کار در انگلستان

کار در انگلستان

کار در انگلستان

کار در انگلستان ، اخذ اقامت انگلستان از طریق کار ، مهاجرت کاری به انگلستان و  شرایط کار در انگلستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط دریافت ویزای کاری انگلستان چگونه است؟ یافتن شغل در انگلیس چگونه است؟ نحوه کاریابی در انگلستان چگونه است؟ تمامی نکات مهم و اصلی درباره کار در انگلستان در این مقاله توضیح داده خواهد شد. نرخ بیکاری در انگلستان 3.2درصد است که نشان دهنده فرصت های شغلی در این کشور می باشد. موسسات کاریابی بسیاری در این کشور وجود دارد که پل ارتباطی میان کارفرما و نیروی کار هستند این موسسات با آگاهی از نیازهای شرکت ها و مهارت های افراد اقدام به یافتن کار برای افراد خارجی می نمایند. سایت های کاریابی نیز می توانند در این موضوع به شخص متقاضی کمک نمایند.  واضح است با ورود به این کشور از طریق تحصیل و حضور فرد در انگلستان شانس شخص برای یافتن کار در انگلستان  افزایش می یابد. می توانید مشاوره مهاجرت به انگلستان دریافت نموده، همچنین شما میتوانید سوالاتتان را در خصوص کار در کشور انگلستان یا کار در بقیه کشور ها همچون کار در آلمان یا کار در اتریش در انتهای مقاله در قسمت دیدگاهها وارد نمایید و یا برای اخذ مشاوره رایگان با مشاورین ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در فایل ویدیویی کوتاه از آقای ملک پور و کارشناسان موسسه پرسیده و در اینجا آپلود کنید.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.

سوال بپرسید

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید.

مشاوره رایگان

 

بررسی نرخ بیکاری در انگلستان

برای کار در انگلستان توجه به نرخ بیکاری در این کشور بسیار حائز اهمیت است. درصد بیکاری نشان دهنده اقتصاد پیشرفته یا اقتصاد ضعیف یک کشور است و نرخ پایین بیکاری هم نشان میدهد که درصد کاریابی در کشور بالاست و هم اینکه نشان از اقتصاد پویای کشور دارد.

شرایط ویزای کاری انگلستان

ویزای کار انگلستان تحت سه عنوان tier 1،tire2   و tire 5  مطرح می شود.
 • ویزای tier 1 مربوط به استعدادهای درخشان و افراد نابغه می باشد.
 • ویزای tier 2 مربوط به نیروی متخصص خارجی می باشد.
 • ویزای tier5 مربوط به ورزشکاران و نیروهای خلاق می باشد.

ویزای tier 2  که از پرطرفدارترین ویزاهای کشور انگلستان است به 4 دسته تقسییم می شود:

 • ویزای کار عمومی
 • ویزای انتقال داخلی شرکت
 • ویزای ورزشکاری
 • ویزای مبلغان دینی

ویزای tier 5 ویزای موقت کاری ست که مخصوص افرادی ست که در امور خیریه قصد فعالیت دارند و یا جوانان خلاق در زمینه ورزشی می باشد . موسسه ملک پور با بکارگیری مشاورین مجرب در زمینه مهاجرت آماده ارائه خدمات مشاوره و اخذ ویزا به هم وطنان گرامی می باشد.

ویزای کار عمومی

برای اخذ ویزای کار tier2 می بایست در ابتدا یک پیشنهاد کاری و پشتیبانی مالی از سوی یک کارفرمای انگلیسی داشته باشید. برای ورود به کشور انگلستان  باید دارای مهارت های خاصی  بوده  و پیشنهاد شغلی نیز در این مشاغل داشته باشید تا بتوانید برای اخذ ویزای کار انگلستان در خواست دهید.

شرکتی که برای شما پیشنهاد کاری ارائه می دهد باید مجوز استخدام نیروی کار خارجی را داشته باشد و همچنین بررسی می کند که آیا شما صلاحیت و شایستگی کاری که متقاضی آن هستید را دارید و سپس تائید می کند و میزان حقوق دریافتی نیز به شما اعلام می شود که پس از دریافت تائیدیه از اسپانسر انگلیسی شما می توانید برای اخذ ویزا اقدام نمائید.

در گواهینامه ایی که از سوی اسپانسر صادر می شود تاریخ شروع به کار ذکر گردیده که شما می بایست حداقل سه ماه قبل از این تاریخ جهت اخذ ویزا اقدام نمائید. پس از اخذ ویزا و ورود به انگلستان شما می توانید برای اسپانسر خود کار کنید و تحت شرایط خاصی شغل دوم داشته باشید. به طور داوطلبانه کار کنید و تا جایی که ادامه تحصیل مانع کار شما نشود تحصیل نمائید. شما اجازه دارید که در مدت اقامت از کشور خارج شوید و مجددا به کشور باز گردید همچنین خانواده شما نیز می توانند با شما وارد انگلستان شوند.

در انگلستان اتباع خارجی نمی توانند بیش از 10 درصد از سهام شرکت اسپانسر را داشته باشند، مگر اینکه بالای 159600 پوند در آمد داشته باشند و همچنین بودجه عمومی دریافت نمایند، یا اینکه قبل ا ز شروع به کار اول به کار دیگری مشغول شوند .

ویزای انتقال کار درون شرکتی

ویزای انتقال کار درون شرکتی دو نوع است:

 • ویزایی که برای کارکنانی صادر می شود که در شرکتی در کشورخودشان مشغول به کار بوده و قصد دارند در شعبه آن کشور در انگلستان کار کنند.در این صورت شخص باید بیش از 12 ماه در کشور مبدا کار کرده باشد مگر اینکه شعبه انگلیسی شرکت تضمین نماید که در سال حد اقل 900/73 پوند به فرد حقوق می دهد.
 • این ویزا به کارآموزان دوره کارشناسی ارشد تعلق دارد که اخیرا فارغ التحصیل شده و حد اقل سه ماه سابقه همکاری با این کارفرمای انگلیسی را داشته باشند.

ویزای ورزشکاری

این ویزا متعلق به ورزشکاران نخبه و یا مربیان بین المللی ورزشی ست که  وضعیت جسمانی فرد در تائید درخواست ویزا تاثیر به سزائی دارد. همچنین باید تائید شود که اشتغال فرد ورزشکار در انگلستان در پیشرفت ورزش این کشور تاثیر گذار خواهد بود.برای افرادی که این نوع ویزا را دریافت می نمایند ویزای سه ساله صادر می شود و برای مدت 3 سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

ویزای مبلغان دینی

در صورتی می توانید درخواست ویزای tier 2 نمائید که در یک انجمن مذهبی در انگلستان مشغول به کار شدید. از سه ماه قبل از روز کاری که برای شما در نظر گرفته شده باید درخواست ویزا نمائید. مدت زمانیکه می توانید در خاک انگلستان اقامت داشته باشید سه سال و یک ماه و یا یکماه بیشتر از زمانیکه در گواهینامه  حمایتی شخص ذکر شده باشد.

ویزای کارشرکت انگلیس

موسسه ما با شرکت های کاریابی در انگلستان همکاری میکند که برای متقاضیان که به دنبال مهاجرت هستند یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش های مهاجرتی محسوب میشود شرایط عالی فراهم میکند . این روش کار شرکت انگلیس است . در این روش شما میتوانید با همسر و فرزندان خود اقامت دریافت کنید و لازم است که سهام یک شرکت به ارزش 50 هزار پوند را خریداری کنید و از آن شرکت جاب آفر دریافت کنید . در این روش به شما ماهانه بالای 2000 پوند حقوق میدهند و در واقع در آخر سال شما تقریبا 30 هزار پوند از سرمایه اولیه خود را در قالب حقوق پس میگیرید. در واقع شما به خاطر سرمایه گذاری اقامت نمیگیرید بلکه به خاطر کار در آن شرکت اقامت میگیرید . در این روش بعد از 5 سال میتوانید برای پاسپورت اقدام کنید . همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران موسسه MIE تماس حاصل فرمایید .

بررسی ویزای همراه در مورد کار در انگلستان

برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند قطعا این قضیه از اهمیت زیادی برخوردار است که  آیا خانواده خود را می توانند  به کشور مقصد  ببرند یا خیر. در انگلستان کسانیکه موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان می شوند می توانند برای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است ویزای همراه بگیرند. در این صورت فرد اصلی که در انگلستان زندگی می کند باید اثبات کند که توانایی پرداخت مخارج همراه خود را دارد. شخص همراه درخواست خود را از جایی صادر می کند که در 10 سال اخیر  12ماه را در آن کشور زندگی کرده است. ویزای الحاق به خانواده انگلستان یا همان ویزای همراه انگلیس مقاله ای است که با مطالعه آن اطلاعات کاملی جهت شرایط اخذ این نوع ویزا کسب می نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار انگلیس

 • جهت اخذ ویزای کار در انگلستان مدارک زیر مورد نیاز می باشد.
 • گواهی نامه مربوط به حامی مالی
 • اثبات درآمد مناسب از شغل مورد تقاضا که بسته به نوع شغل مورد نظر معمولا نباید کمتر از 30000 پوند در سال باشد.
 • اثبات دانش زبان انگلیسی
 • داشتن تمکن مالی (مبلغ 945 پوند به مدت 90 روز قبل از ثبت درخواست در حساب بگذارید)
 • اثبات اینکه اجازه سفر دارید و سابقه سفرهای سال اخیر را نشان دهید.
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه در کشوری که در ده سال اخیر بیش از 12 ماه در آن کشور زندگی کرده باشید.

نحوه کاریابی در انگلستان

افرادی که قصد اخذ ویزایtier 2  انگلستان را دارند می توانند به دو طریق کاریابی نموده و پس از دریافت پیشنهاد کار و حمایت مالی نسبت به اخذ ویزای کار اقدام نمایند .موسسات کاریابی که به صورت تخصصی به افراد جویای کار مشاوره ارائه می نمایند به صورت موثر و گسترده با شرکت هایی که متقاضی جذب نیروی کار هستند در ارتباط بوده و به متقاضی در خصوص نحوه ارائه رزومه، افزایش مهارت با توجه به نیازهای شرکت ها ، معرفی مشاغل مختلف، نیازمندی های انگلستان، چگونگی آماده سازی و پر کردن فرم ها و درخواست ها و  در خصوص فرهنگ کاری در انگلستان اطلاعات لازم را ارائه می نمایند. همچنین این موسسات در تمام مراحل کاریابی تا استخدام شخص را همراهی نموده و حقوق یک ماه وی را تضمین می کنند. این موسسات در حوزه های مختلف و  به صورت تخصصی کاریابی می کنند .

موسسات کاریابی در انگلستان

برخی از موسسات کاریابی در انگلستان به شرح ذیل می باشد :
 • Indeed
 • Jobsite
 • Monster
 • Reed
 • Totaljobs
 • Trovit
 • Adecco
 • Adzuna
 • Careerbuilder
 • Everyjobsite
 • Fish4
 • Gumtree

میزان حقوق در انگلستان

  طبق نظر سنجی و بررسی 1771 پرونده حقوق شخصی انگلستان متوسط حقوق و دستمزد 473/56 پوند می باشد. معمولا حقوق و دستمزد افراد 720/33 پوند می باشد و متوسط حقوق و دستمزد 35/39 پوند برای کارشناسان دارای لیسانس  می باشد. جدول زیر مربوط  به میزان حقوق برخی مشاغل در انگلستان می باشد.
شغل میانگین حقوق (دلار)
توسعه دهنده نرم افزار 72,527
کارگردان 138,073
مدیر 93,231
معمار 59,428
مدیر پروژه IT 96,047
تحلیلگر مالی 69,722
مدیر IT 104,463
مدیریت منابع مالی 93,254
مدیر پروژه 91,851
مدیر مالی 105,485

مشاغل مورد نیاز انگلستان

مدیران تولید Production managers
مهندسین برق Electrical engineers
دانشمندان فیزیک Physical scientists مهندسان طراحی و توسعه Design and development engineers
مهندسان مکانیک Mechanical engineers مهندسین تولید و فرآیند Production and process engineers
متخصصان مهندسی هوافضا Engineering professionals مدیران متخصص فناوری اطلاعات IT specialist managers
متخصصان مهندسی در زمینه مدیریت زباله های صنعتی در صنعت هسته ای متخصص محیط زیست در مهندسی زمین مهندسی ساخت و ساز
سایر متخصصان مهندسی در صنعت هسته ای
 • متخصصان مهندسی هوافضا Engineering professionals
 • متخصصان مهندسی در زمینه مدیریت زباله های صنعتی در صنعت هسته ای
 • سایر متخصصان مهندسی در صنعت هسته ای
 • مدیران متخصص فناوری اطلاعات IT specialist managers
 • متخصص محیط زیست در مهندسی زمین مهندسی ساخت و ساز

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت با کار در انگلیس

ویزای کار انگلستان از یک تا 5 سال صادر می شود که این امر بستگی به پیشنهاد کاری دارد که شخص دریافت می کند و پروسه اخذ ویزا نیز حدود سه هفته تا یک ماه زمان می برد. بسته به شرایط شخص پس از گذشت 5 سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم نماید و بعد از گذشت حدود سه  سال از زمان اخذ اقامت دائم، شخص می تواند درخواست پاسپورت نماید.باید توجه داشته باشید که برای دریافت پاسپورت و تابعیت انگلستان باید به زبان انگلیسی تسلط داشته و با تاریخ انگلستان آشنایی داشته باشید و همچنین با جامعه انگلستان در سازگاری باشید. همچنین نباید سوء پیشینه کیفری نیز داشته باشید.

پاسخ به سوالات شما توسط آقای ملک پور مدیر محترم موسسه ملک پور

سوال بسیاری از شما عزیزان بوده که آیا اقامت با کار انگلیس میشه؟

پاسخ:

سوال:  سلام خسته نباشید و عیدتون مبارک … برای سابقه کاری ملاک فقط شرکت ها هستن ؟؟ یا امکانش هست از جاهای دیگه هم باشه … مثلا من مکانیک خودرو کار میکنم و در حال گرفتن مدرک لیسانس مکانیک خودرو هم هستم برای مهاجرت کاری یا تحصیلی راهی هست برای کشور هایی مثل آلمان یا اتریش یا حتی نروژ

پاسخ:

سوالات متداول در مورد کار در انگلستان

✔️شرایط کار در انگلیس چگونه است؟

شرایط کار در انگلیس خوب است چرا که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است .
✔️لیست مشاغل مورد نیاز در انگلستان چیست؟
مشاغل مورد نیاز انگلیس را می توانید در مقاله مطالعه نمایید.
✔️آیا شغل های فنی در لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان وجود دارد؟
بستگی به هر سال لیست مشاغل مورد نیاز در انگلیس تغییر می کند و باید برای هر سال لیست را چک نمایید.
✔️چگونه می توان برای کار در انگلیس اقدام کرد؟
برای کار در انگلستان باید از این کشور نامه پیشنهاد کار داشته باشید.

سخن پایانی

کار در انگلستان در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته ست. با خواندن این مقاله شما با انواع ویزای کار انگلستان و اخذ ویزای کار انگلستان، نرخ بیکاری و مشاغل مورد نیاز انگلستان و میزان حقوق مشاغل مختلف و نحوه کاریابی و موسساتی که در این زمینه کار می کنند، وضعیت همراه در اخذ این نوع اقامت اطلاعات مفیدی کسب نموده اید. نرخ بیکاری افراد در انگلستان که 4 درصد می باشد نشانگر اقتصاد پررونق این کشور است. کار در انگلستان اخذ ویزای کاری انگلستان قطعا مطلوب بسیاری از افراد بوده که با بهره گیری از تجربه موسسه ملک پور این امر دور از دسترس شما نخواهد بود. امید است این مقاله با عنوان کار در انگلستان اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده باشد. شما می توانید سوالات خود را در خصوص کار در انگلستان در بخش دید گاه های همین مقاله عنوان کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

5/5 - (5 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
2 دیدگاه در مورد “کار در انگلستان”
 1. باسلام استادکارساخت مصنوعات کابینت فلزوام دی اف هستم با بیست سال سابقه جوشکاربرق وبرنج هم هستم آشپزی هم واردم چطورمیتونم برم آلمان یاانگلیس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *