زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

بازار کار در انگلیس و کانادا

یکی از مهم ترین مراحل هر فرد در هنگام مهاجرت، انتخاب کشور مقصد می باشد. از کشورهای بسیار مهم و پرطرفدار برای مهاجرت کشورهای انگلستان و کانادا می باشند. گاهی حتی تصمیم گیری بین این دو کشور بسیار دشوار به نظر می رسد از این رو در مقاله پیش رو سعی داشتیم تا به سوال مهم زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ پاسخ دهیم. زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ آیا شرایط مهاجرت به انگلستان راحت تر از شرایط مهاجرت به کانادا می باشد؟ هزینه های زندگی در انگلستان بالاتر است یا هزینه های زندگی در کانادا؟ کدام کشور از لحاظ بازار کار شرایط مطلوب تری برای مهاجران ایرانی را فراهم آورده اند؟ تفاوت شرایط تحصیل در انگلیس و کانادا چیست؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در ابعاد مختلفی به مقایسه کانادا با انگلیس برای شما عزیزان بپردازیم تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم گیری را انجام دهید. بنا به درخواست های مکرر شما عزیزان مبنی بر نگارش مقاله ای با موضوعیت زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟، مشاورین زبده موسسه ملک پور با استخراج اطلاعات از منابع رسمی و مرجع و پس از مشورت با وکلای انگلیسی و کانادایی اقدام به نگارش این مقاله نموده اند. البته ارائه اطلاعات در خصوص شرایط زندگی در کانادا و مقایسه آن با زندگی در انگلستان به معنای ارائه خدمات برای این کشورها به شمار نمی رود و برای کسب اطلاعات از خدمات موسسه ملک پور می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید و بر اساس شرایط خود به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.
  • 3 دقیقه
  • 3 K
  • ارسال

افراد زیادی از سر تا سر جهان سالیانه به کشور کانادا مهاجرت می کنند. از دیدگاه بسیاری از افراد شرایط زندگی در کانادا از همه لحاظ برای مهاجرت ایده آل می آید، لیکن زمانی که مقایسه بین کشورهای تاپ صورت می گیرد، آیا باز به راحتی می توان تصمیم گرفت. یکی از سوالات متداول در این خصوص این است که آیا زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ برای پاسخ به این سوال باید دو کشور کانادا و انگلیس را از جهات مختلف با هم مقایسه نمود. یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب کشور بررسی شرایط تحصیل در انگلستان و تحصیل در کانادا می باشد که به صورت مفصل در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت. ناگفته نماند دانشجویان بین المللی که در کشور کانادا تحصیل می نمایند می توانند پس از فارغ التحصیلی برای ورود به بازار کار به کشور انگلستان مهاجرت نمایند. با توجه به فاصله انگلستان تا کانادا موضوع جابه جایی چندان سخت به نظر نمی رسد.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

یکی از معیارهای مهم در انتخاب کشور بحث زبان کشور مقصد می باشد. مهاجرت به کانادا و مهاجرت به انگلستان از حیث انگلیسی زبان بودن آن کشور بسیار مورد استقبال مهاجرین از سر تا سر جهان می باشد. لیکن برای تصمیم گیری مهم زندگی در خصوص مهاجرت باید قبل از هر چیز پاسخ سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ را باید بیابید. کشور کانادا و انگلیس هر دو کشورهای مهاجرپذیری می باشند. لیکن در طی سال های اخیر از حیث پذیرش دانشجو و جذب نیروی کار، کشور انگلستان مهاجر پذیرتر عمل کرده است. از طرفی دیگر جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، میزان سرمایه گذاری در کانادا بسیار مقرون به صرفه تر از کشور انگلستان می باشد. به طوری که افراد حداقل با سرمایه گذاری 150 هزار دلاری در برخی استان های کانادا می تواند اقامت را برای خود و خانواده اش داشته باشد. در حالی که روش ثبت شرکت و سرمایه گذاری در انگلستان حداقل با 2 میلیون پوند می باشد.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

یکی از مهم ترین معیارها جهت رسیدن به پاسخ سوال متداول زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ بررسی شرایط تحصیل در کانادا و انگلیس می باشد. شرایط تحصیل در انگلیس و کانادا هر کدام مزایای خودشان را دارند که آن ها را به ایده آلی به عنوان مقصد مهاجرتی مبدل کرده است. در خصوص مقایسه کانادا با انگلیس از نظر تحصیلی باید گفت که کشور انگلستان دارای دانشگاه های معتبر و با رنکینگ بالایی می باشد و سعی بر این دارد که شرایط مساعد تری برای دانشجویان بین المللی که از این کشور فارغ التحصیل می شوند را فراهم آورد. این در حالیست که هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با انگلستان مقرون به صرفه تر می باشد. علاوه بر آن فرصت های کاری بی شماری را برای فارغ التحصیلان خود فراهم می آورد. دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور کانادا می توانند پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه بر طبق قانون PGWP اقدام کنند و اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند. این در حالیست که کشور انگلستان نیز برای دانشجویان خود stay back ویزا در نظر گرفته است و دانشجویان تا دو سال پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در این کشور به جست و جوی کار بپردازند. مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا اطلاعات دقیقی به شما خواد داد.

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

اقامت انگلستان

اقامت انگلستان

یکی دیگر از مهم ترین معیارها در پاسخ به سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ مقایسه کانادا با انگلیس از حیث سیستم مهاجرتی می باشد. جهت اخذ ویزای کاری کشور انگلستان فرد متقاضی باید جاب آفر داشته باشد. اولویت استخدام و به کار گیری نیروها با افراد ماهر و متخصص می باشد. البته در طی سالیان اخیر کشور انگلستان همانند کشور کانادا برای اخذ ویزای کاری سیستم امتیاز بندی را طراحی نموده است. بدان معنا که ویزای کاری فقط برای افرادی صادر می شود که حداقل 70 امتیاز لازم را کسب کرده باشند. در حالی که سیستم امتیاز بندی برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا بسیار پیچیده تر می باشد. جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور از طریق نیروی ماهر و متخصص یا همان اسکیل ورکر فرد در ابتدا از مجموع 100 امتیاز باید حداقل 70 امتیاز را به دست آورد و بعد از آن وارد استخر می شود که امتیاز بندی پیچیده تری دارد. برای اطلاع از قوانین کشور انگلستان مقاله موجود را مطالعه کنید.

اخذ اقامت انگلستان و اقامت کانادا هر کدام شرایط و مزایای خاصی با خود به همراه  دارد و انتخاب بین این دو کشور کاملا به علایق و سلیقه فرد متقاضی نیز بستگی دارد. اگر چه فاصله انگلستان تا کانادا بسیار کوتاه می باشد، با این حال انتخاب بین این دو کشور و پاسخ به سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا کمی دشوار به نظر می رسد. شباهت ها و تفاوت هایی بسیاری بین دو کشور کانادا و انگلستان وجود دارد. کشور کانادا از دیر باز به عنوان کشوری مهاجر پذیر و چند فرهنگی شناخته می شده است که سالانه شمار کثیری از افراد از سر تا سر جهان به این کشور مهاجرت می نمایند. کیفیت زندگی در کانادا از حیث نرخ بیکاری، شرایط تحصیل، مراقبت های بهداشتی در بهترین حالت خود قرار دارد. البته در کشور انگلستان نیز شهروندان و افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم شده اند می توانند از مراقبت های بهداشتی با کیفیت بسیار بالا به صورت رایگان بهره مند شوند. این نوع خدمات بهداشتی در کشور انگلستان به NHS شناخته شده است. ویزای تلنت انگلستان مقاله ای است که پس از مطالعه آن و کسب اطلاعات لازم در صورت دارا بودن شرایط می توانید از این فرصت استفاده نمایید.

هنگام تصمیم گیری برای اخذ ویزای انگلستان و یا ویزای کانادا افراد معیارهای مختلفی را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند. در پاسخ به سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ بررسی میزان کیفیت زندگی در این دو کشور و مقایسه آن ها با هم در مسیر انتخاب کشور تاثیر به سزایی خواهد داشت. در ادامه برخی از معیارهای مهم که کیفیت زندگی در کانادا و انگلستان را تعیین می نماید را مورد تحلیل قرار می دهیم.

  • امید به زندگی: بر طبق آخرین آماره به دست آمده، سن امید به زندگی افراد در کشور کانادا 83 سال و در کشور انگلستان این ین به 81 سال می رسد. علاوه بر آن میزان مرگ و میر در کشور انگلستان برای زنان در حین زایمان 30 درصد کمتر از کانادا می باشد. بر طبق آمار و ارقام به دست آمده تقریبا 10 زن در بین 100000 در هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند.
  • نرخ بیکاری: از دیگر معیار مهم در بررسی کیفیت زندگی تحلیل نرخ بیکاری کشور مقصد می باشد. نرخ بیکاری در کشور کانادا در حدود 6 درصد می باشد. در حالی که نرخ بیکاری در کشور انگلستان به 4 درصد می رسد.

از نظر بعد مسافتی، فاصله انگلستان تا کانادا بسیار کوتاه می باشد و این نزدیکی دو کشور باعث شده که این دو کشور پیوندهای بسیار قوی تاریخی با هم داشته باشند که تا به امروز نیز وجود دارد. اما علی رغم تمامی این تفاصیل تفاوت هایی به خصوص در سبک زندگی این دو کشور وجود دارد. هنگامی که به مقایسه سبک زندگی دو کشور می پردازیم به سرعت متوجه می شوید که کانادایی بودن چه تفاوت هایی با انگلیسی بودن دارد. با تحقیق و بررسی سبک زندگی در کانادا پی می برید که فرهنگ این کشور بسیار متاثر از انگلستان و فرانسه می باشد، با این حال دارای تاریخ، ورزش، فرهنگ غذایی و مناظر متنوع منحصر به فرد خود می باشد. از نظر آب و هوایی نیز کشور کانادا دارای تنوع جغرافیایی می باشد، به طوری که ما هم شاهد روزهای آفتابی و هم روزهای برفی و کاملا سرد در استان ها و مناطق مختلف کانادا هستیم. لیکن در کشور انگلستان اغلب شاهد روزهای بارانی هستیم. هنگامی که این سوال از مهاجرین پرسیده می شود که زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ ممکن است از حیث نحوه برخورد مردم هر دو کشور، کشور کانادا را انتخاب نمایند. عموما مردم کانادا در مقایسه با کشور انگلستان خون گرم تر و صمیمانه تر رفتار می نمایند.

بررسی اقتصاد کشور کانادا و انگلیس و مقایسه آن ها با هم نیز یکی دیگر از معیارهای مهم در هنگام تصمیم گیری برای اخذ پاسپورت کانادا و یا پاسپورت انگلستان به شمار می رود.  از دیگر معیارهای مهم در بررسی پاسخ سوال مهم زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ بررسی وضعیت اقتصادی این دو کشور می باشد. کشور انگلستان با تولید ناخالص داخلی 2.9 تریلیون دلار به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می شود. میزان تولید ناخالص داخلی در کشور کانادا 1.7 تریلیون دلار می باشد و با این اوصاف از نظر رتبه بندی اقتصادی در رده دهم قرار دارد. میانگین رشد تولید ناخالص داخلی 5 ساله، کشور انگلستان و کانادا به ترتیب در رتبه 126 در مقابل 133 و از لحاظ تولید ناخالص داخلی سرانه در رتبه های 23 و 21 قرار گرفته اند. برای روشن شدن بهتر مطلب توجه شما را به نمودارهای زیر که میزان تولید ناخالص داخلی در کشور کانادا و کشور انگلستان را نشان می دهند، جلب می نماییم.

شاخصه نرخ بیکاری در نشان دادن بازار کار یک کشور بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ بازار کار یک کشور می تواند متقاضی را در یافتن پاسخ این سوال تا حد زیادی کمک نماید. موضوع بازار کار نه تنها برای افرادی که در جست و جوی ویزای کار هستند، مهم می باشد، بلکه حتی برای آن دسته از متقاضیانی که قصد اقدام از طریق سرمایه گذاری و یا ویزای تحصیلی هستند نیز حائز اهمیت می باشد. آخرین آمار ارائه شده تا فوریه 2021 نشان داده است که نرخ اشتغال در سه ماهه اخیر هیچ تغییری نکرده است، در حالیکه نرخ بیکاری کاهش یافته است. هم چنین در کشور کانادا نیز میزان اشتغال به کار نیروهای فعال افزایش پیدا کرده است و نرخ بیکاری نیز به 5.5% کاهش یافته است. به عبارتی دیگر در باب مقایسه دو کشور کانادا و انگلیس از حیث بازار کار باید گفت که کشور انگلستان دارای نرخ بیکاری پایین تری در مقایسه با کانادا می باشد.

جهت ساختن یک زندگی ایده آل و رویایی میزان دستمزد ماهانه در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید بسیار مهم می باشد. یکی دیگر از معیارها و شاخصه های مهم برای رسیدن به پاسخ سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ بررسی میزاد دستمزد و حقوق در این دو کشور می باشد. در این خصوص باید گفت که میزان متوسط دستمزد در کشور کانادا ساعتی 27.70 دلار می باشد. البته میزان دستمزد دریافتی هر شخص به پوزیشن شغلی وی بر می گردد. برای مثال مشاغل مدیریتی به صورت متوسط 40 دلار در ساعت و مشاغل مربوط به بهداشت کمتر از 32 دلار در ساعت برآورد شده است. از طرفی دیگر میزان درآمد و حقوق دریافتی از استانی به استان دیگر نیز تفاوت هایی دارد. به طوری که بر طبق آمار به دست آمده استان آلبرتا بالاترین میزان دستمزدها را داشته است. در کشور انگلستان میزان دستمزدها به 13.69 پوند در ساعت می رسد. که در مقایسه با کانادا در حدود 18 درصد کمتر می باشد.

در این قسمت از مقاله به بررسی هزینه های زندگی در کانادا و انگلستان و مقایسه این دو می پردازیم. بالا یا پایین بودن هزینه ها به معنی این نیست که زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا. لیکن می تواند به عنوان یکی از معیار های انتخاب کشور به شمار رود. در این خصوص باید گفت که کشور کانادا 5.9 درصد از کشور انگلستان ارزان تر می باشد. در جدول زیر مقایسه هزینه های زندگی را در برخی از اقلام مهم و ضروری برای شما عزیزان گردآوری نمودیم تا با مطالعه آن ها بتوانید تصمیم درست تری برای انتخاب کشور داشته باشید.

اقلام مورد نیاز هزینه ها در کانادا هزینه ها در انگلستان
غذای اصلی با نوشیدنی در یک رستوران ارزان قیمت 13.78 دلار 17.81 دلار
یک قرص نان 2.36 دلار 1.37 دلار
1 لیتر بنزین 0.94 دلار 1.78 دلار
اینترنت 67.33 دلار 43.51 دلار
پیش دبستانی خصوصی برای 1 کودک ماهانه 760 دلار 1257 دلار
کاپوچینو 3.44 دلار 3.81 دلار
شلوار جین 51.45 دلار 79.67 دلار

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

✔️ زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟

هر دو کشور انگلستان از نظر کیفیت زندگی در معیارهای بالا قرار دارند، لیکن سلیقه افراد نیز در انتخاب بین این دو کشور بسیار مهم می باشد.

✔️ هزینه های زندگی در کانادا و انگلستان به چه صورت می باشد؟

از حیث هزینه های زندگی کشور کانادا نسبت به انگلستان مقرون به صرفه تر می باشد.

✔️ کیفیت زندگی در کشور کانادا بهتر است یا انگلستان؟

هر دو کشور از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردار هستند و این موضوع تا حدود زیادی به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد.

✔️ کدام یک از دو کشور کانادا و انگلستان مهاجرپذیر تر می باشد؟

بر طبق آخرین آمار و ارقام به دست آمده کشور کانادا در مقایسه با انگلستان به صورت سالیانه پذیرای شمار بیشتری از مهاجران می باشد.

هدف از نگارش این مقاله مقایسه کانادا با انگلیس از لحاظ شرایط زندگی بوده است. بسیاری از شما عزیزان در طی تماسهای مکرری که با موسسه دارید این سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا؟ را از ما می پرسید و ما در مقاله بالا سعی نمودیم بر اساس آخرین آپدیت ها اطلاعات کامل و جامعی را در این خصوص به شما عزیزان ارائه نماییم. در اغلب مواقع پاسخ به سوال زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا به عوامل شخصی و سلیقه فرد مرتبط می شود، لیکن کشور کانادا در بسیاری از معیارها نظیر هزینه های زندگی، درجه مهاجرپذیری و ورود به بازار کار دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بهتر از انگلستان عمل می نماید. چنان چه شما عزیزان قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و یا کشورهای اروپایی را دارید و پس از مطالعه مقاله زندگی در انگلستان بهتر است یا کانادا نتوانستید پاسخ سوالات خود را بیابید، می توانید همین حالا با مشاورین موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت مجانی مشاوره دریافت نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
مشاوره رایگان تلفنی
ساعات کار دفاتر ایران، روز های شنبه تا پنج شنبه 9:15 الی 17 می باشد. ساعات کار دفتر وین، روزهای یکشنبه تا پنج شنبه 9:15 الی 17 و روزهای جمعه 11 الی 16:00 می باشد.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *