دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسیه

ازدواج با دختران روسیه

ازدواج با دختران روسیه

ازدواج با دختران روسیه ، دریافت اقامت دائم روسیه، ازدواج با دختران روسیه و ازدواج ایرانی با تبعه روسیه، ازدواج با دختران روسیه و بررسی ازدواج صوری، در این نوشتار مورد بحث قرار گرفته شده است. چرا پسران ایرانی به دنبال ازدواج با دختران روسیه هستند؟ آیا  ازدواج با دختران روسیه منجر به اقامت می گردد؟ آیا پسران ایرانی می توانند با ازدواج در روسیه تابعیت این کشور را بدست آورند؟ در ادامه این مبحث سعی بر این داریم تا مزایای ازدواج در روسیه با دختران روسیه را بررسی کنیم. سال هاست کشور روسیه محبوب ترین مقصد بسیاری از جوانان ایرانی قرار گرفته است. شما سروران گرامی می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به روسیه و مسیرهای مهاجرت به این کشور با کارشناسان زبده موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.

سوال بپرسید

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید.

مشاوره رایگان

شرایط ازدواج با دختران روسیه و شرایط عمومی

روسیه به عنوان پهناور ترین کشور در جهان شناخته شده است، این کشور در قسمت شرق اروپا تا شمال آسیا قرار گرفته است. کشور روسیه با تاریخ و قدمتی کهن، افراد زیادی را با فرهنگ و زبان های مختلفی در خود جای داده است، در کشور روسیه مهاجرین  بسیاری وجود دارند.  روسیه به نسبت سایر کشورها از قوانین ازدواجی مناسبی برخوردار می باشد و خبری  از شرایط سخت نمی باشد، شاید امر ازدواج تنها برای افرادی سخت باشد که می خواهند ازدواج خود را در سازمان ارتدوکس به ثبت برسانند. این کشور در دهه های گذشته کشور مهاجر پذیری نبود اما در حال حاضر برای رشد اقتصادی و پیشرفت خود برای مهاجرین این کشور برنامه هایی را ارائه می کنند که  مهاجرین بتوانند در این کشور زندگی کنند. یکی از این برنامه های ارائه شده ازدواج با دختران روسیه می باشد زیرا در حال حاضر جمعیت زنان مجرد روسیه بالاتر از مردان مجرد در این کشور است، طبق قوانین مهاجرتی معمولا در مسیر ازدواج با یکسری مفادهای قانونی روبرو خواهید شد که در روند اقدامات شما مشکل ساز خواهند شد، در برخی مواقع بخاطر تعارض بین کشورها اقامت آن کشور به همسر وی داده نمی شود.
البته طی سالهای پیشین در برخی از کشورها ازدواج بر اساس یکسری رسوم و قوائد دینی برگزار می گردید و باید به صورت رسمی ازدواج ثبت می گردید تا فرد بتواند در کنار همسر خود باشد در غیر این صورت به عنوان همسر وی محسوب نمی گردد. در قانون ایران و برخی از ادیان این موضوع رایج بود که امروزه با شرایط ارتباطی که بین مردم جهان ایجاد شده است این رسوم و قوانین از بین رفته است و امروزه افراد به صورت آزادانه می توانند همسر خود را از هر دین و فرهنگی انتخاب نمایند.

شرایط ازدواج با دختران روسیه و دریافت اقامت روسیه

ازدواج با دختران روسیه یکی از راه های رسیدن به این کشور می باشد که امروزه بسیاری از جوانان ایرانی به دنبال این امر می باشند، البته که ازدواج با فردی که تابعیت روسیه را داشته باشد منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی گردد، اما اگر فردی تابعیت روسیه را داشته باشد و با یک مرد ایرانی ازدواج کند می تواند تابعیت ایرانی را اخذ کند، اما طبق قوانین کشور روسیه فرد در ابتدا می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت کند و بر حسب اینکه در کنار همسر خود به صورت متوالی زندگی  و اقامت خود را حفظ کند می تواند درخواست  اقامت دائم و پاسپورت  کشور روسیه را دهد، با این شرایط ذکر شده بنابراین با ازدواج در کشور روسیه  ابتدا نمی توان اقامت دائم روسیه را دریافت کرد در صورتی امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت می باشد که فرد حداقل 3 سال به صورت متوالی در کشور روسیه حضور داشته باشد و ویزای خود را در سال های سپری شده تمدید کرده باشد و همچنین به زبان روسی تسلط کامل داشته باشد، طبق قوانین روسیه می تواند برای تابعیت این کشور اقدام کند که این کوتاه بودن دریافت پاسپورت یکی از مزایای ازدواج در روسیه می باشد. البته این قانون در سالهای گذشته برای این مسیر اعمال شده است در گذشته فرد می بایست 5 سال در کشور روسیه اقامت خود را تمدید می کرد تا تابعیت روسیه را دریافت می نمود.

ازدواج با دختران روسیه و ازدواج ایرانی با تبعه روسیه

علی رغم تغییر نگرش در غرب، بسیاری از مردان خارجی همچنان رویای همسر روسیه ای را در سر می پرورانند و معمولاً اینگونه است که ازدواج های افراد خارجی  با دختران روسیه متصل به یک زن روسی و یک مرد خارجی است، اما موارد زیادی نیز وجود دارد که زن خارجی  با شوهر روسی ازدواج می کند، روس ها ممکن است در غرب شهرت ناخوشایندی داشته باشند اما به رمانتیک بودن شهرت دارند، برای ازدواج با دختران روسیه در ابتدا باید تصمیم بگیرید که ازدواج خود را در کجا ثبت کنید، در  کشور روسیه یا در کشور فرد متقاضی؟ در سال های اخیر، ازدواج بر اساس قوانین این کشور منعقد می شود و هر ایالت قوانین خاص خود را دارد. اگر فرض بر این باشد که فردی ایرانی با تبعه روسیه ازدواج کند اقامت و تابعیت آن فرد بسیار متفاوت خواهد شد، به صورتی که اگر  یک مرد با تبعه روسیه با یک دختر ایرانی ازدواج کند و ازدواجشان در ایران صورت پذیرد آن مرد می بایست تغییر دین داده و از دین اسلام پیروی کند و بعد از آن ازدواج خود را ثبت کند، حال اگر زنی با تبعه روسیه با یک مرد ایرانی در ایران ازدواج کند به آن زن تبعه روسیه تابعیت ایرانی داده می شود اما آن مرد ایرانی نمی تواند تابعیت روسیه را دریافت کند. طبق قوانین روسیه اقامت روسیه برای ایرانیان بدین صورت می باشد البته این موضوع در قوانین کنسولگری  بسیاری  از کشورهای ثالث نیز وجود دارد.

ازدواج با دختران روسیه و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن

 اگر فردی ازدواج با دختران روسیه را انجام دهد می بایست ازدواج خود را طبق قوانین این کشور در دفاتر رسمی این کشور ثبت نمایند و برای ثبت ازدواج خود نیز می بایست یکسری هزینه ها را بپردازد هزینه ازدواج در روسیه شامل هزینه ترجمه مدارک، هزینه بیمه، هزینه اداره ثبت می باشد که پس از پرداخت آن فرد می بایست برای دریافت اقامت خود اقدام نمایید. فردی که با یک تبعه روسی ازدواج می کند می تواند در ابتدا اقامت و در نهایت به پاسپورت این کشور دست یابد، در نهایت با دریافت اقامت و پاسپورت کشور روسیه فرد می تواند از آثار اقامتی خود استفاده نمایید، از مهم ترین این آثار حقوقی: دریافت پاسپورت روسیه در کمترین زمان ممکن، استفاده از حقوق شهروندی کشور روسیه که شامل: بیمه های درمانی و خدماتی، اجازه کار به صورت تمام وقت، تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مدارس دولتی، البته شایان به ذکر است که برای دریافت پاسپورت فرد متقاضی می بایست به زبان و فرهنگ این کشور تسلط کامل یافته باشد و همچنین در مدت اقامت خود نیز جرم و جنایتی در این کشور نداشته باشد تا پاسپورت روسیه را از طریق ازدواج با دختران روسیه دریافت کند.

ازدواج با دختران روسیه و بررسی ازدواج صوری

همان طور که در مباحث بالا بیان شد برای دریافت تابعیت کشور روسیه از طریق ازدواج با دختران روسیه متقاضی می بایست ازدواج خود را به صورت قانونی طبق قوانین این کشور به ثبت برسانند و همچنین به مدت زمان حداقل سه سال به صورت مداوم در کنار یکدیگر زندگی کرده اند و الزام می باشد که این مدت رابطه به صورت شفاف به مامورین رسمی وزارت امور خارجه روسیه ارائه گردد زیرا چنانچه در بررسی کیس درخواستی شما موردی باشد که خلاف قوانین باشد ویزا یا پاسپورت متقاضی به مشکل خواهد خورد و عملا فرد نمی تواند تابعیت یا اقامت خود را دریافت کند، در بیشتر مواقع مامورین از افراد متقاضی درخواست می کنند که مدارکی در خصوص محل زندگی، مدارک مشترک اقامتی و… را ارائه کنند و اگر در ارائه این مدارک ایرادی دیده شود که نشان دهنده این باشد که طرفین به صورت صوری ازدواج کرده باشند اقامت و تابعیت روسیه به متقاضی داده نمی شود و همچنین مجازات های نقدی و غیر نقدی به اضافه زندان برای وی در نظر گرفته می شود. امروزه در بسیاری از سایت های مختلف همسریابی روسیه را خواهید دید که به صورت صوری این برنامه را اجرایی می کنند و باید این را در نظر داشته باشید که با انجام این امر مشکلات قانونی بسیاری برای شما  به وجود خواهد آمد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ازدواج با دختران روسیه

آیا ازدواج با دختران روسیه می تواند در همان ابتدا منجر به دریافت پاسپورت گردد؟

خیر، فرد در ابتدا اقامت موقت دریافت می کند و پس سپری شدن 3 سال می تواند پاسپورت خود را دریافت کند.

ازدواج با دختران روسیه به صورت صوری امکان پذیر می باشد؟

در برخی از سایت های همسریابی این ازدواج های صوری وجود دارد اما این مسیر قانونی نمی باشد و در صورت مشخص شدن مشکلات زیادی را به همراه دارد.

اقامت روسیه برای ایرانیان از طریق ازدواج با دختران روسیه به چه صورت می باشد؟

اگر فرد ایرانی با یک دختر روسیه ای ازدواج کند می تواند تابعیت روسیه را دریافت کند.

جمعیت زنان مجرد روسیه به چه میزان می باشد؟

در حال حاضر میزان زنان مجرد در روسیه بیش از جمعیت مردان می باشد.

سخن پایانی

ازدواج با دختران روسیه و اخذ اقامت روسیه، شرایط ازدواج با دختران روسیه، ازدواج با دختران روسیه و آثار حقوقی آن، ازدواج با دختران روسیه به صورت صوری و همچنین اقامت روسیه برای ایرانیان در این مقاله تشریح شدند. کشور روسیه برای سهولت در امر ازدواج دختران روسیه با افراد خارجی و همچنین فراهم ساختن شرایط مناسب برای مهاجرین روسیه تابعیت کشور خود را از طریق ازدواج از مدت زمان پنج سال به سه سال تبدیل کرد که در کمترین زمان ممکن فرد بتواند به تابعیت روسیه دست یابد البته کشور روسیه نیز بنا به بالا بودن جمعیت زنان مجرد روسیه در این مسیر سهولتی ایجاده نموده که این امر باعث گردیده تا بسیاری از جوانان امروزه مسیر ازدواج با دختران روسیه را انتخاب نمایند، در ابتدای دریافت اقامت و تابعیت روسیه فرد با یک اقامت موقت وارد خاک روسیه می گردد و اگر بر حسب قوانین ذکر شده فرد عمل نکند این ویزا تمدید نخواهد شد اما اگر فرد متقاضی طبق اصول پیش رود می تواند ویزای خود را به اقامت دائم و سپس به پاسپورت تبدیل کند، شایان به ذکر است که در پروسه درخواست تابعیت روسیه به مانند سایر مسیرهای مهاجرت به روسیه شرایط اختصاصی خود را دارد. امید بر این داریم که توانسته باشیم در این مقاله پاسخگوی سوالات و ابهامات شما عزیزان بوده باشیم. شما سروران گرامی می توانید با تماس موسسه ملک پور از مشاوره رایگان اولیه بهره مند شوید و همچنین می توانید در قسمت دیدگاه در انتهای مقاله سوالات خود را در خصوص ازدواج با دختران روسیه و مهاجرت به روسیه را مطرح نمایید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ما پاسخگوی آن باشند.

3.8/5 - (9 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
8 دیدگاه در مورد “دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسیه”
 1. باسلام وخسته نباشید
  من راننده پایه یک هستم با۵سال کارت هوشمند فعال میتوانم با یک دختر روس ازدواج کنم واکامت وبه ادامه زندگی در روسیه اقدام کنم

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بصورت کلی دریافت اقامت از طریق ازدواج فقط در صورتی امکان پذیر است که ازدواج شما واقعی و رسمی باشد. در این صورت میتوانید برای دریافت اقامت درخواست دهید.
   با سپاس

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز در صورتی که شخص مقابل را در نظر داشته باشید، می توانید برای ازدواج به کشور روسیه سفر داشته باشید و ازدواج خود را ثبت نمایید. موسسه مشاوره ای MIE در این خصوص خدمات نخواهد داشت.

 2. زندگی سالم من باریستام یعنی کافه من از تنهای رنج میبزم توی اینجا هیچکسو ندارم پشتبانم باشه شاید خدا راهی برای منم باز کردلطفا راهنمای کنید خیلی دیگه خستم

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز موسسه مشاوره ای MIE در خصوص ازدواج در روسیه خدمات مشاوره ای یا اقدام نخواهد داشت. اطلاعات درج شده در این مقاله صرفا جهت اطلاع و به درخواست شما عزیزان بوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *