تحصیل در کانادا

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط بورسیه تحصیل در کانادا ، در این مقاله مورد تحلیل علمی و بررسی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چیست؟ شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف چگونه است؟ الزامات مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟ هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس به چه صورت است؟ امروزه کشور کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورها، در میان متقاضیان مهاجرت است. سیاست مهاجرپذیری و شرایط مساعد زندگی در این کشور از جمله دلایل اولیه این امر به حساب می آید. علاوه بر آن کیفیت بالای سیستم آموزشی و امکان تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین المللی، همچنین تحصیل در مدارس کانادا برای افراد زیر 18 سال، محبوبیت این کشور را افزایش داده است. امکان کار دانشجویی ضمن تحصیل، شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی، چگونگی شرایط پذیرش دانشگاههای کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا مواردی  هستند که در ادامه بدان می پردازیم. پس از مطالعه این مقاله، شما عزیزان می توانید اطلاعات خود را در زمینه تحصیل در کانادا و سایر روش های مهاجرت، از طریق مشاوره تلفنی رایگان با بهترین مشاور مهاجرت در کانادا در موسسه ملک پور تکمیل نمایید. همچنین می توانید در گوگل عبارت (تحصیل در کانادا ملک پور و یا ویزای تحصیلی کانادا ملک پور ) را جستجو نمایید تا به مقاله های ما در این زمینه دست پیدا کنید.

اگر سوالی دارید با کلیک بر روی این دکمه می توانید سوال خود را در بخش دیدگاه بپرسید.
سوال بپرسید

اگر نیاز به مشاوره دارید، جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه کلیک کنید.
مشاوره رایگان

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در رابطه با تحصیل در کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط عمومی تحصیل در کانادا

کشور کانادا در قسمت شمالی قاره آمریکا قرار دارد. این کشور با مساحتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع دومین کشور پهناور بعد از کشور روسیه به حساب می آید. پایتخت این کشور، شهر اتاوا بوده و بزرگ ترین کلان شهرهای آن به ترتیب تورنتو، مونترال و ونکور هستند. زبان های انگلیسی و فرانسوی، دو زبان رسمی این کشور به شمار می روند. اقلیم کشور کانادا به طور کلی سرد است، اما در قسمت های جنوب غربی و شهر ونکوور واقع در ایالت بریتیش کلمبیا، آب و هوای معتدلی را شاهد هستیم. در کشور کانادا سیستم آموزشی بسیار قدرتمند است و امکان تحصیل در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی وجود دارد. این سیستم آموزشی در میان ایالت های مختلف کانادا، در کنار تشابهات موجود تفاوت های قابل توجهی نیز دارد و بهتر است قبل از اقدام برای هریک از موسسات آموزشی این کشور از طریق وبسایت آن موسسه شرایط و مدارک لازم به درستی بررسی شود. در صورت هرگونه سوال می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید.

ویدئو و فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مزایای تحصیل در کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا و اطلاع از شرایط آن همواره برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند مورد سوال بوده است. ما در این بخش به ارائه اطلاعاتی در این زمینه برای شما پرداخته ایم.

شرایط تحصیل در مدارس

شرایط سنی تحصیل در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا از سوالات مهمی است که به کرات با آن مواجه می شویم. در این بخش به شرایط تحصیل در کانادا در مدارس می پردازیم. دانش آموزان در کانادا از سن 4 یا 5 سالگی به مهد کودک می روند، پس از آن 8 کلاس مقطع ابتدایی را می گذرانند و سپس وارد مقطع متوسطه می شوند. دانش آموزان تا سن 16 یا 18 سالگی، بسته به اینکه در چه ایالت یا منطقه ای تحصیل می کنند، در مدارس هستند. تحصیل در مقطع متوسطه برای دانش آموزان بین المللی، به جهت کسب آمادگی های لازم برای تحصیل در کانادا و ورود به کالج ها و دانشگاه های این کشور بسیار مناسب است. کشور کانادا به لحاظ کیفیت آموزش در جایگاه سوم در سطح جهان قرار دارد و بیشترین نقطه قوت آن مربوط به برنامه های آموزشی عالی در زمینه ریاضی و علوم و خواندن، در مقاطع ابتدایی و متوسطه می باشد. تحصیل در مدارس دولتی کانادا کاملاً رایگان است و بیشتر این مدارس دولتی دانش آموز بین المللی نیز می پذیرند، که تحصیل آنان نیز در برخی از مدارس دولتی تقریباً رایگان است. در بیشتر بخش های کانادا دانش آموزان بین المللی می توانند انتخاب کنند که به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو تحصیل نمایند. در کبک مقطع ابتدایی برای دانش آموزان بین المللی به زبان فرانسوی ارائه می شود، مگر اینکه والدین برای تحصیل فرزندشان به زبان انگلیسی درخواست داده باشند.

تحصیل دبیرستان در کانادا

دانش آموزان قبل از این که وارد دبیرستان های کانادا شوند، باید دوره دبستانشان را پشت سر بگذارند. تحصیل اجباری در قوانین کشور کانادا و تمام ایالت های این کشور از سن ۶ سالگی شروع می شود و تا سن ۱۸ سالگی ادامه دارد ولی والدین شهروند به خاطر این که فرزندان خود را با اصول اولیه مدرس آشنا کنند، آن ها را از سن ۳ سالگی به مهد کودک می فرستند. معمولا دانش آموزان بعد از این که دوره ابتدایی را پشت سر گذاشتند، وارد دوره دبیرستان چهار ساله می شوند. دانش آموزان چهار سال در مقطع دبیرستان تحصیل می کنند و مدرک دیپلم خود را دریافت می‌ کنند و بعد از آن وارد دانشگاه می شوند. برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان به عنوان دانش آموز بین المللی می توانید در مدارس خصوصی ثبت نام کنید. مدارس دولتی به ثبت نام دانش آموزان بین المللی نمی پردازند. شما باید قبل از ثبت نام تا حدودی زبان انگلیسی را بدانید و شهریه مدنظر را بپردازید. دانش آموزان بین المللی بعد از ثبت نام با توجه به نوع مدرسه خود می توانند از امکانات استفاده کنند. اگر مدرسه انتخابی آن ها شبانه باشد، می توانند در خوابگاه بمانند ولی اگر مدرسه انتخابی آن ها روزانه است با توجه به شرایطشان می توانند در خانواده های کانادایی بمانند. خانواده های کانادایی از آن ها حمایت می‌ کنند. لازم است بدانید، هزینه ای که خانواده های کانادایی می‌ گیرند کمی کمتر از مدرسه است.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

بعضی از دانش آموزان دوست دارند بعد از این که مدرک دیپلم خود را دریافت کردند وارد دوره های دانشگاهی شوند و  به ترتیب دوره ها را پشت سر بگذارند. البته برخی بعد از پشت سر گذاشتن اولین دوره یعنی دوره کارشناسی وارد بازار کار می شوند. درباره تحصیل در دوره کارشناسی و یا بهتر است بگوییم تحصیل با مدرک دیپلم ۱۲ ساله باید گفت که، دارندگان دیپلم باید مدرک آیلتس ۶ نیز داشته باشند تا روند ثبت نامشان تکمیل شود. دوره هایی که در اختیار دانشجویان دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله قرار می گیرد،  دوره‌ های آموزشی بسیار با کیفیت می باشند. دارندگان دیپلم بعد از این که دوره تحصیل در دانشگاه های کانادا و دوره تحصیل در مقطع لیسانس را پشت سر گذاشتند، می توانند در بازار کار کانادا فعالیت کاری خود را شروع کنند. آن ها باید بعد از تحصیل در دانشگاه های کانادا مدرک خود را در اختیار کارفرما قرار دهند. کارفرما با توجه به شرایط شان به آن ها پیشنهاد کار می دهد. ممکن است سوالات متنوع در خصوص تحصیل در کانادا رایگان، ذهنتان را درگیر کرده باشد. در خصوص تحصیل رایگان در کانادا باید گفت که، شهروندان اجازه دارند در دانشگاه های دولتی رایگان تحصیل کنند ولی دانشجویان بین‌ المللی باید شهریه دوره های خود را در نظر بگیرند. در واقع تحصیل رایگان در کانادا  امکان پذیر نیست. اگر می‌ خواهید رایگان تحصیل کنید، می توانید به آلمان، اتریش و یا فرانسه که تحصیلات رایگان ارائه می دهند، بروید

 

تحصیل در کالج‌های کانادا

برخی به جای این که تحصیل در دانشگاه های کانادا را تجربه کنند، برای تحصیل در کالج های کانادا آماده می شوند. یعنی بعد از این که تحصیل در مقطع دبیرستان در کانادا را پشت سر می گذرانند، وارد  کالج می‌ شوند و یا بعد از این که مقطع دبیرستان را در کشور دیگری می گذرانند، برای تحصیل در کالج آماده می شوند. ولی شما باید بدانید که، با تحصیل در کالج های کانادا نهایتاً به مدرک کارشناسی می رسید. اگر می خواهید مدرک کارشناسی، ارشد و دکترا بگیرید باید وارد دانشگاه شوید. البته اگر می خواهید سریع وارد بازار کار شوید، این اجازه را دارید که در یک سری دوره‌ های تخصصی که کوتاه مدت می باشند و در کالج های کانادا ارائه می‌ شوند شرکت کرده و سپس برای حضور در بازار کار کانادا آماده شوید. کسانی که برای تحصیل در کالج آماده‌ اند، باید قبل از تحصیل اطلاعاتشان را راجع به وضعیت تحصیل در کانادا در دوران کرونا 2022 و همچنین راجع به تحصیل در کانادا رایگان، افزایش داده و سپس اقدام کنند. البته ما قبل تر تا حدودی راجع به این مسائل صحبت کردیم ولی با تحقیق بهتر می توانید مسیر درست را انتخاب کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

قبل تر درباره این موضوع که دارندگان دیپلم ۱۲ ساله تحت چه شرایطی می توانند تحصیل در دانشگاه های کانادا را تجربه کنند، به بحث نشستیم ولی از آن جا که نکات تحصیلی در دانشگاه های کانادا و در مقطع کارشناسی بالا می باشد ما به ارائه اطلاعات بیشتر در این خصوص پرداخته ایم. برای تحصیل کارشناسی باید در کنار مدرک آیلتس و مدارک مربوط به تحصیلات مقاطع قبلی،  رسید شهریه دانشگاه را ارائه دهید. دوره هایی که در ایالت های مختلف کشور کانادا ارائه می شوند، چهار ساله هستند یعنی بعد از تحصیل در مقطع لیسانس به مدت ذکر شده این اجازه را دارید که برای تحصیل در مقطع ارشد آماده شوید، البته شرایط تحصیل در استان کبک فرق دارد. کسانی که دوره تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان را سپری می کنند، می توانند در دوره های سه ساله لیسانس شرکت کنند ولی آن ها باید ۱۱ ساعت را در مقطع دبستان خود بگذرانند و وارد کالج شوند بعد از آن، اجازه دارند که سه سال در دوره لیسانس تحصیل کنند. لازم است راجع به وضعیت تحصیل در کانادا در دوران کرونا 2022 این را بدانید که دانشجویان لیسانس و دانشجویان دیگر مقاطع باید واکسیناسیون شده باشند و نکات بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانند در کانادا تحصیل کنند. البته آن ها نمی توانند تحصیل در کانادا رایگان را تجربه کنند ولی می توانند در بهترین دانشگاه‌های خصوصی تحصیل کنند، برای این که بیشتر درباره وضعیت تحصیل در کانادا در دوران کرونا 2022 بدانید، پیشنهاد می کنیم، مقاله های معتبر دیگر موسسه ملکپور را در این خصوص بخوانید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

در رابطه با شرایط پذیرش دانشگاههای کانادا در مقطع کارشناسی ارشد می توان گفت، کسانی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، باید دوره کارشناسی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. این مقطع دو ساله معمولاً لازمه ورود به مقطع دکتری به شمار می رود. رشته های متنوعی در این کشور ارائه می شود که مورد توجه دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. بعضی از برنامه های مقطع کارشناسی ارشد در این کشور آموزش محور و برخی پژوهش محور هستند که در این صورت دانشجویان می بایست پایان نامه ای در خصوص رشته مورد مطالعه خود ارائه دهند. نمره زبان مورد نیاز برای این مقطع عموماً 5/6 می باشد، اما وابسته به رشته و دانشگاه این میزان ممکن است تغییر کند. نکته حائز اهمیت اینکه در استان بریتیش کلمبیا در بعضی از رشته ها  و در استان آنتاریو اگر کسی فوق لیسانس بخواند بعد از تحصیل، می تواند اقامت دائم دریافت کند.

ویدئو و فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت تحصیلی بدون سرمایه

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

در رابطه با شرایط و هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا می توان به این موضوع اشاره کرد که برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری، همانطور که پیش تر به آن پرداختیم، در بیشتر موارد داشتن مدرک کارشناسی ارشد مورد نیاز است. اما در مورد بعضی از رشته ها و تحت شرایط خاص، دانشجویان این اجازه را دارند که پس از گذراندن مقطع کارشناسی مستقیماً وارد مقطع دکتری شوند. گذراندن 3 تا 5 سال دوره آموزشی و ارائه پایان نامه از شرایط معمول مقطع دکتری محسوب می شود. دانشجویان می بایست یک استاد و سوپروایزر که پروپوزال آنان را مورد حمایت قرار دهد، پیدا کنند. مقطع دکتری معمولاً به Ph.D شناخته می شود اما در کانادا مدرک دکتری در رشته های دیگری همچون موسیقی (D.Mus.) و حقوق (LLD) نیز ارائه می شود. برای ورود به مقطع دکتری در کشور کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره بالاتر از 5/6 ضروری است و در برخی دانشگاه ها داشتن نمره GRE و یا GMAT نیز مورد نیاز می باشد. برای مطالعه مطالب بیشتر در سایت miemohajerat می توانید در گوگل عبارت (تحصیل در کانادا ملک پور و یا ویزای تحصیلی کانادا ملک پور) را جستجو نمایید تا به مقاله های ما در این زمینه دست پیدا کنید.

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در رابطه با پذیرش ویزای تحصیلی شرایط فوق العاده

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

دراین بخش به بررسی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می پردازیم: به طور کلی دو نوع کمک هزینه برای تحصیل در کانادا در مقاطع عالی وجود دارد، دسته اول که به اسکولارشیپ یا بورسیه های تحصیلی معروف هستند معمولاً به دانشجویانی تعلق می گیرد که سابقه آموزشی و تحقیقاتی قوی دارند. دسته دوم که با نام فاند یا فلوشیپ شناخته می شوند غالباً از سوی موسساتی خارج از دانشگاه برای حمایت مالی از دانشجویان بدون در نظر گرفتن سوابق تحصیلی آن ها ارائه می گردد. باید به این نکته توجه داشته باشید برای اخذ بورسیه بستگی دارد که شما برای چه مقطعی اقدام می‌ کنید. شرایط اخذ بورسیه در مقطع لیسانس نسبت به مقطع فوق لیسانس و دکترا سخت تر است، زیرا هرچه سطح علمی شما بالاتر رود اخذ بورسیه تحصیلی برای شما راحت تر می باشد. حال شایان ذکر است اکثر بورسیه ها دارای به دو صورت می باشند. اولین نمونه بورسیه هایی که به کمک موسسات خارج از دانشگاه به دانشجویان اعطا می‌شود؛ مانند موسسات علمی، موسسات خیریه و شرکت‌ هایی چون مایکروسافت و اپل، که در قبال اعطای بورسیه به دانشجویان در بعضی از موارد از شخص می خواهند که برای آنها کار کند. حال نمونه دوم بورسیه هایی که از سمت خود دانشگاه به متقاضی داده می شود و شامل مواردی مانند کمک به استاد در زمینه ریسرچ و تحقیقات است و یا موارد ورزشی که متقاضی دارای استعداد و سابقه باشد. همان طور که بیان کردیم در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اخذ بورسیه راحت‌ تر است، زیرا امور تحقیقات در این مقاطع بهتر توسط متقاضی انجام می‌ شود و در برخی از موارد نیز اگر متقاضی دارای رتبه های المپیاد یا ویژگی هایی چون بلد بودن چند زبان به صورت همزمان باشد می‌تواند از ابتدا شامل دریافت بورسیه تحصیلی شود. بیشتر موارد بورسیه هایی که توسط خود دانشگاه به متقاضیان اعطا می‌شود در زمینه های ta یا ra ( کمک به استاد در تحقیقات ) می باشد. حال این نکته را در نظر داشته باشید برای قدام جهت اخذ بورسیه ۹۰ درصد خود متقاضی می تواند کار را انجام دهد و ما نیز برای در این زمینه به متقاضیان کمک می‌کنیم. حال اگر می‌خواهید شرایط کامل اخذ بورسیه کانادا را بدانید، به ویدیو مربوطه در همین مقاله مراجعه نمایید و با دیدن کامل ویدیو از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا مطلع شوید.
✔️کمک هزینه تحصیلی جایزه های الماس ملکه الیزابت دوم
کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در پروژه های PhD منتخب در دانشگاه های کانادا
✔️جوایز دکترای پژوهشی IDRC
بیش از 20،000 دلار کانادا از 3 تا 12 ماه برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که در مقطع دکترا در کانادا تحصیل می کنند.
✔️بورسیه تحصیلی دکترا ترودو
تامین مالی PhD برای دانشجویان بین المللی در طیف وسیعی از موضوعات
✔️بورسیه تحصیلی وینج کانادا
دانشجویان بین المللی را با 50 هزار دلار کانادا در سال، برای سه سال تحصیل در رشته علوم بهداشت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی یا علوم انسانی حمایت می کند.
✔️بورسیه تحصیلی دانشگاهپ
علاوه بر بورس های ذکر شده دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می گیرند.

دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه مبلغ بورسیه طول مدت تحصیل
دانشگاه بین المللی یورک 6000 تا 10000 دلار 4 سال
دانشگاه ونیر کانادا 50000 دلار 3 سال
دانشگاه واترلو 2205 تا 4090 دلار 2 تا 3 سال
دانشگاه کلگری 1000 تا 40000 دلار 3 سال
دانشگاه اوراق بهادر پیرو 60000 دلار 3 سال

ویدیو و فایل صوتی موسسه MIE در رابطه با بورس تحصیلی کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

مزایای تحصیل در کانادا

در این قسمت در مورد تحصیل در محبوب ترین کشور دنیا یعنی کانادا صحبت خواهیم کرد و مزایای تحصیل در کانادا را بیان خواهیم کرد. کانادا کشوری است که اگر آن را برای تحصیل انتخاب کنید، از مزایای زیادی برخوردار می شوید. بعضی از این مزایا عبارتند از:
✔️کانادا کشوری مهاجر پذیر می باشد.
✔️امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم است.
✔️همراه شما اجازه  انجام کار فول تایم را دارد.
✔️شخص متقاضی می تواند بعد از گرفتن پذیرش و ضمن دوره های تحصیلی، کار دانشجویی بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت انجام دهد و در ایام تعطیل امکان کار فول تایم برای وی وجود دارد.
این موارد برخی از مزایای تحصیل در کانادا می باشند.  همراهان عزیز خبر خوب این است که، در کشور کانادا پس از تحصیل این امکان وجود دارد که دو تا سه سال در داخل کشور بمانید و به دنبال کار مرتبط بگردید. با داشتن یک سال کار تخصصی در کانادا می توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید. حال که صحبت از کار شد، ممکن است این سوال در ذهنتان پیش آید که، نرخ بیکاری در کشور کانادا چه میزان می باشد؟ هم اکنون و در سال 2022 نرخ بیکاری در این کشور ۵.۵ درصد است، یعنی از هر صد نفر تنها پنج نفر نتوانستند کار تخصصی خود را پیدا کنند. پس نگران یافتن کار پس از تحصیل نباشید. یکی دیگر از ویژگی های مهم کانادا امکان گرفتن تابعیت این کشور از طریق ویزای تحصیلی می باشد در صورتی که شما با داشتن اقامت دائم این کشور سه سال از پنج سال را در داخل کانادا زندگی و کار می کنید، می توانید برای گرفتن تابعیت این کشور اقدام نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید کلید واژه تحصیل در کانادا را به همراه کلمه ملک پور در گوگل سرچ نمایید و وارد وبسایت های موسسه ما شوید. بعد از ورود و بعد از مطالعه مقالات متعدد در این زمینه اطلاعاتتان افزایش می یابد. این امکان نیز وجود دارد که، سوالات خود را از طریق کامنت با مشاورین آگاه موسسه ما به اشتراک بگذارید. تیم ام آی ای در این مسیر لحظه به لحظه در کنار شما عزیزان می باشد‌.

60 ثانیه با MIE در رابطه با کارتحصیل کانادا

Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

کانادا دارای دانشگاه های بسیار تاپ می باشد. البته اکثر دانشگاه های این کشور تاپ هستند. معمولاً دانشگاه‌ های تاپ به دنبال ثبت نام دانشجویانی می باشند که معدل بالا و همچنین مدرک زبان خیلی خوب دارند. دانشجو باید معدل ۱۶ به بالا داشته باشد ولی این ملاک ثبت نام در همه دانشگاه ها نیست، برای تحصیل در بعضی از دانشگاه ها با معدل ۱۵ و یا پایین تر نیز می توانید اقدام کنید. ولی پیشنهاد ما این است که در صورت داشتن معدل خیلی پایین برای تحصیل در کالج های کانادا اقدام کنید. شما می توانید دوره های تخصصی را در کالج مد نظر سپری کرده و به راحتی در بازار کار کانادا کار کنید. در واقع بر اساس مدرکی که از کالج می گیرید، این امکان وجود دارد که فعالیت کاری را در کانادا شروع کنید.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

هر دانشجویی قبل از مهاجرت باید سطح زبان خود را تقویت کند، زیرا قرار است که کتاب هایی را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد که به زبان بومی کشور مقصد می باشد. کانادا کشور انگلیسی زبان است، کسانی که به این زبان علاقه مند هستند، می‌ توانند تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان و یا تحصیل در دانشگاه های کانادا را تجربه کنند. در واقع آن ها باید سطح زبان خود را قبل از ثبت نام تقویت کنند و سپس برای تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان و تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام کنند. مدرک زبانی که برای تحصیل در مقطع دبیرستان ضروریست، آیلتس ۵.۵ می باشد. با داشتن آیلتس ۶.۵ امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد در کشور کانادا وجود دارد. دانشجویان دکترا باید آیلتس ۷ داشته باشند. این موضوع نشان می‌ دهد که تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست.

تمکن مالی لازم برای تحصیل در کانادا

کسانی که پذیرش دانشگاه های کانادا را گرفته اند، برای گرفتن ویزای تحصیلی  این کشور باید نامه تمکن مالی داشته باشند. آن ها تمکن مالی لازم را می توانند از راه های زیر به سفارت کشور کانادا نشان دهند:

 • ضمانت‌ نامه‌ های بانکی
 • داشتن پول در حساب بانکی
 •  ارائه مدارکی دال بر این که متقاضی از بانک وام تحصیلی گرفته است.
 •  ارائه نامه از مدرسه مبنی بر بورسیه شدن

لازم است این را بدانید که، مبلغ تمکن مالی در استان های کانادا با یکدیگر فرق دارند. شما باید هزینه یک سال زندگی و یک سال تحصیلات خود را براساس قوانین استان انتخابی در نامه تمکن مالی نشان دهید. مثلاً اگر شهریه دانشگاهی که انتخاب کرده اید، ۱۶ هزار دلار است، باید این قیمت را همراه با هزینه زندگی در حساب نشان دهید.

شهر ونکوور

شهر ونکوور در سرزمین تحتانی بریتیش کلمبیا، غرب کانادا واقع شده است. این شهر دارای موقعیت ساحلی در شرق اقیانوس آرام است. این شهر برای اولین بار توسط کاپیتان بریتانیایی جورج ونکوور کشف شد. ونکوور به همراه کلان شهر، سومین شهر بزرگ کانادا است. این شهر بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در جنوب غربی کانادا است. در سال 1886  شهر ادغام شد و در گذر زمان رشد فوق العاده ای را تجربه کرد.

هزینه بورسیه تحصیلی کانادا

زمانی یک دانشجو می گوید که می خواهم برای تحصیل به کانادا بروم که، از قبل به پردازش و ارزیابی هزینه دانشگاه کانادا و هزینه های تحصیل در کانادا پرداخته است. یعنی درباره هزینه تحصیل در کانادا و هزینه دانشگاه انتخابی خود، اطلاعات خود را افزایش داده است. ممکن است یک دانشجو پس از بررسی هزینه دانشگاه های کانادا به جای مهاجرت به کانادا کشور دیگری را جایگزین نماید. البته در اینجا می گوییم که، هزینه های تحصیل در کانادا و هزینه دانشگاه کانادا برای شخصی که دوست دارد در یکی از بهترین دانشگاه کانادایی به مطالعه بپردازد، زیاد نیست. این هزینه برابر ۱۴ هزار دلار می باشد. البته ۱۴ هزار دلار هزینه تقریبی دانشگاه کانادا است. برای این که دقیقاً بدانید، هزینه رشته شما چقدر است؟ به سایت دانشگاه کانادا رفته و اطلاعات مورد نظر را ببینید. البته هزینه تحصیل در کانادا را دانشجو می تواند با ارائه رزومه خوب کم کند. بدین صورت که، اگر قبل از اقدام جایزه بین المللی، مقاله و مدرک زبان خاص به دست آورده باشید، بورسیه تحصیلی دریافت می‌ کنید. هزینه بورسیه تحصیلی کانادا که با آن روبه رو خواهید شد، ممکن است یک چهارم هزینه های شما، دو چهارم هزینه های شما و یا چهار چهارم هزینه های شما را پوشش دهد. درباره هزینه بورسیه تحصیلی کانادا می توانید از بخش رسانه ما مقالات جالبی را بخوانید. البته توصیه اکید ما برای خواندن، روشن کردن فیلتر شکن است. چرا که با فیلترشکن دسترسیتان به رسانه و مقالات راحت می شود.

هزینه تحصیل در کانادا

اولین مسئله‌ ای که بعد از انتخاب کشور کانادا به جهت اخذ مدرک تحصیلی رو به رو می شوید، مسئله هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا است. هزینه دانشگاه در کانادا و یا همان هزینه تحصیل در کانادا مسائلی نیستند که، برای ارزیابی آنان به مشکل بر بخورید. البته قبل از این که پذیرش مشروط را از دانشگاه انتخابی خود دریافت نمایید، می توانید به سایت دانشگاه رفته و درباره هزینه دانشگاه کانادا و شرایط تحصیل در کانادا و در دانشگاه مد نظر بخوانید. در خصوص هزینه تحصیل در کانادا و یا هزینه دانشگاه کانادا شما باید این موضوع را نیز اهمیت بشمارید، که هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در شرایطی کاهش می یابد. اگر شرایط تحصیل در کانادا را داشته باشید و بورسیه تحصیلی دریافت کنید، هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای شما تقریباً رایگان می شود. کانادا کشوری نیست که به راحتی بتوان از آن گذر کرد. اگر نمی‌ خواهید به اروپا بروید، کانادا بهترین انتخاب است. کانادا را همه کشورها و همه دانشگاه ها قبول دارند. منظورمان این است که، اگر حتی یک مقطع تحصیلی و دانشگاهی را در این کشور بخوانید و برای خواندن به یک کشور دیگر و یا به یک دانشگاه دیگر بروید، با مشکل عدم پذیرش دانشگاه جدید روبرو نمی شوید. گفتنی است هزینه تحصیل در مدارس کانادا همچنین هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا بسته به دولتی و بین المللی بودن مدرسه و شبانه یا روزانه بودن آن متفاوت است و میانگینی در حدود 25 هزار دلار کانادا دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز وابسته به عواملی چون دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی تغییر می کند و برای آن میانگینی در حدود 12 تا 15 هزار دلار کانادا اعلام شده است.

شهریه دانشگاه های کانادا شهریه در سال (دلار کانادا)
مدارس شبانه روزی 30،000 تا 50،000
کارشناسی 5،500 تا 29،000
کارشناسی ارشد 13،000 تا 20،000
دکترا 10،000 تا 20،000
کم هزینه ترین و ارزان ترین کالج های کانادا شهریه سالانه ( دلار کانادا )
Algonquin College ۱۲۰۰۰
Bow Valley College ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰
Camosun College ۷۰۰۰ به بالا
Fanshawe College ۱۳۷۰۰

هزینه تحصیل کالج در کانادا

شماره کالج دولتی شهریه سالانه
1 FANSHAWE COLLEGE 7,160
2 SENECA COLLEGE 9,236
3 BOW VALLEY COLLEGE 11,505
4 CENTENNIAL COLLEGE 14,080
شماره کالج خصوصی شهریه سالانه
1 CAMOSUN COLLEGE 14,000
2 NIAGARA COLLEGE 14,150
3 HUMBER COLLEGE 17,084
4 ST. LAWRENCE COLLEGE 17,440
5 GEORGIAN COLLEGE 18,486
6 SHERIDAN COLLEGE 20,107
7 SELKIRK COLLEGE 21,650
8 CONESTOGA COLLEGE 22,343

هزینه تحصیل ارشد در کانادا

یک دانشجوی ایرانی زمانی به سفارت کانادا می رود که، از دانشگاه کانادایی پذیرش اصلی دریافت کرده است. قطعاً می‌ دانید که، برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا لازم است که، هزینه یک سال تحصیل را قبل از ورود به کانادا، به دانشگاه انتخابی پرداخت کرده باشید. هزینه های تحصیل در کانادا، فقط هزینه و شهریه دوره نمی باشد، شما باید هزینه کتاب، هزینه بیمه دانشجویی و هزینه های این چنینی را نیز در نظر بگیرید. در واقع، شهریه دانشگاه های کانادا فقط جزئی از هزینه های شما برای تحصیل در این کشور است. اگر شرایط تحصیل در کانادا و به عبارتی شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع ارشد و تحصیل مهندسی در کانادا را دارید، توصیه می کنیم، هزینه تحصیل ارشد در کانادا را در ذهن ذخیره کنید. هزینه تحصیل ارشد در کانادا برای دانشجویان طالب این مقطع تقریبا ۱۴ هزار دلار است. البته برخی از رشته ها گران تر هستند. گران یا ارزان بودن هزینه تحصیل در کانادا، ارتباط مستقیمی با شهریه دانشگاه های کانادا دارد. برای ادامه تحصیل در کانادا دانستن هزینه های تحصیل در کانادا کافی نیست، ولی امری ضروری است. برای کافی بودن باید دیگر شرایط و هزینه زندگی در کانادا که ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ هزار دلار است را نیز در نظر بگیرید. اگر آماده سازی مبلغ گفته شده برای شما سخت نیست و اگر رزومه خوب دارید، همین حالا به بخش رسانه رفته و ویدیو های ما را ببینید و همین حالا با کارشناسان، رایگان ارتباط بگیرید. از شرایط تحصیل در کانادا می توان اشاره مستقیم به ارائه نامه تمکن مالی و مدرک زبان نمود. مدرک زبانی که برای تحصیل ارشد نیاز است، آیلتس ۶.۵ می باشد. البته ارائه همین مدرک با همین نمره آیلتس نیز برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیز مهم است.

شهر تورنتو

تورنتو در مرکز استان انتاریو و در جنوب شرقی کانادا  واقع شده است. این شهر به عنوان پرجمعیت ترین شهر کانادا، یک شهر چند فرهنگی است. به بیانی،  موقعیت آن در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو، که بخشی از مرز بین کانادا و ایالات متحده را تشکیل می دهد، است‌.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه دانشگاه کانادا تنها سوال نقش بسته در ذهن موکلین متقاضی نمی باشد. در کنار این سوال، سوال هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و مهاجرت تحصیلی نیز در ذهن متقاضی نقش بسته است. قطعاً پس از نقش بستن این دو سوال به سراغ این مقاله آمده اید. در خصوص سوال اول که درباره هزینه تحصیل در کانادا و یا هزینه های تحصیل در کانادا می باشد، باید گفت که، هزینه تحصیل در کانادا را رزومه عالی و به عبارتی اخذ بورسیه، کم می کند. ولی اگر رزومه عالی ندارید، نیز نگران نباشید، چون که در مقطع دانشگاهی نیز هزینه تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. بنابراین، با خیال راحت به ادامه تحصیل در کانادا بپردازید. به طور معمول، یک محصل ایرانی برای این که بین المللی شود و برای این که به دانشگاه کانادا برود، باید با پرداخت ۱۴ هزار دلار به رئیس دانشگاه نشان دهد که از لحاظ شرایط مالی مشکلی ندارد. البته هزینه دانشگاه های کانادا در خصوص ارائه تمامی دوره ها یکسان نیست، ولی ۱۴ هزار دلار میانگین هزینه هایی می باشد که دانشگاه های کانادا برای یک سال تحصیلی از محصل می گیرند. حال درباره هزینه زندگی دانشجویی در کانادا این عدد را به ذهن بسپارید که، به همراه داشتن ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار نقدینگی برای یک ماه زندگی در این کشور کافی است. یعنی شما تقریباً به ۱۵ هزار دلار نقدینگی برای یک سال زندگی در کانادا نیاز دارید. بهتر است، دیگر مقالات ما را به جهت افزایش اطلاعات خود در خصوص هزینه دانشگاه کانادا را سرلوحه لیست مهاجرتی خود قرار دهید. البته دیدن ویدیوهای آقای ملک پور نیز بسیار بر تصمیم شما تاثیر می گذارد. برای دیدن ویدیوهای رایگان با فیلتر شکن به بخش رسانه رفته و به دانلود ویدیو مدنظر بپردازید.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در کانادا

آیا درآمد کار دانشجویی در کانادا هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد؟
اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد کار کردن ضمن تحصیل و تأمین بخشی از هزینه تحصیل در کانادا را دارید، خوب است که بدانید این امکان برای شما فراهم می باشد. اجازه کار دانشجویی در کانادا برای دانشجویان وجود دارد. از طریق کار ضمن تحصیل علاوه بر کسب درآمد، با قرارگرفتن در محیط کاری و کسب مهارت های عملی مختلف، شرایط کار پس از تحصیل نیز برای شما مساعدتر خواهد شد و سریع تر می توانید ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نمایید. لازم به ذکر است که حداقل حقوق و درآمد کار ضمن تحصیل در کانادا، بستگی به مهارت های لازم برای شغل مورد نظر و کارفرما دارد. روش های مختلفی به منظور کار ضمن تحصیل در کشور کانادا وجود دارد: از جمله کار درون دانشگاهی، کار خارج از دانشگاه و همچنین از طریق دوره های کارآموزی و کوآپ. اگر دانشجوی تمام وقت هستید، غالباً برای کارهای درون دانشگاهی و بیرون از دانشگاه بدون نیاز به اجازه کار، می توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید. اما برای دوره های کارآموزی و کوآپ باید اجازه کار متناسب با این نوع دوره ها را اخذ کنید.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در کانادا

از جمله موارد مهمی که هنگام مهاجرت از طریق تحصیل مورد توجه متقاضیان است، امکان اخذ ویزای همراه می باشد. تا از این طریق افراد بتوانند در کنار اعضای خانواده خود، همزمان با تحصیل در کشور مورد نظر، زندگی کنند. با داشتن ویزای همراه، همسر دانشجو می تواند در کشور کانادا به صورت تمام وقت مشغول به کار شود. والدین دانشجویان نیز می توانند از طریق اخذ ویزای توریستی کانادا، شش ماه در سال را در کنار فرزندان خود بگذرانند. برای دانش آموزان زیر 17 سال یا باید والدین به همراه او باشند که از طریق ویزای توریستی معتبر به مدت تحصیل فرزند، اقدام می کنند یا باید یک سرپرست برای دانش آموز در کانادا تعیین نمایند. مدت زمان این ویزا با مدت زمان تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا یکسان است. خواننده عزیز و گرامی این مقاله توسط کارشناسان و مشاوران موسسه MIE نوشته شده است.

معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا جایگاه ویژه ای در میان مقاصد تحصیلی مهاجرت دارد. که عمده ترین دلیل آن داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است. محبوب ترین ایالت ها، به منظور تحصیل در کانادا در بین دانشجویان بین المللی، انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که بسیاری از دانشگاه های برتر این کشور را در خود جای داده اند. برای افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر و کشورهای توسعه یافته هستند، کشور کانادا یکی از بهترین گزینه ها به حساب می آید. بر اساس رتبه بندی جهانی QS در سال 2019، سه دانشگاه این کشور در بین 50 دانشگاه اول جهان قرار گرفته است. جدول زیر رتبه بندی دانشگاه های کشور کانادا در سطح ملی و در سطح بین المللی نشان می دهد.

اسامی دانشگاه ها رتبه دانشگاه ها در کانادا رتبه دانشگاه ها بر اساس رتبه بندی جهانی
تورنتو رتبه 1 در کانادا رتبه 25 جهانی
مک گیل رتبه 2 در کانادا رتبه 31 جهانی
بریتیش کلمبیا رتبه 3 در کانادا رتبه 45 جهانی
مونترال رتبه 4 در کانادا رتبه 118 جهانی
آلبرتا رتبه 5 در کانادا رتبه 119 جهانی
مک مستر رتبه 6 در کانادا رتبه 114 جهانی
واترلو رتبه 7 در کانادا رتبه 166 جهانی
وسترن رتبه 8 در کانادا رتبه 203 جهانی
کویینز رتبه 9 در کانادا رتبه 246 جهانی
کلگری رتبه 9 رتبه 246

پاسخ به سوالات سایت در مورد کار و تحصیل

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد، مدارک و شرایط لازم برای پذیرش کانادا متفاوت است و همچنین در نظر داشته باشید که اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، دانشگاه و رشته مورد نظر شما نیز ممکن است نیازمندی های مخصوص به خود را داشته باشد. یکی از مدارک اصلی برای تحصیل در مدارس کانادا انگیزه نامه تحصیلی برای کانادا است. مدارک لازم برای پذیرش مدارس و دانشگاه ها به شرح زیر است:

 • پرداخت هزینه پذیرش
 • آدرس، کدپستی و شماره تلفن
 • مشخصات پدر و مادر دانشجو
 • اسکن دو قطعه عکس در سایز 5*3 و 5*4
 • ترجمه تمامی مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
 • پاسپورت
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه تحصیلی برای کانادا
 • رزومه

شهریه دانشگاه های کانادا

در رابطه با شهریه دانشگاه های کانادا شما باید چند موضوع اساسی را مورد بحث قرار دهید. یکی از آن ها این است که، نوع دانشگاه انتخابیتان چیست. در واقع بایستی مشخص شود که، دانشگاه انتخابی شما خصوصی است یا دانشگاه انتخابی شما دولتی می باشد. دانشگاه های دولتی دانشگاه هایی هستند که معمولاً شهروندان را ثبت‌ نام می‌ کنند. پس دانشجویان بین المللی بایستی برای دانشگاه های خصوصی اقدام نمایند تا شانسشان برای دریافت نامه پذیرش تحصیلی افزایش یابد. در حالت کلی، شخصی که بعد از بررسی های لازم تصمیم به تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا را گرفته است، می‌ تواند با پرداخت ۳۰ الی ۵۰ هزار دلار کانادا به مدرسه مربوطه وارد محیط شود. شخصی که با توجه به مدارکش برای درجه کارشناسی اقدام نموده است، بایستی حداقل ۵.۵۰۰ الی ۲۹ هزار دلار کانادا را به دانشگاه مدنظر اعطا کند. فراگیری که آماده تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شده است، بایستی ۱۳ الی ۲۰ هزار دلار از نقدینگی خود را برای پایان این دوره تقریباً ۲ ساله، کنار بگذارد. البته مبلغ ذکر شده شهریه یک سال است و باید برای اتمام آن دو برابر مبلغ ذکر شده را بپردازید. دانشجوی دکترا برای مطالعه این مقطع نیاز به ارائه ۱۰ الی ۲۰ هزار دلار کانادا دارد. یعنی او در ازای برنامه های دریافتی بایستی این مبلغ را به مدیر دانشگاه اعطا کند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی

کانادا سرزمین امکانات بسیار زیاد و مقصد تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی است. آموزش با کیفیت بالا، تنوع برنامه‌ ها در جریان‌ های مختلف و مؤسسات آموزشی در سطح جهانی، عناصر سازنده سیستم آموزشی کانادا هستند. انتخاب برای تحصیل در کانادا بهترین تصمیمی است که می توانید برای شغل خود بگیرید. برخی از فراگیران علاقه مند به تحصیل در این کشور زیبا هستند، ولی به دلیل این که مدرک کاردانی دارند، با این ابهام مواجه اند که آیا می توانند برای تحصیل در کانادا اقدام کنند یا خیر؟ خوشبختانه اشخاصی که مدرک کاردانی را دارند، می‌ توانند با برگزیدن یکی از رشته های متنوعی که در دسترسشان قرار می‌ گیرد،  برای تحصیل، در موسسات عالی کالج ها و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. هر دوره و برنامه تحصیلی سرفصل های ویژه و خیلی خاصی همچون؛ دروس علمی، مباحث تئوریک و امتحانات ویژه مربوط به خود را دارد که فراگیران ایرانی و سایر فراگیران بایستی به تکمیل هر یک از آن ها بپردازند. برای این که راجع به انتقال واحدهای درسی و تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی، اطلاعاتتان به روز رسانی شود، توصیه ما این است که سایر مقالات رایگان ما را با فیلترشکن مورد مطالعه قرار دهید.

پاسخ به سوالات شما در مورد گپ تحصیلی

معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کانادا که محیط تحصیلی عالی برای تحصیل در رشته های مختلف می باشد، چندین سال است برای پذیرش دانشجویان معدل تعیین نموده است. معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بستگی به دانشگاه انتخابیتان دارد. برخی از دانشگاه‌ ها از شما معدل ۱۶ را می‌ پذیرند ولی برخی معدل ۱۵ را می‌ پذیرند. بهتر است، معدلتان بالای ۱۷ باشد تا شانستان برای تحصیل در دانشگاه‌ های برتر همچون دانشگاه تورنتو افزایش یابد. خوشبختانه،کسانی که معدل پایین دارند نیز اجازه تحصیل در کالج های کانادا را دارند. آن ها می توانند با ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی همراه با معدل پایین، وارد کالج‌ ها شوند و مدرک معتبر در پایان ترم دریافت نمایند. در واقع کالج ها یک مدرک معتبر به دانشجو ارائه می‌ دهند.

موقعیت کار پس از تحصیل در کانادا

بعد از اتمام مدت تحصیل در کانادا، دانشجویان می توانند از طریق کار بعد از تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند. دوره های کارآموزی در کانادا برای آماده شدن جهت ورود به بازار کار وجود دارد. اما باید در نظر داشت که رشته تحصیلی شما باید مجوز کار بعد از تحصیل را داشته باشد و مدت دوره ای که در این کشور گذرانده اید بیش از 8 ماه باشد. اگر دوره شما بین 8 ماه تا دو سال باشه، مدت اقامت کاری شما برابر با مدت تحصیل خواهد بود و اگر بیش از دو سال بوده باشد، اقامت کاری شما حداکثر تا 3 سال است. پس از اتمام تحصیلات، شما همچنین می توانید برای دوره دیگری اقدام نموده و ویزای دانشجویی خود را تمدید نمایید. همچنین تحت شرایطی و در صورتی که امتیازات شما به حد نصاب مورد نیاز برسد می توانید از روش اسکیل ورکر کانادا نیز برای اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام نمایید.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در کانادا

در قسمت بالا متوجه شدیم با ادامه تحصیل در کانادا و مشغول شدن به کار می توانیم اقامت خود را در کشور کانادا تمدید کنیم، اما باید بدانیم که اقامت تحصیلی کانادا از نوع اقامت موقت بوده و اعتبار محدودی خواهد داشت. افرادی که در کبک تحصیلات خود را به پایان رسانده اند می توانند از طریق برنامه PEQ برای اخذ اقامت خود و همسر و فرزندان وابسته اقدام نمایند. برای استفاده از این برنامه اشخاص باید توانایی و تسلط خود بر زبان فرانسوی را نشان دهند. همچنین از طریق سیستم Express Entry نیز می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست نمایید. با داشتن اقامت دائم، در صورتی که سه سال از 5 سال را در کانادا گذرانده و مالیات پرداخت کرده باشید می توانید برای اخذ تابعیت کانادا اقدام نمایید. چنانچه می خواهید اطلاعات جامع و دقیقی از روش های مهاجرت به کشورهای خارجی و شرایط و قوانین حاکم بر کشورهای مختلف داشته باشید، مشاهده ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت کمک شایان ذکری به شما خواهد نمود.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در کانادا

✔️ آیا برای تحصیل در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان داریم؟
خیر برای تحصیل در کانادا در مقطع مدارس و دبیرستانهای کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان نیست.

✔️ برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا مدرک زبان باید در چه سطحی باشد؟
برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا باید آیلتس 6 داشته باشید.

✔️ هزینه های تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه تحصیل در کانادا با توجه به رشته و مقطع متفاوت است و از سالی حدود 8هزار دلار کانادا شروع می شود.

✔️ آیا در کانادا در زمان تحصیل اجازه کار داریم؟
بله برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا اجازه 10 ساعت ، مقطع ارشد 20 ساعت و مقطع دکترا 30 ساعت کار در هفته دارید.

سخن پایانی

تحصیل در کانادا در مدارس و دانشگاه ها، امکان کار ضمن تحصیل، بورسیه تحصیلی، ویزای همراه، کار پس از تحصیل و غیره در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. بدین ترتیب با شرایط کلی و مزایا و معایب تحصیل در کانادا آشنا شدیم. امکان کار دانشجویی و کار تمام وقت برای همراه دانشجو از جمله نکات بسیار مثبتی است که مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. همچنین دانستیم که برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا می بایست ویزای تحصیلی خود را تمدید کنیم یا آن را به ویزا کاری تبدیل نماییم. وجود دانشگاه های معتبر از جمله جذابیت های تحصیل در کانادا به شمار می رود، دانشگاه های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا جزو 50 دانشگاه برتر دنیا هستند. علاوه بر آن کیفیت سیستم آموزشی در مدارس نیز باعث جذب دانش آموزان خارجی از سراسر دنیا شده است. با استفاده از امکان مشاوره تلفنی رایگان با موسسه MIE، می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید. همچنین اگر پرسش های خود را در قسمت دیدگاه ها یادداشت کنید، پاسخ خود را از مشاوران ما دریافت خواهید نمود.

4.7/5 - (44 امتیاز)
تیم تحریریه MIE
تیم تحریریه MIE
مقالات پیشنهادی:
131 دیدگاه در مورد “تحصیل در کانادا”
  1. سلام
   من 15 سالمه و میخوام برای 3سال دیگر برای مقطع کارشناسی اقدام کنم…. با توجه به سربازی میخواستم بدونم امکان داره همچین چیزی که بعد ازینکه دیپلم رو دریافت کردم، مشغول به تحصیل در کانادا بشم…. و اینکه اگر بخوام واسه رشته IT اقدام کنم آیا پیش نیازی وجود دارد یا خیر و مورد بعدی که اگر فرض کنیم معدل دبیرستان من حدود 18-19 شود و آیلتس 6-7 داشته باشم شانس من برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبری همچون مک گیل چقدره؟

   1. سلام و عرض ادب

    دوست عزیز در شرایط فعلی نمی توان برای 3 سال آینده به طور قطعی صحبت کرد اما با شرایطی که شما ذکر فرمودید امکان اقدام وجود خواهد داشت.

 1. سلام سپاس از شما بابت اطلاعات و جدول های تکمیلی شما، برای پر کردن گپ تحصیلی میشه از نامه ی کاری بدون بیمه استفاده کرد؟

 2. سلام ممنون از مقاله بسیار خوب و مفیدتون . آیا پدرو مادر برای همراهی دانش آموز اجازه کار در کانادا دارند؟

  1. سلام و عرض ادب. خیر پدر و مادر اجازه کار ندارند و تنها می توانند فرزندشان را همراهی نمایند. و شش ماه در سال نیز اجازه حضور در این کشور را دارند.

   1. سلام مجدد والدین درهمراهی فرزندان برای تحصیل در مدارس کانادا، امکان سرمایه گذاری و اخذاقامت کانادارا دارند؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست عزیز در کانادا گپ تحصیلی تا پنج سال امکلنپذیر است اما هفت سال هم می توانید اقدام نمایید و این مدت زمان را با سابقه کاری پر نمایید. اما ریسک ویزا دارد.

 3. سحربندعلیزاده

  با سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  این اطلاعات عالی بود
  لطفا در مورد شرایط کار در حین تحصیل هم توضیحاتی بفرمایید
  با تشکر

 4. مرسی از مقالات خوبتون و فایل های اقای دکتر که اطلاعات مفید بسیار زیادی از توش میشه دریافت کرد

 5. سلام مرسی از مقاله خوبتون. من میخوام برای تحصیل در رشته IT اقدام کنم. هزینه دوره های کوآپ برا من چجوری میشه؟ واقعا کارش تضمینه؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست عزیز هزینه این دوره 12000 دلار کانادا می باشد. کار شما تضمینی است به شرطی که از کار شما راضی باشند. در شش ماه کارآموزی حقوق دارید اما پس از آن، اینکه شما را استخدام نمایند، بستگی به این دارد که کار شما چقدر خوب باشد.

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی می توانید با مشاهده ی مقاله زیر که در زیر لینک آن را قرار داده ایم در رابطه با مدارس کانادا و هزینه های آن اطلاع پیدا نمایید.
   miemohajerat.com/مدارس-کانادا/

 6. حسن چراغعلی

  سلام وقت شما بخیر
  می خواستم بدونم گپ تحصیلی تو مهاجرت تحصیلی چقدر مهمه؟ من 12 سال پیش لیسانسمو گرفتم ولی تا 3 سال پیش کار می کردم. می خوام بدونم این 3 سال گپی که دارم مشکلی برای کانادا به وجود میاره؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی شما برای کانادا نمی توانید اقدام نمایید چون کانادا گپ تحصیلی را تا نهایت شش یا هفت سال قبول می کند که میبایست با دوره زبان و کار پر شود. شما برای کشورهای اروپایی شانس ویزای بالاتری دارید.

 7. سلام وقتتون بخیر
  من 36 سالمه
  فوق لیسانس مدیریت دارم. برای مقطع دکترا برای پیدا کردن استاد راهنما شما میتونید به من کمک کنید؟

  1. سلام و عرض ادب. بله دوست گرامی این امکان وجود دارد که ما در پیدا کردن استاد راهنما و کارهایتان به شما کمک نماییم.

 8. سلام و عرض خسته نباشید. بنده 19 ساله هستم مدرک دیپلم تجربی میخواستم برای تحصیل پزشکی کانادا اقدام کنم. زبانمم در حد آیلتس 5 هست. میخواستم شرایط تحصیل پزشکی رو بدونم.

  1. سلام و عرض ادب برای تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا شما نیاز دارید که در دوره های پیش پرشکی تحصیل نموده و در آزمون ورودی پزشکی قبول شوید. برای اطلاعات بیشتر و بررسی شرایطتان در لینک زیر ثبت نام نمایید و مشاوره رایگان داشته باشید.
   https://miemohajerat.com/contact-us/

 9. سلام می خواستم بپرسم آیا امکان ثبت نام فرزندم در مدارس دولتی بدون اینکه ما در کانادا اقامت داشته باشیم وجود داره؟

  1. سلام و عرض ادب بله امکان ثبت نام وجود دارد اما ثبت نام افراد خارجی در مدارس کانادا مستلزم پرداخت شهریه است و فقط افراد تبعه و مقیم فرزندانشان امکان تحصیل رایگان را دارند.

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی، کانادا و اروپا هر کدام مزیت های خود را دارند که با توجه به شرایط خود میبایست اقدام به انتخاب کشور موردنظر برای مهاجرت نمایید.

   1. سلام و عرض ادب

    32 ساله. لیسانس دارم. آیا میتونم برای فوق لیسانس کانادا اقدام کنم؟

    1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی کانادا روی گپ تحصیلی حساس می باشد و ریسک ویزا دارد اما شما می توانید شانس خود را امتحان نمایید و با سابقه کار این گپ را پر نمایید.

 10. سلام.ممنونم از مقاله خوبتون
  افرادی که متاهل هستن و برای تحصیل در کانادا اقدام می کنن چقدر ول می کشه که خانواده بهشون ملحق بشن؟ با 29 سال سن و داشتن لیسانس معمای و آیلتس 6 میشه برای تحصیل در کانادا اقدام کرد؟

  1. سلام و عرض ادب . دوست عزیز امکان الحاق خانواده از ابتدا در کانادا وجود دارد اما بهتر است با کمی فاصله بعد از شما به کانادا بیایند تا ریسک ویزا پایین نیاید.

 11. با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۲۶ سال دارم در حال حاضر مشغول تحصیل داروسازی در کشور آلمان هستم.۲ سال هم در دانشگاه تهران داروسازی خوندم و بعد برای آلمان اقدام کردم (قبل از قبولی دانشگاه ۵-۶ سال گپ تحصیلی داشتم)برند لباس ثبت کردم و یک شرکت آنلاین در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و لباس دارم.قصد دارم در آلمان شرکت ثبت کنم.برنامه نویسی،امنیت شبکه،عکاسی،طراحی دکوراسیون داخلی، ،طراحی لباس،دیجیتال مارکتینگ،….دوره گذراندم. دوست دارم به کانادا مهاجرت کنم اگر برای لیسانس کشور کانادا اقدام کنم و از یک دانشگاه خیلی معتبر پذیرش بگیرم شانسی برای ویزا دارم؟آیلتس ۷.۵ دارم معدل دوره دبیرستان ۲۰ بوده .۲ مورد ثبت اختراع داشتم .به زبان های آلمانی،فرانسوی و ایتالیایی در سطح عالی مسلط هستم
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب دوست گرامی شما شرایط خوبی دارید و چون در آلمان در حال تحصیل هستید برای گپ تحصیلی مشکلی ندارید. برای اطمینان بیشتر می توانید با مشاورین ما برای بررسی رایگان شرایط خود در لینک زیر تماس حاصل نمایید.
   https://miemohajerat.com/contact-us/

 12. سلام وقت بخیر، با نامه ی کاری تا چند سال میشود گپ تحصیلی برای مقطع ارشد را پوشش داد؟ من 35 ساله هستم

  1. سلام و عرض ادب دوست گرامی با توجه به اینکه کانادا روی گپ تحصیلی حساس است سن زیر 35 سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مناسب می باشد. برای بررسی شرایط دقیق تر شما می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام نمایید تا مشاورین ما با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.
   miemohajerat.com/contact-us/

 13. سلام با تشکر از مطالب خوبتون آیا با ۶ سال گپ تحصیلی در صورتی که به کار مشغول بودم میشه واسه ارشد اقدام کرد؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی کانادا روی گپ تحصیلی حساس می باشد اما می توان تا حدودی با سابقه کار و یا دوره زبان آن را پر نمود و شانس خود را برای تحصیل در این مقطع امتحان نمود.

 14. سلام تحصیل در کانادا برای بچه های زیر ۱۸ سال قیم هم اجازه داره بره با بچه؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی والدین می توانند از طریق ویزای توریستی به کانادا سفر کنند اما به واسطه تحصیل فرزند اقامت بلند مدت نمی توان کسب کرد.

 15. سلام ممنونم از اطلاعات خوبتون
  برای مدارس بچه های زیر 18 سال، می تونم به همراه فرزندم باشم ؟ اجازه کار یا تحصیل دارم ؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی دانش آموزانی که سنشان کمتر از ۱۷ سال می باشد، می توانند والدین خود را به عنوان همراه معرفی نمایند اما والدین آن ها اجازه کار یا تحصیل ندارند.

 16. سلام خسته نباشید . میخاستم بدونم گپ تحصیلی بین لیسانس و فوق لیسانس در کانادا چقدر باید باشد؟

  1. سلام و عرض ادب. دوست گرامی کانادا روی گپ تحصیلی حساس است. به عنوان مثال در مقطع ارشد تا سن 31 تا 32 می توانید اقدام نمایید و این مدت را با سابقه کار پر نمایید تا ریسک ویزا پایین نیاید.

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز رشته های مربوط به بهداشت و درمان به صورت کلی شرایط کاری قابل قبولی دارند اما پیشنهاد می شود ابتدا برای ادامه رشته و تحصیل در کانادا اقدام نموده زیرا پس از آن راحت تر جذب بازار کار خواهید شد.
   با سپاس

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما برای دریافت ارتباط با جناب افضلی باید با موسسه تماس حاصل نموده و تایم مشاوره با ایشان دریافت نمایید.
   با سپاس

 17. سلام. همسرم برای یک دوره یکساله کالج میخواهد اقدام کند. ما یک بچه 5 ساله داریم. در داخل ایران ملک نداریم. به عنوان تای شغل همسرم را ذکر میکنیم و اینکه خانواده اش اینجا هستند. به نظر شما به طور همزمان برای ویزا اقدام کنیم یا اول همسرم برای پرمیت اقدام کند و بعد من و پسرم؟ قابل به ذکر است که خانواده من کانادا هستند و من هیچ تای ای در ایران ندارم.

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز پیشنهاد می شود ایشان در ابتدا اقدام نمایید و سپس شما به ایشان ملحق شوید.
   البته شما شرایط خود را به صورت کلی بیان نفرموده اید زیرا شرایط سنی و تحصیلی شما در دریافت شانس ویزا بسیار تاثیر گذار است.
   پیشنهاد می وشد حتما پیش از اقدام شرایط خود را با مشاوران موسسه در میان بگذارید
   با سپاس

 18. سلام می خواستم بدونم با این شرایط فول فاند یا بورسیه تحصیلی کانادا می توانم بگیرم: کارشناسی مهندسی شیمی معدل۱۶/۴۰و ارشد مهندسی شیمی گرایش محیط زیست دانشگاه تهران معدل۱۷/۸۶وارشد مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی دانشگاه شریف با معدل۱۸/۱۳ و تافل ۹۴ و زبان فرانسه هم در حد متوسط بلد هستم و ۴ مقاله isi دارم و یک کار تحقیقاتی هم دارم و ۴ توصیه نامه از اساتید مطرح شریف و ۳ توصیه نامه دیگر از اساتید مطرح دانشگاه تهران دارم ایا می توان فول فاند کانادا با این شرایط بگیرم یانه لطفا دقیق پاسخ دهید؟

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شرایط شما بسیار ایده آل می باشد. پیشنهاد می شود بورسیه های تحصیلی دانشگاه های مختلف را بررسی نمایید. اغلب دانشگاه ها در سایت دانشگاه شرایط بورسیه های تحصیلی خود را نوشته اند. و یا پیشنهاد می شود با مشاوران موسسه تماس حاصل نمایید تا شما را به صورت دقیق راهنمایی نمایند .
   با سپاس

  2. سلام به نظر من شرایط شما خوب است اما برای تحصیل در مقطع دکتری ، نیاز است که از یک سوپروایزر پذیرش داشته باشید . این به نظر من مهم ترین بخش این پروسه است. بورسیه ها 2 حالت دارند : دانشگاهی یا منطقه ای
   بورسیه دانشگاهی بر اساس شرایط دانشجو و شایستگی دانشجو اعطا می شود و بورسیه منطقه ای معمولا توسط نهاد ها ، ارگان ها ی بشر دوستانه و … اعطا میشه

 19. سلام وقت بخیر، بنده و همسرم هردو دانشجوی ارشد میکروبیولوژی هستیم، و همزمان برای گرفتن بورسیه کانادا برای مقطع دکترا میخوایم اقدام بکنیم، راهکارتون برای قبولی هردو به عنوان زوج چی هست؟

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز
   شما می توانید همزمان با همسر خود برای تحصیل اقدام نمایید اما بعلاوه می توانید یک نفر از شما از طریق ویزای تحصیلی اقدام نموده و نفر دوم به عنوان همسر ویزای کاری دریافت نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه تماس حاصل نمایید.
   با سپاس

   1. ممنونم از پاسختون، اگر طبق گفته شما من ویزای تحصیلی بگیرم و همسرم با ویزای کاری همراه من باشن، باید از قبل بهشون آفر کار داده شده باشه که بتونن تهیه بکنن این ویزارو؟یا برای اینکه همراه من باشن باید با یه ویزای دیگه بیان و اونجا درخواست ویزای کار بدن؟

    1. سلام و عرض ادب
     دوست عزیز ویزای ایشان همراه با اجازه کار است. یعنی همسر شما به محض الحاق می‌توانند در کانادا به کار مشغول شوند.
     با سپاس

 20. سلام و عرض ادب، یک سوال مهمی داشتم ازتون، اگر فرد مشمولی که سربازی هنوز نرفته و برای اپلای اقدام بکنه و با گذاشتن وثیقه ای که اعلام شده حالا مجوز خروج از کشور بگیره و ویزای تحصیلی بگیره، اگر بعد از فارغ التحصیلی ویزای خودش رو از ویزای تحصیلی به کاری تغییر بده و قصد ماندگاری در اون کشور رو داشته باشه و اقامت بگیره و نخواد که برگرده به ایران، شرایط برای ایران اومدن به صورت هر چندوقت یکبار حالا برای دیدن خانواده و دیگر دلایل به چه شکلی میشه؟ ازاونجایی که مهلت نظام وظیفه برای برگشت به ایران به پایان رسیده. ببخشید اگر طولانی شد

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز این موضوع به نظام وظیفه مربوط می باشد. محبت نمایید از سازمان مربوطه سوال خود را مطرح نمایید.
   با سپاس

  1. سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اغلب در این مقطع شما آیلتس آکادمیک ۶ داشته باشید میتوانید اقدام نمایید. البته این موضوع به دانشگاه و رشته نیز بستگی دارد.با سپاس

   1. سلام عرض ادب
    ممنون از مطالب بسیار مفیدتون
    بنده ۳۵ سال دارم و یه تازگی در رشته معماری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شدم. آیا امکان اقدام برای ویزای تحصیلی در مقطع مستر مجدد برای من وجود دارد؟

 21. سلام
  ببخشید میشه لطفا راهنمایی کنید که من اگر اصلا آیلتس ارائهندم شانس دارم که پذیرش بگیرم ؟
  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز شما میتوانید برای دانشگاه همراه با دوره زبان اقدام نمایید اما قطعا اگر آیلتس ارائه دهید شانس شما بالاتر خواهد بود.
   با سپاس

 22. سلام
  من 38 ساله هستم با مدرک فوق لیسانس مهندسی شیمی.
  میتونم برای فوق لیسانس مجدد کانادا در رشته دیگری اقدام کنم؟

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز موسسه مشاوره ای MIE تمام تجربه خود را که بیش از دو دهه است در اختیار شما قرار خواهد داد. بر اساس تجربه برای سن بالای 32 سال شانس اخذ ویزا در کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد بالا خواهد بود. اما این موضوع به معنی عدم امکان نیست.

 23. با سلام و وقت بخیر خدمت شما
  مقاله بسیار کامل و جامعی بود .بنده تمام سوالات مربوط به تحصیل در کانادا رو پاسخش رو دریافت کردم .
  خواستم ازشما تشکر کنم به خاطر اطلاعات مفید وارزشمند تون

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز باعث افتخار ماست که توانستیم به شما کمک کنیم . در خصوص این پروسه شما همچنان می توانید در بخش رسانه سایت آخرین ویدیو های مرتبط را جستجو فرمایید.

 24. سلام روزبخیرمن مدرک کاردانی حسابداری مالی ازدانشکاه غیرانتفاعی سراسری و لیسانس حسابداری مالی ازدانشگاه علمی کاربردی دارم میخواستم ببینم برای مهاجرت بورسیه تحصیلی ارشدچطورمیتونم اقدام کنم

  1. برای دریافت بورسیه باید به رزومه دانشجو نگاه کرد. دریافت بورسیه از دو طریق امکان پذیر است.
   1_ بورسیه از طریق دانشگاه که بر اساس شایستگی دانشجو قابل اعطا است.
   2_ بورسیه از طریق ارگان ها یا سازمان های خاص که به دانشجویان بین المللی کمک هزینه زندگی اعطا می کنند.

   در هر دوحالت شخص دانشجو باید بر اساس شرایط خود برای این بورسیه درخواست بدهد.

 25. سلام روزبخیرمن مدرک کاردانی حسابداری مالی ازدانشکاه غیرانتفاعی سراسری و لیسانس حسابداری مالی ازدانشگاه علمی کاربردی دارم میخواستم ببینم برای مهاجرت بورسیه تحصیلی ارشدچطورمیتونم اقدام کنم

  1. سلام و تعرض ادب

   برای دریافت بورسیه باید به رزومه دانشجو نگاه کرد. دریافت بورسیه از دو طریق امکان پذیر است.
   1_ بورسیه از طریق دانشگاه که بر اساس شایستگی دانشجو قابل اعطا است.
   2_ بورسیه از طریق ارگان ها یا سازمان های خاص که به دانشجویان بین المللی کمک هزینه زندگی اعطا می کنند.

   در هر دوحالت شخص دانشجو باید بر اساس شرایط خود برای این بورسیه درخواست بدهد.

 26. سلام ممنونم بابت اطلاعات جامع و کاملی که در اختیار ما میزارید. امکان گرفتن بورسیه در مقطع دبیرستان در کانادا هست؟ اگر بله شرایطش چیه؟

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز در صورتی که دانش آموز شرایط خاصی برای دریافت بورسیه داشته باشد، امکان صحبت و استعلام از مدارس وجود خواهد داشت.

 27. سلام برای تحصیل در کانادا مدرک تحصیلی غیرانتفاعی مورد قبول هست؟ من میخوام برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنم ولی شک دارم به اینکه مدرکم مورد قبول دانشگاه های کانادا هست یا خیر؟

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز معمولا مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی را قبول خواهند داشت اما شرایط سنی و مالی شما و … هم به طور دقیق نیاز به بررسی خواهد داشت.

 28. سلام و عرض ادب
  آیا امکانش هست اولین پرداختی دانشگاه رو به صورت قسطی بدیم یا این امر باعث ریسک در ویزا میشه؟

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز این موضوع می تواند در اخذ ویزا برای شما مشکل ساز شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید.

 29. سمیرا میرجلیلی

  سلام خسته نباشید
  سؤال من اینه که اگر همسرم با ویزای همراه بیاد کانادا تحصیلش رایگان میشه؟

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کشور کانادا رایگان نیست حتی برای یک شهروند کانادایی هم تحصیل در دانشگاه رایگان نخواهد بود.

 30. سلام و عرض ادب

  عذر میخوام امکان تحصیل در رشته های مالی در مقطع لیسانس در کانادا با این شرایط وجود داره؟
  سن ۱۸ سال.
  دیپلم تجربی با معدل ۱۶.
  آیلتس ۷.۵ .
  حدود ۲۰هزار دلار کانادا (۵۰۰میلیون تومان) سرمایه کلی .

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به شرایط مالی قوی تر نیاز خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز گپ تحصیلی تا 3 سال مورد خاصی ندارد اما نهایتا تا 4-5 سال با نامه کار امکان پوشش وجود خواهد داشت.

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز بعد از تحصیل امکان اخذ اقامت کاری وجود دارد به طوری که تقریبا به اندازه مدت تحصیل شما حداکثر تا 2 سال این اقامت صادر می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

 31. سلام.ممنون از اطلاعاتتون.ببخشید من ۳۰ سالمه لیسانس دارم ایا برای کانادا شانس پذیرش دارم؟

  1. سلام و عرض ادب

   دوست عزیز لطفا بفرمایید مدرک زبان هم دارید یا خیر؟ برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما، لطفا از طریق شماره های 02149196000 ، 02149076 و یا فرم مخصوص ارتباط با واتساپ شده تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت فرمایید. https://malekpourmie.net/contact-us/

  1. سلام و عرض ادب
   خیر
   متأسفانه برای دریافت ویزای دوره زبان در کانادا سخت گیری بسیاری وجود دارد.

 32. سلام و عرض ادب

  اقدام برای مدارس ونکوور چقدر شانس ویزا به همراه داره ؟ فرزند من ۱۶ ساله هستند.

 33. با سلام و سپاس از مطالب خوب سایت.
  برای تحصیل در کانادا برای مقطع فوق لیسانس تا چه سنی امکان اقدام هست؟

 34. سلام وقت بخیر
  برای ثبت نام مدارس در بین شهر های ونکوور و تورنتو بنظر شما کدوم بهتره قصد دارم فرزندم و در مدرسه شبانه روزی ثبت نام کنم
  متشکر

  1. باسلام
   شهرهای ونکوور و تورنتو هر دو از شهرهای خوب کشور کانادا هستند و شما با توجه به شرایط زندگی در هر شهر، می توانید یکی از شهرها را انتخاب کنید.

 35. سلام وقت بخیر دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه آزاد هستم مدرک زبان دارم بنظر تون چقدر احتمال موفقیت برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دارم
  ممنون از موسسه خوبتون

 36. سلام عبادی هستم ۳۳ساله میخواستم بدونم من ارشد عمران دارم اما گپ تحصیلی و حدودا ۵سالع دارم آیا میشه کاری کرد تا من از روش تحصیل مهاجرت کنم؟؟

 37. سلام و وقت بخیر لطفا بفرمایید برای در حین تحصیل نمیشه مهاجرت کرد ؟؟ من ترم دوم پزشکی هستم قصد مهاجرت دارم ممنون از راهنمایی تون

  1. سلام و عرض ادب
   بعد از اتمام تحصیل و گذراندن طرح تان می توانید بعد از معادل سازی به کشورهای مختلف مهاجرت و کار خود را شروع کنید.

 38. سلام و وقت بخیر لطفا بفرمایید برای مهاجرت به کانادا برای یک خانواده سه نفره چقدر تمکن مالی نیازه ممنون از راهنمایی تون

  1. باسلام برحسب قانون کشور کانادا شما بایستی در حدود ۲۲ هزار دلار کانادا در حساب خود نشان دهید البته هر چقدر این میزان بیشتر باشد شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر می شود.

 39. سلام و درود لطفا بفرمایید برای مهاجرت به کانادا آیا از طریق ازدواج میشه اقدام کرد؟بعد از چند وقت تابعیت داده میشه؟

  1. با سلام
   برای دوست عزیز یکی از روش های دریافت اقامت و تابعیت کشور کانادا از طریق ازدواج می باشد که معمولا بعد از ۳سال حاصل می گردد

 40. سلام . میخواستم بدونم آیا بعد از فارغ التحصیلی متقاضی میتونه پاسپورت کانادا رو دریافت کنه . مثلا کسی که از دبستان تا دیپلمشو اونجا درس خونده ؟

  1. با سلام
   شما میتوانید بعد از تحصیل و پیدا کردن کار در این کشور با پرداخت مالیات پروسه اقامت دائم شما استارت می خورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *