نمود.

آیا دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی در کشور های مختلف می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند؟

در بسیاری از کشورها امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان فراهم است و در برخی کشورها نیز با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توان اقامت دائم آن کشور را به دست آورد.

آیا با ویزای تحصیلی می توان اقامت دائم کشوری را اخذ نمود؟

در بسیاری از موارد خیر باید بعد پس از تحصیل متقاضیان خاک آن کشور را ترک کنند و به صورت دیگر برای اخذ اقامت درخواست داد. اما در برخی از کشورها با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  می ‌توان همزمان اقامت دائم آن کشور را به دست آورد.

شرایط کار دانشجویی در مورد تحصیل چگونه است؟

در برخی از کشورها برای دانشجویان امکان کار ضمن تحصیل فراهم شده که مدت زمان آن متفاوت است اما در برخی از کشورها شرایط کار پس از تحصیل برای دانشجویان فراهم است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی موضوع، مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ به صورت کاملا علمی پرداختیم. به سوالاتی چون، بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام کشور است؟ برای مهاجرت تحصیلی چقدر پول لازم است؟ چگونه بورس تحصیلی رایگان بگیریم؟ مهاجرت تحصیلی با خانواده به چه صورت است؟ پاسخ دادیم. به تحلیل و بررسی کشورهایی چون، آمریکا، کانادا، استرالیا، اسپانیا و… پرداختیم. همچنین ویزای همراه را شرح دادیم. در صورت هر گونه سوال درباره مهاجرت تحصیلی چگونه است؟ می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. در صورت مفید بودن مطالب به ما امتیاز 5 ستاره دهید.

3.4/5 - (5 امتیاز)
12 پاسخ
 1. منوچهرآمنی نژاد
  منوچهرآمنی نژاد گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت عزیزان پر تلاشم خیلی خیلی مطلب پر بار و جامعی واسه بنده بود که قصد دارم دوتا پسر عزیزم رو واسه تحصیل به یکی از کشورهایی که از هر لحاظ مناسب باشه به لطف ایزدیزدان بفرستم به امید آن روز

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   برای بررسی این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتر از قبیل سن و سال، تحصیلات، رشته و سطح زبان از فرزندان شما خواهیم داشت. لطفا برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. مهدیسا
  مهدیسا گفته:

  سلام عرض میکنم.من در دوره کارشناسی قصد مهاجرت به کشور کانادا رو برای تحصیل دارم در رشته های مرتبط با رشته ریاضی و میخواستم بدونم که چه رشته هایی برای مهاجرت به کانادا مناسب تره و اینکه چجوری باید اقدام کنم و شرایط رو میخواستم بدونم من الان ۱۶ سالمه و میخواستم از الان اقدام کنم و شرایط رو بدونم که در ۱۸ سالگی مهاجرت کنم

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای ورود به دانشگاه های کانادا شما نیاز به مدرک زبان ایلتس حداقل 6 خواهید داشت. در مورد رشته های مهندسی معمولا رشته هایی مانند برق، مکانیک، کامپیوتر، مخابرات و … جزو رشته های پر تقاضا هستند. از الان تمرکز را بر روی خواندن زبان و گرفتن مدرک ایلتس بگذارید .

   پاسخ
 3. maral
  maral گفته:

  سلام
  کارشناس ارشد مامایی هستم با شش سال سابقه ی کار و چهار مقاله isiو معدل ۱۷
  و نمره ایلتس ۷
  امکان گرفتن فاند دکتری برای کشور انگلیس هست؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز برای پذیرش در مقطع دکتری نیاز است که از یک سوپر وایزر پذیرش داشته باشید. در مورد بورسیه و فاند بر اساس کاری که در کنار سوپروایزر خود انجام می دهید می توانید انتظار دریافت ان را داشته باشید.

   پاسخ
 4. مریم
  مریم گفته:

  سلام دختر من ١۵سالش هست ودر رشته گرافیک درحال درس خواندن هست وکلاس دهم است،میتونه جهت ویزای تحصیل آلمان در مدارس این کشور اقدام کند،آیا همراه هم می‌تونه پدرش رو با خودش ببرد؟

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   کشورهای اروپایی معمولا ویزای گاردین اعطا نمی کنند. در حال حاضر کشوری مانند استرالیا امکان اعطای ویزای گاردین خواهد داشت اما در نظر داشته باشید اجازه تحصیل و یا کار به همراه دانش اموز اعطا نخواهد شد.

   پاسخ
 5. هادی
  هادی گفته:

  من اهل افغانستان هستم دروس پیش دانشگاهی خود را به درجه اعلی تمام کردم امکانش هست ادمه تحصیلاتم را به یکی از دانشگاه های استرلیا انجام بدم

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز باعث افتخار موسسه MIE است که در خدمت شما باشیم. بله امکان تحصیل در کشورهایی نظیر استرالیا خواهید داشت. برای بررسی بیشتر شرایط خود میتوانید از طریق فرم واتساپ درخواست ارتباط با کارشناسان ما را داشته باشید.

   پاسخ
 6. مدنی
  مدنی گفته:

  سلام خسته نباشید.
  برای مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی میشه برای فوق دیپلم رفت؟ ینی بعد از اینکه دیپلم رو گرفتیم برای فوق مهاجرت کنیم؟

  پاسخ
  • مدیر محتوا
   مدیر محتوا گفته:

   سلام و عرض ادب

   دوست عزیز معمولا مقطع کاردانی را در اکثر کشور ها به رسمیت نمی شناسند و ما بین دیپلم و لیسانس مدرک دانشگاهی وجود ندارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3.4/5 - (5 امتیاز)
© تمام حقوق محفوظ است - این وب سایت توسط موسسه مشاوره ای MIE اتریش از موسسه حقوقی برگزیدگان ملک پور خریداری شده است.
مشاوره رایگان