مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان ، شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به مجارستان و انواع روش های اقامت مجارستان و اخذ پاسپورت مجارستان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرارخواهد گرفت. افرادی که متقاضی مهاجرت به مجارستان هستند و کشور مجارستان برای مهاجرت را انتخاب می کنند، مطمئنا در این مسیر، سوالاتی در زمینه های مختلفی از جمله تحصیل، کار، شرایط ازدواج و … را داشته باشند. مدارک مهاجرت به مجارستان و دریافت اقامت در مجارستان چیست؟ هزینه های زندگی در مهاجرت به مجارستان به چه صورت است؟ در این مقاله سعی شده به همه ی سوالات ذهنی شما عزیزان در زمینه دریافت اقامت مجارستان پاسخ دهیم. مجارستان در قاره اروپا، در موقعیت بسیار خوبی واقع شده است که از سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوسته و از سال 2007 نیز به منطقه شنگن اضافه شده است. متقاضیانی  که این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند و پس از مطالعه این مقاله در مورد مهاجرت قانونی و زندگی در مجارستان برای آنها سؤالاتی پیش آمده باشد، می توانند با کارشناسان متخصص و مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردند.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.
سوال بپرسید

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید

مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان و انتخاب کشور مجارستان برای مهاجرت، متقاضیان بسیاری دارد و به دلیل اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد، مهاجرت به مجارستان به دو صورت موقت و دائم اعطا می شود. جمعیت مجارستان حدودا 10 میلیون نفر و زبان رسمی آن مجاری می باشد. کشور مجارستان دارای تاریخ و فرهنگ بسیارغنی می باشد و در چندین سال اخیر مشارکتهای بسیار گسترده ای در زمینه های مختلف گردشگری ،تکنولوژی و هنر داشته است. در مهاجرت به مجارستان توجه به اینکه این کشور،یازدهمین کشور محبوب اروپا می باشد و تعداد گردشگرانی که از این کشور دیدن کردند در سال 2017 بیش از 15 میلیون نفر گزارش شده، خالی از لطف نیست. موسسه ملک پور می تواند هر گونه کمکی در زمینه مهاجرت به مجارستان به شما داشته باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار و قوانین ویزای کاری، شبیه به قوانین اتحادیه اروپا است. از سال 2009 متقاضیانی که تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند، برای کار در کشور مجارستان نیازی به گرفتن ویزای کار ندارند، نکته مهم در مورد  شهروندان غیر اتحادیه اروپا این است که این افراد برای گرفتن اقامت مجارستان از طریق گرفتن ویزای کار، باید شرایطی را داشته باشند. کشور مجارستان برای مهاجرت و دریافت ویزای کار کشور مجارستان، مدارکی نیاز است که در جدول زیر آورده شده است.

 • ارائه دادن مدارک مورد نیاز، برای اثبات کردن محل اقامت متقاضی در مجارستان
 • عکس
 • قرارداد کاری
 • پاسپورت معتبر
 • پیشنهاد کار و مجوز آن از طریق جاب آفر یا کارفرما
 • فرم درخواست برای دریافت ویزای کار
 • اثبات تمکن مالی

برای استخدام نیروهای خارجی توسط کارفرما، وی باید به اداره کار مجارستان مراجعه کند و جهت استخدام نیروی کار اعلام نیاز کند. زمانیکه در کشور مجارستان شخصی با شرایط مورد نیاز، به عنوان نیروی کار داوطلب نشود،آن آگهی در کشورهای اتحادیه اروپااعلام می گردد و اداره کار مجارستان در مورد استخدام متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا مجوز صادر می کند.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

یکی از روش های عالی برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل می باشد که بسیاری از افراد به علت شهریه مناسب و شرایط خوب صدور پذیرش دانشگاه ها و بورسیه به فکر تحصیل در مجارستان هستند و کشور مجارستان برای مهاجرت را بر می گزینند. هزینه تحصیل دانشگاه های کشور مجارستان به صورت میانگین در رشته های غیر پزشکی 5 الی 7 هزار یورو و همچنین رشته های پزشکی حدود 9 الی 16 هزار یورو متغیر می باشد. معمولا دانشجویان در حین تحصیل، این اجازه را دارند به طور متوسط 10 الی 20 ساعت در هفته کار کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت مراجعه کرده و مدارک لازم ارائه شود.

 • گواهی و برگه پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی
 • تمکن مالی و اثبات آن
 • بیمه سلامت
 • شناسنامه و یا گواهی تولد
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • قرارداد اجاره و آدرس مسکن، برای اثبات محل سکونت

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری و همچنین دریافت اقامت مجارستان، به علت سیستم اقتصادی مناسب و زیر ساخت ها و موقعیت جغرافیایی بسیار خوب، که پل ارتباطی بین شرق اروپا و غرب اروپا محسوب می شود، جالب است بدانید مجارستان رتبه دوم کسب و کار جهانی را در سال 2018به خود اختصاص داده است. به دلیل موقعیت مناسب نجارستان در سرمایه گذاری، اشخاص زیادی مایل به اقدام و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشند. یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور مجارستان، اقامت از طریق ثبت شرکت می باشد که حداقل سرمایه حدود 10000 یورو و همچنین طرح بیزینس پلن و کسب و کار از شرایط لازم برای این اقدام می باشد. برای ثبت شرکت در مجارستان حدود 1 الی 2 هفته زمان لازم می باشد. از روش های دیگرسرمایه گذاری در مجارستان، خرید ملک می باشد که لازم است اطلاع داشته باشید که دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید ملک برای افراد غیر اروپایی امکان پذیر نیست.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

قوانین مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج با تبعه مجارستانی همانند قوانین سایر کشورهای اروپایی می باشد و متقاضیانی که می خواهند از طریق ازدواج اقامت مجارستان را به دست آورند، در ابتدا به آنها اقامت موقت تعلق می گیرد. پس از گذشت 3 سال از زندگی مشترک و اثبات این موضوع، شخص خارجی اجازه دریافت اقامت مجارستان را دارد. توجه به این نکته که اگر قبل از 3سال،ازدواج آن ها به طلاق منجر شود، فرد خارجی می بایست بعد از پایان یافتن اقامت موقت به کشورش بازگردد. چنانچه شما سروران عزیز سوالات دیگری در باب اقامت مجارستان از طریق ازدواج دارید، کارشناسان مجرب موسسه ملک پور آماده پاسخگویی به شما خواهند بود. مدارکی که جهت اخذ اقامت کشور مجارستان از طریق ازدواج، مورد نیاز می باشد، به شرح ذیل است:

 • بیمه درمانی
 • اثبات محل زندگی در مجارستان
 • سندرسمی ازدواج
 • اثبات محل زندگی در مجارستان

مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد در این قسمت بررسی می گردد که اخذ تابعیت از طریق تولد به دو روش و پیرو قانون خاک و خون می باشد. اقامت مجارستان از طریق تولد مانند سایر کشورهای اروپایی، از اصل خون تبعیت می کند. و اقامت در صورتی به نوزاد تازه متولد شده اعطا می شود که پدر یا مادر طفل متولد شده، باید شهروند مجارستان باشند در  این صورت می توانند کشور مجارستان برای مهاجرت را انتخاب کنند. توجه به این نکته که گرفتن تابعیت دوگانه در مجارستان قانونی و مجاز می باشد. نوزادی که از پدر و مادری با تابعیت مجارستانی در خاک کشور کانادا به دنیا می آید، علاوه بر تابعیت کشور مجارستان که به وسیله پدر و مادرش دریافت کرده، تابعیت کشور کانادا را هم اخذ می کند و در واقع تابعیت دو کشور را می تواند داشته باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به مجارستان از طریق درخواست پناهندگی نیز امکان پذیر است. به این نکته توجه کنید موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی در مجارستان ندارد و این مطالب صرفأ برای افزایش و بالا بردن آگاهی و اطلاعات شما و همچنین اطلاع رسانی درمورد خطرات پناهندگی نگاشته شده است. در مجارستان از سال 2017 درخواست کردن برای پناهندگی و دریافت آن، فقط در مناطق ترانزیتی انجام می شود و با  بررسی پرونده ی پناهجویان در مناطق خارج از منطقه مسکونی نتایج اعلام شده و به آن ها اسکان داده می شود. درصورتیکه شخصی زیر نظر قانون دوبلین، مشمول پناهندگی باشد، درخواست پناهندگی او توسط دولت این کشور مورد بررسی قرار می گیرد. تصمیم گیری در مورد درخواست اولیه پناهندگی، ظرف 15 روز انجام می گردد. بررسی پرونده پناهجویان برای اخذ تابعیت گاهی بالغ بر یک سال زمان می برد. در صورتی که درخواست پناهجو رد شود، بلافاصله ازکشور اخراج می شود و ورود به حوزه شنگن تا 2 سال برای او ممنوع می باشد.مصاحبه شخصی: مصاحبه کردن با شخص پناهجو اجباری می باشد به جز مواردی که وی قار به تکلم نباشد. مصاحبه بلافاصله بعد از ورود به منطقه ترانزیت انجام می شود و در این فاصله چند مصاحبه محرمانه با پناهجو انجام می شود. با توجه به محدودیت قبول پناهنده در مجارستان، در سالهای اخیر خدمات قابل قبولی به پناهندگان داده نمی شود و خطرات زیادی متوجه آنهاست.

مهاجرت به مجارستان برای هنرمندان و افراد موفق

در مهاجرت به مجارستان و اقامت مجارستان به هنرمندان و افراد موفق و ورزشکارانی داده می شود که دارای سابقه هنری و مهارت ویژه در رشته های مختلف ورزشی باشند که متقاضیان برای دریافت این نوع اقامت باید شرایطی را دارا باشند.

 • فرد باید در کشور خود به صورت حرفه ای، در زمینه های مختلف ورزشی یا هنری کسب درآمد کند.
 • متقاضی برای گرفتن اقامت این کشور، باید در زمینه های ورزشی و یا هنری در مسابقات معتبر، رتبه بالایی کسب کرده باشد.
 • متقاضی می باید با ارائه قرارداد رسمی در زمینه ورزشی و یا هنری و همچنین ارائه مدارک پرداخت مالیات و بیمه اقدام نماید.
 • ورزش یا هنر به عنوان حرفه اصلی متقاضی برای گرفتن اقامت مجارستان باشد.

مهاجرت به بوداپست

در مجارستان بسیاری از مزایایی که شهروندان اتحادیه اروپا از آن بهره مند هستند، برای آن دسته از اتباع کشورهای خارجی که اجازه اقامت در کشور مجارستان را دارند نیز موجود است که مثلا مسافرت بی قید و شرط و بدون ویزا در داخل منطقه شینگن، اقامت بدون ویزا تا 90 روز در کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین امکان زندگی و کار در اروپا را شامل می شود. اقامت مجارستان هم مانند اکثر کشورهای اروپایی منجر به تابعیت می گردد اما فرایند دریافت تابعیت کشور مجارستان مانند سایر کشورها دشوار و زمان بر خواهد بود.شخصی که قصد اخذ تابعیت کشور مجارستان را دارد، می باید مدت زمان حدود 8 ساله را در نظر داشته باشد و به این منظورشروطی رعایت کند.

مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت مجارستان

مهاجرت به مجارستان، دلیل انتخاب کشور مجارستان برای مهاجرت، نحوه اخذ تابعیت و روش های سرمایه گذاری در مجارستان، در این مقاله بررسی گردید. همانگونه که در مقاله مهاجرت به مجارستان مطالعه فرمودید، ویزای تحصیلی منجر به تابعیت و اخذ پاسپورت نشده و شما برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت باید ویزای خود را به کاری تبدیل نمایید.یکی دیگر از روش هایی که در زمینه مهاجرت به مجارستان و دیگر کشورها می توانید اطلاعات کامل دریافت کنید، مشاهده ویدئو گام به گام مسیر مهاجرت می باشد. شما عزیزان در خصوص مهاجرت به مجارستان سؤال داشته باشید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و سؤالات خود را با کارشناسان و مشاوران مجرب مطرح نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه و نظرات، سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان سریعاً درصدد پاسخ به آن برآیند.

 • داشتن اقامت دائم
 • پرداخت مالیات
 • آشنایی با تاریخ و فرهنگ مجارستان و پایبندی به این اصول
 • مسلط بودن به زبان مجارستانی
 • داشتن پدر یا مادر مجارستانی

سخن پایانی

مهاجرت به مجارستان، دلیل انتخاب کشور مجارستان برای مهاجرت، نحوه اخذ تابعیت و روش های سرمایه گذاری در مجارستان، در این مقاله بررسی گردید. همانگونه که در مقاله مهاجرت به مجارستان مطالعه فرمودید، ویزای تحصیلی منجر به تابعیت و اخذ پاسپورت نشده و شما برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت باید ویزای خود را به کاری تبدیل نمایید.یکی دیگر از روش هایی که در زمینه مهاجرت به مجارستان و دیگر کشورها می توانید اطلاعات کامل دریافت کنید، مشاهده ویدئو گام به گام مسیر مهاجرت می باشد. شما عزیزان در خصوص مهاجرت به مجارستان سؤال داشته باشید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و سؤالات خود را با کارشناسان و مشاوران مجرب مطرح نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه و نظرات، سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان سریعاً درصدد پاسخ به آن برآیند.

5/5 - (10 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
2 دیدگاه در مورد “مهاجرت به مجارستان”
 1. سلام.
  خیلی مقالات خوبی دارید. ممنونم
  برای دریافت پیشنهاد کاری از مجارستان باید چیکار کنیم؟

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در صورتیکه رشته تحصیلی شما خوب باشد و سابقه کار اشته باشید می توانید از طریق سایت های کاریابی اقدام نمایید.
   با سپاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *